I o to chodzi!!! 'Polska gospodarka się rozwija, inwestorzy nam ufają' - zdjęcie
28.09.18, 18:46Zdj. KPRM, Flickr, CC0

I o to chodzi!!! 'Polska gospodarka się rozwija, inwestorzy nam ufają'

Premier Mateusz Morawiecki napisał w liście odczytanym przez wiceministra inwestycji i rozwoju w trakcie wmurowania kamienia węgielnego zakładu EME Aero, że inwestycja w Jasionce stanowi znaczący wyraz rozwoju polskiej gospodarki oraz zaufania zagranicznych inwestorów. 

W zakładzie powstającym w podrzeszowskiej Jasionce serwisowane będą silniki lotnicze. Koszt inwestycji szacowany jest na kwotę rzędu 150 mln euro. Pracę w zakładzie znajdzie ok. 1000 osób. 

"W Jasionce powstanie jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów serwisowania, napraw i przeglądów silników lotniczych. Zakład wpisze się w życie i krajobraz gospodarczy regionu. Region, który utrwalił się w świadomości Polaków jako miejsce nierozerwalnie związane z przemysłem lotniczym"-podkreślił szef polskiego rządu. Jak przypomniał Morawiecki, w regionie ulokowanych jest wiele firm z branży lotniczej i to właśnie Podkarpacie najdobitniej pokazuje, że strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju przynosi konkretne efekty.

"Przyszłość naszego kraju, nasze szanse rozwojowe wiążemy bowiem z nowoczesnymi, zaawansowanymi technologicznie i perspektywicznymi inwestycjami, dającymi nie tylko nowe miejsca pracy, ale także transfer wiedzy i szanse na zdobycie nowych kompetencji w kluczowych obszarach"- napisał polityk. Jak podsumował:

"Polska gospodarka się rozwija, a globalni inwestorzy nam ufają. Inwestycja w Jasionce jest tego znaczącym wyrazem"

yenn/PAP, Fronda.pl