Grzegorz Braun na swoim profilu facebookowym 24 czerwca o godz. 07:58 zamieścił prowokujący post „Teraz "ekologiczna" encyklika ubóstwiająca Matkę Ziemię a za kilka tygodni błogosławieństwo dla sodomitów - co Wy na to?” Pod wpisem posypały się komentarze osób licytujących się w postawie niechęci wobec Ojca Świętego. Jest to bardzo przewrotne bo z jednej strony Grzegorz Braun "tylko" zadał pytanie, ale też pozwala stale na nienawistne względem Ojca Świętego Franciszka i Kościoła wpisy. Ogólnie można zauważyć że wiele prawicowych stron i profili facebookowych jest miejscem niedopuszczalnego ośmieszania głowy Kościoła Katolickiego. Sprawa narasta, także i dzisiaj na stronach związanych z planowanym za rok spotkaniu młodzieży w Krakowie można był czytać podobne komentarze. Czy piszący je rzeczywiście są katolikami? 

Tymczasem ani ta encyklika nie jest „ekologiczna” (już jej tytuł „Laudato si/ Pochwalony bądź” odnosi się do Boga, a nie do żadnej ekologii, ani w tekście nie istnieje ubóstwienie Matki Ziemi (jest jedynie cytat z hymnu św Franciszka który wypowiedział te słowa na setki lat przed manipulacją New Age), ani Ojciec Święty nie pobłogosławił żadnych sodomitów (bo zapowiedź spotkania to jeszcze nie zapowiedź błogosławieństwa). Tym jednak, którzy na przemian wychwalają pod niebiosa Putina i stawiają go za wzór bizantyńskiego połączenia władzy religijnej z dyktaturą świecką, bardzo nie pasuje Papież jako władca Kościoła, który śmie mieć własne zdanie na zasadnicze tematy.

Ten atak na Ojca Świętego obnażył pewne mechanizmy nakręcania nienawistnych uczuć wobec Ojca Świętego. To jest po to, aby oddzielić owce od pasterza, wówczas będą już łatwym łupem, choćby i czyhającej ze wschodu bestii, która by chciała panować duchowo na miejscu Papieża.

Prześledźmy zatem listę dialogową na profilu Grzegorza Brauna i zobaczmy z jakich pozycji atakowany jest Ojciec Święty. Znajdziemy tam listę licznych oszczerstw

Oszczerstwo nr. – „papież lewak”

Nie traktuje się papieża Franciszka jako Głowy Kościoła, tylko szufladkuje według płytkiego schematu : „Piotr Walinski Niestety, mamy papieża - powiedzmy sobie szczerze - lewaka, nie ulega watpliwości, każdy odrobine myślący i wyciągający wnioski z historii, musi to przyznać. Ja wyczuwam lewactwo na odległość, a papierkiem lakmusowym jest min wielkie medialne poparcie.” Wszyscy papieże nazywani są lewakami, nie jest oszczędzony przed tym oszczerstwem nawet święty Jan Paweł II „Adam Kwiecień Od wielu dekad, jeśli nie wieków, papieże to lewacy (łącznie z Janem Pawłem II - a propos encykliki "Sollicitudo rei socialis").” „Marek Olszewski Kasa na Kościół non olet. Może być nawet i od części rowerowych. A tak na poważnie: kościół od II Soboru Watykańskiego jest lewacki. Towarzysz Franciszek kontynuuje tę drogę jaką idzie ku upadkowi ta szacowna organizacja. Dla tego nie obchodzi mnie ta instytucja zaprzaństwa tylko kościół ludzi wierzących w Jezusa. A do tego instytucji, papieża czy innych lewackich hierarchów nie potrzeba.” „Artur Pol od dawna było wiadomo, że ten papież to lewak”

Oszczerstwo nr. „ostatnia głowa kościoła”

Zapowiadany jest, jakby z niejaką przyjemnością koniec Kościoła, przez sugestię jakoby był to ostatni papież: „Christof Pietra Jedynie kto próbował ostatnio twardą i konserwatywną ręką rządzić że tak powiem to był Razzinger (….) Piotr Walinski Tesknie bardzo za tym madrym czlowiekiem i glowa kosciola, obawiam sie ze niestety ostatnia glowa kościoła”

Oszczerstwo nr. „Papież mason”

„Os Kar Papieże są tylko marionetkami , więc śmiało można twierdzić, że takie są trendy masonerii .” „Piotr Beton Rozmiarek niechce obrażać niczyich uczuć religijnych ale ten papież jest albo podstawiony albo jest masonem i sodomitą. taki parch społeczny:( „„Ireneusz Kowalski Iluminata.”

Oszczerstwo nr. „Papież przypadkiem”
„Paweł Rusinkowsky My na to, że taki papież to chyba nie papież Kościoła Katolickiego tylko przez pomyłke się tu wziął? A Pan co na to ?”

Oszczerstwo nr. „Papież mafioso”
„Młodzi ludzie odcinają się od mafii KK bo niestety to środowisko trzeba tak nazwać. dlatego p.Braun mimo tego że ma ciekawe poglądy nigdy nie zdobędzie dużego poparcia... KK sam sobie zapracował na taką opinię.”

