Handel ostrzega Markel: Lockdown to katastrofalne szkody ludzkie - zdjęcie
14.12.20, 10:49Fot. screenshot - YouTube (naTemat.pl, World Health Organization (WHO))

Handel ostrzega Markel: Lockdown to katastrofalne szkody ludzkie

7

Od środy w całych Niemczech zacznie obowiązywać „twardy lockdown”. To odpowiedź rządu na pogarszającą się od początku grudnia sytuację epidemiczną. Obostrzenia dotkną m.in. większość sklepów, z których otwarte pozostaną jedynie te dostarczające artykuły pierwszej potrzeby. Przed skutkami tej decyzji kanclerz Angelę Merkel i premierów krajów związkowych przestrzega w specjalnym liście 28 sieci handlowych.

List 28 sieci handlu detalicznego w Niemczech do kanclerz Angeli Merkel i premierów krajów związkowych dotarł jeszcze przed wczorajszym spotkaniem, na którym podjęto decyzję o wprowadzeniu „twardego lockdownu” na terenie całego kraju.

- „W razie wprowadzenia ponownego lockdownu handlowi grozi erozja, która pociągnie za sobą nie tylko katastrofalne szkody ludzkie, kulturalne oraz ekonomiczne, ale również nieodwracalne, negatywne skutki dla gospodarki narodowej” – piszą handlowcy w liście przytoczonym przez „Bild”.

Sygnatariusze podkreślają, że w niemieckim handlu wypracowano odpowiednie systemy sanitarne, które zabezpieczają przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zwracają też uwagę, że grudzień to dla handlu najważniejszy miesiąc, a większości asortymentu w tym czasie sprzedawanego nie uda się już sprzedać wiosną.

Zdaniem handlowców lockdown będzie oznaczał upadek tysięcy placówek handlowych, a więc również ogromne bezrobocie. Dodają również, że w przeciwieństwie do innych sektorów, handel detaliczny nie może liczyć na właściwą pomoc państwa, wobec czego „stanął w obliczu gospodarczej ruiny”.

Razem z ogłoszeniem „twardego lockdownu” rząd zapowiedział jednak również większą pomoc dla poszkodowanych w jego wyniku przedsiębiorców. Zwiększona zostanie pomoc pomostowa. Handlowcy mogą liczyć też na ulgi podatkowe i inne formy wsparcia.

kak/dw.com

Komentarze (7):

4 rozbiór Polski2020.12.14 15:44
w Polsce też przydało by się więcej lockdownów, zamrażania, zamykania bo plan Szumowskiego działa...We Francji okresie od 1 stycznia do 30 listopada, 600,728 zgonów nastąpiło w 2020 roku, a 558,302, 556,677 i 548,763 w latach poprzednich. W tym samym okresie w Polsce była większa średnia zgonów bo aż 50 tys przy 1,5 raza mniejszej liczbie ludności.......... w Holandii są podobne procenty co we Francji....... Ewenementem jest zupełnie otwarta Szwecja z nadwyżką zaledwie 5% i odgrodzona od całego świata Norwegia (0,000 zgonów)...................... https://www.insee.fr/fr/statistiques/4931039?sommaire=4487854 ..... Na zachodzie ludzie głównie (w Szwecji wyłącznie) umierają bo są przewlekle chorymi i nieszczepionymi na gruźlicę starcami, w Polsce głównie umierają emeryci tylko dlatego że są Polakami którym kilkadziesiąt lat po planu Balcerowicza zafundowano plan Szumowskiego zatwierdzony także przez Judaszów z PO PSL SLD
Anonim2020.12.14 13:37
Zapadła decyzja aby zaorać klasę średnią i złupić ludzi z ich własności - a imię bestii to Wielki Reset.
Prawda2020.12.14 15:33
Niemcy maja KASE ---tysiące ton Złota z Obozów Śmierci z Zębów --przetopione na Sztaby przez Bundes Bank Niemcy sa w Szwajcari ===
hehehe2020.12.14 13:23
Szkody ludzkie bo mniej zeżrą, mniej badziewia nakupią i mniej naśmiecą po świętach ? Toż to same plusy :-)
Polonia Semper Fidelis2020.12.14 11:13
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów z czasów rządów PO, który nie może się pogodzić z nieodwracalnością obecnych rządów w kraju. Uporczywie wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? A może się boją oskarżenia o straszną zbrodnię antysemityzmu? Tak, czy inaczej: NIE WCHODŹCIE W ŻADNE SŁOWNE PRZEPYCHANKI Z TYM TYPEM, BO JEMU WŁAŚNIE O TO CHODZI. To jest sadomasochista, który atakowany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Mózg wyprany przez lekturę Wyborczej, Newsweeka i Onetu. Potomek ewangelicznych faryzeuszy, którego obłudnie „smuci” los dzieci molestowanych przez księży. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
Polak2020.12.14 11:10
Lockdawn w Niemczech to ich odpowiedz i próba powstrzymania przed świętami -ataków muzułmanów na skupiska ludzi . To jest efekt ich ubogacenia kulturalnego przez Merkel .
krystyna2020.12.14 15:49
Lockdawn kompletny to brak prawa do demonstracji, a o to chodzi, zeby nie bylo podobnie jak we Francji. Wyciszyc ludzi poprzez zamkniecie ich w domach, ale nikt nie mysli o psychicznych skutkach w szczegolnosci w odniesieniu do dzieci, wychowywanych bez socjalnych kontaktow. Zmarnowane pokolenie mlodych.