Hanna Gill-Piątek, Polska 2050: ratyfikacja Funduszu Odbudowy to kwestia polskiej i europejskiej racji stanu - zdjęcie
04.05.21, 08:50Fot. sejm.gov.pl

Hanna Gill-Piątek, Polska 2050: ratyfikacja Funduszu Odbudowy to kwestia polskiej i europejskiej racji stanu

3

Szefowa koła poselskiego Polska 2050 stwierdziła na antenie Radia TOK FM na temat Funduszu Odbudowy, że "racja stanu polska i europejska każe podjąć decyzję o ratyfikacji, abyśmy te pieniądze mogli mieć, zanim zaczniemy myśleć o wydawaniu".

- Nie myślimy o tym w kontekście rozgrywek czy gierek sejmowych - zapewniła.

Dodała przy tym, że wydawanie pieniędzy z Funduszu Odbudowy będzie odbywało się pod nadzorem UE.

Zapowiedziała, że Polska 2050 zagłosuje za przyjęciem Funduszu Odbudowy. Podniosła, że pieniądze z Funduszu zostaną wydane na odbudowę polskiej gospodarki po pandemii koronawirusa. Są to fundusze na lata, które zagwarantują rozwój całej Unii Europejskiej.

Gill-Piątek stwierdziła, że Lewicy "dostało się" za porozumienie z rządem, a i tak wszystkie jej postulaty ostatecznie nie trafiły do Krajowego Planu Odbudowy.

- My jako Polska 2050 złożyliśmy nasze uwagi drogą formalną i część znalazła się w wersji przedstawionej przez rząd - powiedziała.

jkg/tvp info

Komentarze (3):

W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 18:32
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
o ...2021.05.4 9:31
... to że oseł butka jest thebilem, a PO to partia obłąkańców każdy wie, wie to także trzatrzasty i inne komuchy z jego kibucu ... podobnie oszołownia z szemraną menażerią ... tylko nie zawsze o tym mówią wprost ...
harry2021.05.4 9:18
PO od dawna pod przewodnictwem Tuska realizowało na wspólne polecenie Moskwy i Berlina plan totalnej destabilizacji Polski poprzez wyprowadzenie jej ze struktur UE i faktyczny podział oraz podporządkowanie części Polski otwarcie Moskwie a pozostałej części niby - sojusznikowi Berlinowi. Rozbita Polska to wielowiekowe marzenie obu mocarstw. PO wykonywała to zadanie zarówno gdy była u władzy, jak i w czasie gdy jest w niby "totalnej" opozycji. Teraz te knowania "totalnych" stały się już oczywiste i nawet w UE wybałuszają ślepia, że tak blisko było. ktoś za to powinien odpowiedzieć karnie, bowiem mamy do czynienia z ewidentną zdrada Polski jako państwa.