„Idiotokracja” nową książką Janusza Szewczaka! O tym, jak władzę nad światem przejmują… szaleńcy. - zdjęcie
14.02.20, 13:34

„Idiotokracja” nową książką Janusza Szewczaka! O tym, jak władzę nad światem przejmują… szaleńcy.

22

Głupcy zawsze istnieli, niektórzy z nich sięgali nawet po władzę, ale nigdy jeszcze w dziejach świata ród ludzki nie miał do czynienia z prawdziwą inwazją głupoty. Zjawisko to stało się bardzo groźne, albowiem objęło niektóre kręgi władzy, szczególnie w Europie Zachodniej. Powstały fałszywe elity składające się w całości z durniów i dewiantów różnej maści, którzy trzymają się razem, wspierają i rządzą lub choćby próbują rządzić. Nic dziwnego, że Janusz Szewczak, znany zresztą z bystrej inteligencji i ciętego języka, dopatrzył się we współczesnym świecie zjawiska, które nazwał idiotokracja – i napisał o tym książkę pod tym samym tytułem, która teraz ukazała się nakładam wydawnictwa Biały Kruk.

Głupota jest ciężką chorobą całej cywilizacji zachodniej, od USA po Ukrainę, od północnego kręgu polarnego po Australię. Miejmy nadzieję, że nie okaże się, iż mamy do czynienia z chorobą śmiertelną… Janusz Szewczak w „Idiotokracji” pisze wręcz tak: „Wiatr kretynizmu wieje coraz silniej, a my czujemy się coraz bardziej zaczadzeni oparami głupoty.

Mądrość bez odwagi rodzi tylko frustrację i sceptycyzm, ale z kolei odwaga w połączeniu z głupotą jest już prawdziwym nieszczęściem; prowadzi do szkód, arogancji i demoralizacji.”

Zjawisko idiotokracji przybrało rozmiary zarazy, a jego wirus masowo rozprzestrzenia się za pomocą Internetu, tzw. serwisów społecznościowych i innych środków globalnego przekazu i komunikowania się. Wspomagają go różne utopijne doktryny lansowane nie tylko przez pseudonaukowców, lecz również polityków, którzy są gotowi zawracać świat ku pogaństwu – w imię postępu oczywiście.

Co jest lekiem na tę dominację głupoty? Odpowiedź wydaje się prosta: rozum i mądrość, zdrowy rozsądek, uczciwość i moralność. Bez powrotu do Boga, twierdzi zarówno Janusz Szewczak, jak i wiele cytowanych przez niego prawdziwych autorytetów, świat się nie wyleczy; bez Boga nasza cywilizacja, zakorzeniona tak głęboko w chrześcijaństwie, zginie. Jednymi z najlepszych narzędzi terapeutycznych są mądre książki. Było to główną motywacją, dla której powstała „Idiotokracja” Janusza Szewczaka. Jest to dzieło nie tylko mądre, ale i wydane na najwyższym poziomie edytorskim oraz pięknie ilustrowane.

Do lektury zachęca również sam autor mówiąc: „Zawsze intrygowała mnie kwestia ludzkiej głupoty, ale od pewnego czasu, zwłaszcza w związku z niesłychanym wręcz rozkwitem tzw. mediów społecznościowych i nowoczesnego internetu, fenomen głupoty nie tyle już intryguje, co wręcz irytuje i coraz bardziej niepokoi. Na pewno wielka i prawdziwa jest umiejętność znoszenia głupoty innych, tyle że trzeba mieć wtedy anielską cierpliwość. Jednak człowiek nawet najcierpliwszy powinien z przejawami głupoty walczyć, zwłaszcza gdy przybierają one wprost kosmiczne rozmiary. Czy na głupotę jest jakieś lekarstwo? Czy nieuchronnie czekają nas rządy głupców? Czy przypadkiem zamiast obecnej, wielce ułomnej i coraz głupszej, i coraz bardziej zdegenerowanej demokracji nie czeka nas jeszcze głupsza – idiotokracja? Czy tak zawsze bywało? Odpowiedź na te pytania nie będzie łatwa, tak jak nie jest łatwo pisać mądrze o głupocie. Ale zaryzykujmy.”

