Grzegorz Miecugow nie żyje - zdjęcie
26.08.17, 17:08zdj. screen TVN24

Grzegorz Miecugow nie żyje

W sobotę w wieku 61 lat zmarł dziennikarz związany przede wszystkim z TVN, Grzegorz Miecugow. Od kilku lat walczył z chorobą nowotworową. 

Miecugow był z wykształcenia filozofem. Jak sam żartował, nie chciał nigdy być dziennikarzem, a fakt, że podjął się tego zawodu, był "dziełem przypadku". Karierę zaczął od radia. W 1987 dołączył do zespołu radiowej Trójki. W latach 1989-2001 poprowadził 9 wydań Listy Przebojów Programu Trzeciego. 

W roku 1989 rozpoczął pracę w Telewizji Polskiej jako prezenter i wydawca "Wiadomości". W 1997 roku wspólnie z Tomaszem Lisem stworzył "Fakty" w TVN. Był również prezenterem tego programu informacyjnego. Po tym jak dziennikarze poróżnili się, Grzegorz Miecugow odszedł z TVN i został doradcą ds. medialnych Macieja Płażyńskiego, wówczas marszałka Sejmu. W 2001 roku wrócił do TVN jako prowadzący pierwszej polskiej edycji "Big Brothera". Współtworzył również TVN24 i został szefem wydawców. Widzowie tej stacji najlepiej zapamiętali dziennikarza zapewne ze "Szkła Kontaktowego", które współprowadził od 12 lat. 

Grzegorz Miecugow pisał również felietony w "Dzienniku Polskim", współpracował także z "Przekrojem". W 1992 r. zaczął prowadzić zajęcia dla studentów dziennikarstwa. 

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie.

yenn/PAP, Fronda.pl