Hiszpanie modlą się o dobre decyzje ws. uchodźców! - zdjęcie
12.09.15, 21:15

Hiszpanie modlą się o dobre decyzje ws. uchodźców!

4

W Hiszpanii trwa dzień modlitwy w intencji nadzwyczajnego spotkania polityków Unii Europejskiej. Odbędzie się ono w najbliższy poniedziałek 14 września i zostanie poświęcone tragicznej sytuacji uchodźców.

Z apelem o zorganizowanie modlitewnego czuwania we wszystkich diecezjach i parafiach wystąpiły razem hiszpańska Caritas, Konferencja Episkopatu, Konferencja Zakonów Męskich i Żeńskich CONFER oraz jezuici. Modlitwa i refleksja nad dramatem uchodźców ma na celu „wspólne domaganie się bardziej ludzkiej polityki migracyjnej zarówno w naszym kraju jak też w UE – czytamy w opublikowanym oświadczeniu. – Potrzebna jest mobilizacja wszystkich, aby odpowiedź humanitarna polityków była hojniejsza, gdzie życie i godność osób znalazły się w centrum”.

Ciało znalezionego na tureckiej plaży 3-letniego Aylana jest symbolem aktualnego dramatu uchodźców. Jednocześnie ukazuje powagę problemu, który wstrząsa Starym Kontynentem.

bjad/Radio Watykańskie - M. Raczkiewicz CSsR, Madryt

Komentarze (4):

anonim2015.09.12 22:32
Powinni raczej modlić się za siebie, gdyż ich dni są już policzone, jeśli tylko dobry Bóg posłucha ich modłów i sprawi, że "odpowiedź humanitarna polityków będzie hojniejsza", czyli Hiszpanię zaleje tsunami islamistów. Wiadomo przecież, że głupota ludzka nie ma granic, a można ją porównać jedynie do Boskiej cierpliwości.
anonim2015.09.12 22:40
joanna dltego uciekają bo tam jest dobrobyt a tu rządy ateistów zubożyły kraj na maksa, a to są rządy które ty popierasz, co dasz swojemu dziecku za parę lat ? mrecedesa dom z basenem ? a co z duszą ?
anonim2015.09.12 23:27
Biedni Hiszpanie ich kraj ze względu na klimat bardzo lubia saraceni.
anonim2015.09.13 9:47
Hiszpania była już raz kilkaset lat pod rządami muzułmanów. Widocznie im to się podoba. A ja myślałam, czytając tytuł, że Hiszpanie modlą się o mądre decyzje UE, czyli twarde decyzje ws. zamknięcia granic UE, odsyłania uchodźców z powrotem do Afryki i Bliskiego Wschodu, itp.