Ideologia transseksualna służy gwałceniu dzieci z zaburzeniami - zdjęcie
12.07.17, 10:25fot. pixabay.com

Ideologia transseksualna służy gwałceniu dzieci z zaburzeniami

Jedna z amerykańskich lekarzy-pediatrów ostrzega - ideologia transseksualna sprawia, że zamiast leczyć zaburzenia, robi się dzieciom krzywdę. 

Dr Michelle Cretella to ceniona specjalistka od zdrowia psychicznego, a także lekarz-pediatra. Przez ostatnie 12 lat była członkiem zarządu i badaczem American College of Pediatricians. Zasiadała też w Radzie Dyrektorów Alliance for Therapeutic Choice and Scientific Integrity, która skupia lekarzy i specjalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym.

Jak stwierdza Cretella, w ostatnich latach nastąpiła niebezpieczna zmiana pod względem podejście do zaburzeń związanych z tożsamością płciową. To, co jeszcze niedawno większość środowiska uznawała za zaburzenia, teraz uważane jest za coś normalnego. Skutkuje to tym, że wielu lekarzy proponuje młodym ludziom, czy wręcz dzieciom zabiegi, które im szkodzą.

Jak wskazuje, w Stanach Zjednoczonych działa obecnie 40 "klinik zmiany płci". Wielu z ich pacjentów to dzieci poddające się operacjom zmiany płci w coraz młodszym wieku. Cretella nie ma jednak wątpliwości - takie zabiegi mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia dzieci.

Amerykańska lekarz mówi wprost - to, co jest zaburzeniem, należy leczyć, a nie "akceptować" w wyniku chorej ideologii. Idąc tą drogą, można jedynie wyrządzić krzywdę dzieciom.

przk/lifesitenews