I to jest sukces! Polskie służby udaremniły gigantyczny przemyt kokainy - zdjęcie
05.12.19, 15:36Zdj. Twitter/MSWiA

I to jest sukces! Polskie służby udaremniły gigantyczny przemyt kokainy

5

Polskie służby udaremniły ogromny przemyt narkotyków. Mowa o ok. dwóch tonach kokainy z Kolumbii. Jej czarnorynkowa wartość wynosi ponad 2,3 mld zł. Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował o akcji celników. 

Centralne Biuro Śledcze Policji i Krajowa Administracja Skarbowa udaremniły próbę przemytu ok. 2 ton kokainy z Kolumbii. Szef rządu podkreślił, że była to jedna z największych udaremnionych prób przemytu narkotyków do Polski w ostatnich trzydziestu latach.

"Udaremniliśmy największy przemyt w historii ostatnich wielu lat. Co do wartości, to pewnie największy przemyt w historii co najmniej ostatnich 30 lat"-powiedział w piątek Morawiecki. Jak dodał, "od łez, tragedii, złamanych życiorysów i śmierci" udało się w ten sposb uratować nie tylko wielu Polaków, ale i Europejczyków. 

"Dlatego, że wart ok. 2 mld zł przemyt z Kolumbii dotyczył ok. 2 ton kokainy i odbywał się poprzez specjalne mechanizmy. Udało się to udaremnić dzięki bardzo skutecznym działaniom Krajowej Administracji Skarbowej i Centralnego Biura Śledczego Policji"-mówił premier. Funkcjonariusze przejęli ogromne ilości nielegalnego towaru w gdyńskiej bazie narkotykowej. Policjanci z CBŚP zamknęli natomiast fabrykę kokainy, a także magazyn narkotykowy w Wielkopolsce. 

Szef polskiego rządu wyjaśnił, że grupa przestępcza składała się z czterech Kolumbijczyków, co najmniej dwóch Polaków oraz jednego Irańczyka.

"Jestem bardzo wdzięczny funkcjonariuszom CBŚP i wszystkim pracownikom Krajowej Administracji Skarbowej, Ministerstwa Finansów, którzy działając w tak profesjonalny sposób, wyjątkowo sprawnie zdekonspirowali i rozbili tę grupę przestępczą"-podkreślił na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki. Premier ocenił, że państwo powinno zawsze o krok wyprzedzać przestępców i tak właśnie było w tym przypadku. 

"Wykorzystaliśmy również najnowszą technologię, żeby ten największy przemyt w historii III RP ujawnić i uniemożliwić.  Międzynarodowe grupy przestępcze należą do najlepiej zorganizowanych, więc profesjonalizm pracowników Krajowej Administracji Skarbowej, Policji i Centralnego Biura Śledczego Policji jest tym większy i tym bardziej mogę powiedzieć: możemy spać spokojnie, ponieważ państwo jest silne i sprawne wobec silnych i sprawnych przestępców oraz grup przestępczych, a wyrozumiałe wobec słabszych"-powiedział polityk. Morawiecki wyraził także dumę ze służb, których profesjonalizm jest na najwyższym, "co najmniej europejskim, jeśli nie światowym" poziomie.

 

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze (5):

Sutener z Krakowa Marian.B 2019.12.5 20:23
Wielki SUKCES.!!!!! Cała Koka przyjedzie do mnie w sobotę.!!!! To się KLIENCI ucieszą.!!! Brawo Kamiński.!!!!
D2019.12.5 17:33
Polaki dzialaja!
rebeliant2019.12.5 17:05
Ale dlaczego takie gnidy nie dostaną co najmniej dożywocia ? Są złodziejaszki, są kombinatorzy, ale są i takie działania, za które tylko od dożywocia wzwyż. I takim działaniem jest udział w gangu, zwłaszcza tego typu. Ludzie dobrej woli - czyli tacy, którzy decydują się na zarabiania z pracy dającej dobre owoce są zbyt surowo karani, aby takie bydlaki chodziły szły do pierdla na siłownię i na wolność by się mścić. Dożywocie i przymusowa praca bo inaczej żreć nie dostanie.
jozef2019.12.5 16:57
A nie udaremnili afery u Banasia.
Seksuolog 2019.12.5 16:25
Cholera, to na czym teraz będą ru***ć w agencjii u Banasia ?