Hołownia na prezydenta? Polityka Insight: Kampania już ruszyła - zdjęcie
08.11.19, 16:23zdj. screen Youtube

Hołownia na prezydenta? Polityka Insight: Kampania już ruszyła

10

Według portalu "Polityka Insight", Szymon Hołownia- symbol "Kościoła otwartego", słynący z, delikatnie mówiąc, osobliwych przemyśleń na temat Kościoła i religii, szykuje już kampanię wyborczą.

O kandydaturze dziennikarza na prezydenta serwis analityczny stworzony przez środowisko "Polityki" pisał już kilka tygodni temu, powołując się na źródła "w środowiskach opozycyjnych". Według Polityki Insight, kandydatura Hołowni miała być nawet sprawdzana w badaniach fokusowych. 

Dziennikarz miałby być odpowiednikiem Pawła Kukiza z roku 2015. Tak jak niegdyś "antysystemowy" rockman, Szymon Hołownia ma, "jako niepolityczny kandydat", zmienić stuację polityczną w Polsce. 

Czy duża popularność prowadzącego "Mam Talent" w TVN wystarczy? W ocenie serwisu, dziennikarz i prezenter powinien "zbudować wizerunek poważnego kandydata na prezydenta". 

"Przygotowania do jego startu rozpoczęły się w sierpniu i są już zaawansowane. Oficjalnego komunikatu w tej sprawie można się spodziewać w ciągu dwóch-trzech tygodni" – czytamy na łamach "Polityki Insight". Serwis informuje, że nad kandydaturą Hołowni pracują już dwa sztaby wyborcze. 

 "Pierwszy z nich zajmuje się ponoć programem i wartościami. Z kolei drugi opracowuje strategię. Siłą dziennikarza w starciu o fotel prezydenta ma być sieć wolontariuszy, którzy już pracują nad rozpoznawalnością i pozytywnym odbiorem Hołowni"-informuje "Polityka Insight". 

Warto przy tym zauważyć, że w ostatnich miesiącach publicysta i prezenter jest niezwykle aktywny w mediach spolecznościowych, ale do tej pory w żaden sposób nie odniósł się do informacji o ewentualnym starcie w przyszłorocznym wyścigu do Pałacu Prezydenckiego. Co ciekawe, kiedy szef Rady Europejskiej, Donald Tusk ogłosił we wtorek, że nie wystartuje w wyborach na prezydenta RP, Hołownia zamieścił na FB ciekawy wpis. Dziennikarz poinformował m.in. o dwóch nowych książkach swojego autorstwa, a także przyznał, że kończy przygodę z programem "Mam Talent!" 

"I ja, i on (Marcin Prokop – red.) wiemy, że naszym córkom nie chcielibyśmy zostawić w spadku biblioteczki pełnej mądrych myśli. Ten świat trzeba zmieniać. Realnie zmieniać. Nie tylko dla siebie, przede wszystkim dla tych, których bardzo kochamy"-podkreślił Szymon Hołownia.

yenn/Polityka Insight, Fronda.pl

Komentarze (10):

Antek z Czerniakowa2019.11.9 19:32
Zmienić to on może najwyżej brudne skarpetki, a nie świat.
wacek2019.11.8 22:59
Wróżyłem mu taniec z gwiazdami. Ale nie pomyślałem, że wcześniej pomyśli "ale jestem fajny". Nawet G-wno go poprze, taki to święty człowiek.
Yulitta2019.11.8 22:50
Pan H. to nieudacznik - czego się dotknie to ... był dwa razy u dominikanów, związał się z wątpliwą TVN - udaje tam znawcę muzyki, talentów, = żenada - wielki znawca duchowości - hahaha = religii - byle zaistnieć - nawet na pośmiewisku !!!!
Stanisław2019.11.8 22:32
To dalszy etap choroby zwanej megalomanią dużego i złośliwego chłopca. Hołownia mógłby być prezydentem ale w dżungli i to dżungli na Marsie. Mam nadzieję, że Polakom nie przyjdzie do głowy popierać tego nierealizowanego biedaczyny z Krainy Wielkich Marzeń i Ziemi bez mięsożerców.
Ed2019.11.8 22:19
Z CIEKAWOŚCI BYŁEM NA JEGO OBJAZDOWYM WYKŁADZIE - JAK ON JEST KATOLIKIEM TO JA JESTEM FIZYKIEM JĄDROWYM
Krzyś2019.11.9 23:59
Dlaczego tak uważasz? Nie znam gościa, a sporo o nim mówią.
katolik2019.11.8 20:23
szatan rusza do boju
fRANEK2019.11.9 11:01
Nie do boju ale do GNOJU bo tam on sie nalezy.
Name2019.11.8 19:33
prezydenta... zprotestantyzowanych katolikow
man.of.Stagira2019.11.8 19:09
"Filozofowie rozmaicie tylko interpretowali świat, idzie jednak o to, aby go zmienić" (Karol Marks)