 

Idiotokracja, czyli zmowa głupców”, Janusz Szewczak, wydawnictwo Biały Kruk, 192 str., format 165 x 235 mm, twarda okładka, obwoluta, liczne ilustracje. Więcej na: https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/idiotokracja-czyli-zmowa-glupcow

Komentarze (22):

Po prawej Ty po lewej ja2020.02.17 10:52
Konserwatyści, nacjonaliści, szowiniści, faszyści i dewocja już przejęli władzę nad światem. Ci głupcy właśnie doprowadzą nas do III Wojny, podobnie jak 70 lat temu. Bo historia kołem się toczy. Prawda Der Stürmer - Fronda?
Marek2020.02.15 11:52
To mi wygląda na atak na naczelnika.
Ciekawy2020.02.15 1:12
Odkryte złoża miedzi oddaje się zagranicznej firmie, a energetykę uzależnia się od drogiego importowanego gazu. Czy tak postępują patrioci i ludzie rozsądni czy głupcy?
stan2020.02.14 22:51
„Wiatr kretynizmu wieje coraz silniej, a my czujemy się coraz bardziej zaczadzeni oparami głupoty. Mądrość bez odwagi rodzi tylko frustrację i sceptycyzm, ale z kolei odwaga w połączeniu z głupotą jest już prawdziwym nieszczęściem; prowadzi do szkód, arogancji i demoralizacji.” Świetna diagnoza i dobra recepta - wiara i rozum. To zalecał Jan Paweł II. Pewnie bardzo dobra książka warta poświęcenia czasu.
Adam S2020.02.14 20:45
Niestetyy, czekają nas ciężkie czasy. Ta choroba, która opanowała zachód, wygląda kiepsko w Polsce. Jak takie osobniki jak Wielgus są w sejmie, jak taki matołek jak Kudawa-Błońska (czy jak tam jej) kandyduje na prezydenta, jak taki Bubka (czy jak mu tam) ma głos w sejmie, jak takie szumowiny platfonsy są siłą polityczną w kraju, nie wygląda to najlepiej. Boże chroń Polskę.
Ma\\\\305\\\\202gorzata2020.02.14 19:04
Świetny tytuł - pewnie treść także. Gratulacje dla autora. Ta książka to EUREKA / odkrycie najlepiej pokazuje to co się dzieje. Fenomen głupoty nie tyle już intryguje, co wręcz irytuje . Najbardziej jednak zastanawiające jest , że GŁUPOTA najbardziej ośmiesza mądrali z tytułami dr, prof. różnych profesji przedstawianych przez media jako eksperci i celebryci. Z tego wniosek , że głupota sięga apogeum kulturalno -liberalnych środowisk i nic dziwnego , że nowoczesny proletariat naśladuje i przyswaja głupotę pseudo-elit chcą zaistnieć. Najbardziej komiczni sa jednak politycy i sędziowie. Programy z ich udziałem ze względu na ZIDIOCENIE MEDIÓW są często lepsze od zidiociałych kabaretów. Cóż - popyt kształtuje podaż . A rządzący dobrze wiedzą , że najlepiej RZĄDZI się głupkami. Co sprytnie wykorzystuje Prezes Kurski , który już zadomowił się na salonach warszawskich i dobrze sie bawi. Do czasu ...oby krótkiego.
Wojtek Polak2020.02.14 17:22
tam gdzie niema miejsca dla Boga a Boga nie którzy chcą wyrzucić z całej przestrzeni publicznej. rodzi się głupota i jej demony. głupcy niewiedzą że są głupi bo nie chcą słuchać mądrych. Głupcy biegają za konsumpcjonizmem ekologizmem chorymi lewackimi ideologiami gdzie człowiek jest największym złem. chóry świat ''cywilizacja śmierci'' propagowana przez głupców.
Jazzz2020.02.14 15:06
Dobrym dowodem na tezę postawioną prze p. Szewczaka jet fakt że kościoły pustoszeją a jak grzyby po deszczu pojawiają wróżbici. Niezliczone ilości różnych programów telewizyjnych w których czarodzieje, chiromanci, tarociarze, jasnowidze, przepowiadacze, wizjonerzy, a nawet rzekomi cudotwórcy, mieszają ludziom w głowach. Dlaczego jest ich tak dużo ? Bo jest popyt. To dramat, ludzie tam dzwonią i proszą o radę. W 21 wieku, jedni latają w kosmos, a inni chodzą do czarodziejów.
bogdanus2020.02.14 14:48
U mało uduchowianych ludzi w Chrystusie, głupota zawsze będzie dominowała.
swój swego zna, swój swego pozna, do swego ciagni2020.02.14 14:44
