Grzesik: Bul i burczenie brzucha w bunkrze Michnika - zdjęcie
14.08.15, 13:39

Grzesik: Bul i burczenie brzucha w bunkrze Michnika

10

W ostatnim, bronionym przez zdesperowaną i pogrążoną w zamęcie załogę Agory - szańcu wodza - ponownie rozlicza się ze swojej klęski były Prezydent Bronisław Komorowski. Ostatnim jego spowiednikiem jest Adam Michnik o którym śmiało Komorowski mógłby powiedzieć Minister Propagandy swojej przegranej kampanii. O czym rozmawiają w tych ostatnich chwilach przed emigracją Bronka? Historia z zaciekawieniem nadstawiła ucha, jakież to wiekopomne przesłanie pozostawia w depozycie narodowi lemingów Komorowski,  co się od nich odwrócił?  Słychać jakieś burczenia skacowanych frustratów, narzekania starych tetryków i klapanie odklejonych od podniebień sztucznych szczek. Jednym słowem: „Szczęki II”- odcinek ostatni?

Michnik jeszcze trochę będzie rezydować w bunkrze z gronem najzapalczywszych i najbrzydszych feministek, a Bronek wkrótce uda się na emigrację. Ruska Buda to teraz będzie jego Sardynia, bo jaki Napoleon taka i Sardynia, czyli Ruska Buda.

Tadeusz Grzesik

***

A oto garść cytatów z rozmowy Komorowski – Michnik – Kurski: „- Równolegle do deklaracji o potrzebie odbudowania wspólnoty, gdy żegnałem się z siłami zbrojnymi, urządzono mi kocią muzykę, i to wrzeszcząc w czasie hymnu narodowego. To byli ci sami ludzie, z tymi samymi transparentami, którzy w czasie kampanii wyborczej siali przeciwko mnie nienawiść na rozkaz. Do nich przemawiał prezydent Andrzej Duda na Krakowskim Przedmieściu, zwracając się: "Kochani";

„Moim zdaniem Kościół ciągle szuka swego miejsca w polskiej demokracji. Granice przyjaznej autonomii Kościoła i państwa trudno kategorycznie wytyczyć. To, co boskie, a to, co cesarskie - to przecież kwestia umowna „;

„Z całą sympatią dla średniowiecza, widzę zjawiska podobne do tych z tamtej epoki: rozliczanie za poglądy, wypychanie ze wspólnoty Kościoła, poza nawias patriotyzmu „;

„Mechanizm propagandy może być niesamowicie skuteczny, także w systemie demokratycznym, nawet przy zróżnicowaniu mediów. Zdolność manipulowania pamięcią przy skłonności do widzenia wszystkiego w czarnych barwach daje efekt buntu, wołania o zmianę. To nie tylko polskie zjawisko”

Komentarze (10):

anonim2015.08.14 7:52
Zaiste, Bredzisław.
anonim2015.08.14 7:54
Michnik zapuka w konfesjonał : Pan odpuścił tobie grzechy. Idź w pokoju.
anonim2015.08.14 8:13
Michnik to taki współczesny Danton. Tchórzliwy i zdradziecki, szukający okazji aby każdemu z wrogów lewackiego ustroju obciąć głowę albo jeśli się nie uda to przynajmniej napluć do zupy. I tak jak zaślepieni złem, które wylali na społeczeństwo francuskie gówniarze którzy dorwali się do gilotyny, tak i Michnik będzie do końca walczył o zniszczenie kraju w którym mieszka i narodu, który zdaje się bezgranicznie nienawidzić.
anonim2015.08.14 9:49
Duecik wprost idealny, gamoń i oszust intelektualny.
anonim2015.08.14 11:54
Och ta słynna miłość bliźniego państwa z Frondy. Bóg was rozliczy. I jeszcze Ci komentujący bohaterowie, niepokorni i niezłomni - was rozliczy historia. A nie sorry, o was nikt nie będzie pamiętał :)
anonim2015.08.14 19:23
Buraczany bunkier.
anonim2015.08.14 19:26
Kiedyś za czasów powstania Solidarności Michnik był kimś. Dziś to obraz człowieka nędzy i rozpaczy.
anonim2015.08.15 5:49
Komorowski już dawno przegrał, a wy dalej się nad nim pastwicie...
anonim2015.08.15 12:19
"Zdolność manipulowania pamięcią przy skłonności do widzenia wszystkiego w czarnych barwach daje efekt buntu, wołania o zmianę." Wypisz - wymaluj modus operandi Agory. Ostatnio można było poczytać, jakie to lemingów czekają obozy koncentracyjne i bojówki PiS-u o 4-tej nad ranem. W ogóle przy PiS-ie reżim Franco, czy Pinocheta to były 100% demokracje. Zastanawiałem się, kto to pisał i dlaczego nie wziął z rana swoich tabletek.
anonim2015.08.15 12:22
@fiodor44: to znaczy, że Michnik był, jest i będzie nikim. Na zawsze takim pozostanie.