08.07.19, 13:27Zdj. screen RMF FM

IKEA vs. pan Tomasz. Jakie stanowisko zajmie Bodnar?

W rozmowie z Konradem Piaseckim w TVN24 Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar odniósł się m.in. do sprawy zwolnienia z pracy w sklepie sieci IKEA pana Tomasza, który sprzeciwił się promowaniu w firmie LGBT. 

"Na razie w tej sprawie podjąłem działania wyjaśniające"-zaznaczył Adam Bodnar. 

Gość TVN24 wskazał, że w jego ocenie "pracodawca ma prawo tworzyć środowisko wolne od dyskryminacji". 

"Wyrażenie 'orientacja seksualna' pojawia się w ustawach. To nie jest coś nam obcego, jeśli chodzi o kulturę i konstytucję. Ikea potraktowała to poważnie i w tym zakresie promowała określone postawy"-stwierdził RPO. 

"Wydaje mi się, że za wcześnie jest na to, żeby mówić, ale warto zwrócić uwagę na zasady. Nasz kodeks pracy zabrania dyskryminować ze względu na wyznanie czy poglądy"-dodał Adam Bodnar. Jak zapewnił, należy jeszcze wyjaśnić, "czy dopuszczalne jest, to, że jeden z pracowników może wysyłać tego rodzaju maile". 

W rozmowie pojawiła się również kwestia stanowiska Bodnara w sprawie zabójstwa 10-latki z Mrowin. Rzecznik Praw Obywatelskich, który krytykował sposób zatrzymania podejrzanego o morderstwo na dziewczynce, stwierdził, że w związku z tą sprawą nie zamierza podać się do dymisji. 

"Tam interwencja była oparta na bardzo konkretnej ocenie"-tłumaczył Bodnar.

yenn/TVN24, Fronda.pl

Komentarze

Henryk2019.07.8 14:26
Jestem Polak honorowy, Bodnar mi nie zedrze czapki z głowy, już nie kupię nic w IKEI, w firmie bez przyszłości i idei, Drewna w Polsce mamy dosyć, i nie będę o to,nigdy obcych prosić!
Ty głupi polaku2019.07.8 14:16
„Uzasadnienie prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza w sprawie zakazu organizacji marszu przez środowiska narodowe 11 listopada jest lakoniczne – uważa rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. W związku z tym wystąpił do policji o przekazanie uzasadnienia tej decyzji.” https://www.tvp.info/39850526/rpo-o-zakazie-marszu-we-wroclawiu-uzasadnienie-dutkiewicza-lakoniczne
Mirek2019.07.8 14:16
A co nas obchodzi stanowisko jakiegoś bodnara.
ciekawy2019.07.8 14:14
Dyskryminacja jest wtedy jak zwolnią chama wysyłającego pogróżki karalne osobom homoseksualnym ! To że one się takie urodziły i mają takie same prawo jak w/w cham to już przekracza granice pisiej demokracji i wolności
polak2019.07.8 13:55
bodnar to kawał PełO-wskiego JUHA