@Leszek A ty nic tylko, że Żydzi to, a Żydzi to tamto .... Zachodzi poważne podejrzenie, że jesteś sam Żydem i prowokujesz antysemickie wypowiedzi. Nie martw się o Polszu grażdanin.
Leszek 2020.02.14 15:32
Czys i ty byl zydem , ze mnie poznales. Swoj swojego. Wiec cie pozdrawiam zawolaniem. Króluj nam Chryste
Nairobi2020.02.15 9:22
Leszek to nie Żyd, tylko koleś, który ja rano wstaje, to patrzy w kapcie, czy przypadkiem jakiś żyd tam się wślizgnął. Warto sprawdzić, bo jakby tam swoją niemytą stopę wsunął - a ten żyd go dziabnął, to może by go... zażydził. A Leszek tego nie przeżyje.
robert2020.02.14 14:20
Ludzkoscia rzadza banki i korporacje. One kontroluja media i politykow. Oczywiscie wybieraja sobie najglupszych politykow, ktorych mozna przekupic i kontrolowac. Rothsc… powiedzial kiedys, wszystko mi jedno, kto rzadzi, najwazniejsze ze ja kontroluje pieniadze.
Leszek 2020.02.14 14:16
Czy nie tak dziala Sejm, czy nie napisana jest tak Konstytucja. Czy Kasta sedziowska nie funkcjonuje wedluk tego planu. Czy prawo nie jest pisane wedlug pewnych zalecen itd... Czytaj i mysl, nie badz ignorantem.
Mario2020.02.14 14:12
Super, chetnie przeczytam, bo lubie dobre ksiazki, a nie tylko lekka literature dla rozrywki.
Leszek 2020.02.14 14:12
Czytalem to 45 lat temu. Jak widac ktos byl prorokiem, albo planista. Protokoły Mędrców Syjonu z 1919 roku w formacie PDF ...wojtek.pp.org.pl › 2019-02-12_protokoly-medrcow-syjonu-skladnica PDF Jest to najstarsze polskie wydanie Protokołów Mędrców Syjonu jakie widziały moje oczy
man.of.Stagira2020.02.14 14:09
OSKARŻACIE o ‘zryte berety’ ludzi religijnych ALE spójrzcie jaka s t e r y l i z a c j a intelektualna całej Waszej generacji dokonuje się na Was! SPÓJRZCIE jak wysterylizowani intelektualnie będziecie w przebraniu Grety ‘Hałderju’: - k u l t owe periodyki, gazety, audycje, filmy, literatura, akademie na usługach, - codzienny obrządek l i t u r g i c z n y, - armię neofickich a p o s t o ł ó w, - demoralną i n k w i z y c j ę pośród NGOs - k r u c j a t ę mediów elektronicznych Wy = wysterylizowani intelektualnie oraz zawsze f a n a t y c z n i przeciwnicy religii Nazwaliście samych siebie racjonalistami ponieważ rozumu NIE używacie i trzeba to jakoś ukryć przed społeczeństwem. . Wyszło, z worka...niestety...fanatyczne szydło
JS2020.02.14 14:03
To nie jest science fiction ani political fiction. Władzę nad światem przejmują najbogatsi. Oni przywłaszczają sobie całkowitą władzę nad planetą i ludzkością. Ich cele są podporządkowane szatanowi, który jeżeli nie wywołaniem II WŚ to przez ekologię chce zgładzić przy ich pomocy 95 % ludzkości. Pozostała ludzkość będzie żyła jako gatunek taki jak inne zwierzęta i będzie rozmnażana eugenicznie "naukowo" a to oznacza koniec wolności wyboru partnera, koniec jakiejkolwiek wolności. Jak rozwinięta zostanie sztuczna inteligencja (konieczna miniaturyzacja) i androidy, wtedy człowiek i jego życie będą zbędni dla rozwoju planety ograniczone zostaną do rezerwatów a kontrole nad nim obejmą maszyny. CHCECIE TEGO ??? Dzisiaj możemy jeszcze to zmienić. Czasu jest coraz mniej. Króluj nam Chryste Pozdrawiam i życzę wejścia w nowy, oczyszczony, odrodzony świat po Drugim Przyjściu Jezusa.
Nairobi2020.02.15 9:19
Panie JS, II WŚ już była. Jest Pan zdrowo pierdyknięty.
Leszek 2020.02.14 13:41
Nad Polska juz przejeli O tym, jak władzę nad Polska przejmują… szaleńcy. To przemyslana gra na ograbienie Polakow. Na zmiane okradaja, troche daja +, dla zamkniecia geby. Dalej okradaja i sie przy korycie wymieniaja, z jednej parti do drugiej sie pchaja, Pasożyty ,Kanalie. Oto przyklad, nie dajcie sie oszukiwac kanaliom. Chcą sprzedać Polskę! https://www.youtube.com/watch?v=Hn5bTJxw43M
POZNAN2020.02.14 14:26
zamknij sie debilu
Leszek 2020.02.14 15:28
Niech to pozdrowienie do Ciebie powroci.