Oszczerstwo nr. „Papież już się sam wyrzekł papiestwa”
„Piotr Walinski Tak sie skalda, wlasnie ja tez jestem księdzem stary heheh, taki świat mały - ale lubię rozmawiać, tylko lubie tez kiedy dialog opiera sie na prawdzie i na faktach. Tak jak o Franciszku, który jak widać nawet siebie samego już nie nazywa Papieżem”

Oszczerstwo nr. „Papież zmanipulowany”
Tomasz Zięba Czy za kolejnymi papieżami, czy za prezydentami stoją szare eminencje. Historia jest pełna takich przypadków, a teraz powszechnie wierzy się, że to niemożliwe.

Oszczerwstwo nr. „Nie nadaje się na papieża”
„Andrzej Bratkowski A MY NA TO: - podwojne oblicze PAPY; czyli podwojne standardy moralne; wniosek: - ten czlowiek nie nadaje sie do pelnienia sprawowanej funkcji, ze wzgledu na brak standardow i niekonsekwencje; „Mikołaj Pawlak To napewno nie jest moj papież”  „Paweł Krajewski Średnio mi się podoba ten papież od początku.” „Tadeusz Polar Franciszek to najsłabszy intelektualnie papiez od lat”

[koniec_strony]

Oszczerstwo nr. „spisek żydowski”
Piotr Walinski „Pani Van Hyning, dziwi mnie Pani zdziwienie. Jest Pani studentką historii – i wie że Borgiowie i Medyceusze to żydowskie rodziny włoskie. Na pewno Pani wie, że byli papieże z obu tych rodów. Może Panią zdziwić to, że mieliśmy 20 żydowskich papieży (…) Piotr Walinski „Wpędzimy chrześcijan w wojnę wykorzystując ich narodową próżność i głupotę. Oni będą wybijać jeden drugiego, robąc w ten sposób miejsce dla naszego narodu”. (Rabin Reichorn, Le Contemporain, 1.07.1880)”

Oszczerstwo nr. „Encyklika depopulacyjna”
Maciek Laru Maleta Odnośnie encykliki i depopulacji to wychodzi na to,że zabicie jednego człowieka to morderstwo,a wymordowanie kilku miliardów ludzi to ochrona klimatu. (…) Jacob Parzych "Zabicie jednego człowieka to tragedia, a kilka milionów to czysta statystyka" - mniej więcej tak, Józef Stalin

Oszczerstwo nr. Rzekome popieranie przez Kościół globalizacji
Paweł Koniuch Wy myślicie że to kościół katolicki jest a to już dawno pozamiatane i tylko was trzymają w takim dysonansie poznawczym że to niby tylko przypadek i coś się zmieni. Wszystko idzie zgodnie z planem zgodnie z założeniami nic się nie wydarza przypadkowo nic się nie zmieni to są sprytni ludzie o wielkiej wiedzy i pieniądzach, mają wielka władzę. Waszymi rękoma realizują projekty globalne. Potrzebują waszego poparcia i je mają.

Oszczerstwo nr. Atakowanie episkopatu
Winston Smith Ja na to pytaniem, kiedy polski episkopat zacznie czytać Ewangelię, kiedy zacznie stosować ekskomunikę wobec nibykatolików z parlamentu głosujących za ustawami śmierci, kiedy zostaniemy wezwani do walki w obronie Krzyża św., ale takiej prawdziwej. Watykan, byłem tam niedawno, w bazylice Św. Piotra zakrystia przemieniona w targowisko,

Oszczerstwo nr. Papież modernista
„Karol Schulmeister Najwyższa hierarchia kościelna już od wielu lat ulega powolnej destrukcji dzięki siłom antykatolickim działającym od dawna w Kościele. Od II soboru watykańskiego i wprowadzenia Novus Ordo w natarciu jest kościół modernistyczny i niestety mamy już owoce. Ogromny kryzys wiary, masowe odchodzenie ludzi od kościoła, afery wśród księży, coraz mniejsza liczba powołań kapłanskich to tylko niektóre z nich.”

Oszczerstwo nr. Wyrazy politowania dla Papieża i namawianie do nieposłuszeństwa
„Bogumił Jarczok Dopóki wypowiedzi jego Świątobliwości nie sa Ex Cathedra to można co najwyżej wyrazić słowa politowania nad naszym obecnym papieżem. (…) Bogumił Jarczok Kościół to nie sam Papież, biskupi i księża, ale również ten właśnie Katolik, który powinien mieć mieć łeb na karku, a nie ślepo podążać za wszystkim co wymyśli hierarchia kościelna, w tym Papież. Szatan jest wszędzie.”

Oszczerstwo nr. Namawianie do fałszywych orędzi i apokaliptyczne nadinterpretacje
Jerzy Karaś Dla zaskoczonych takim działaniem papieża Franciszka , proponuję poczytać "Orędzia dla świata na czasy ostateczne" . Tam jest wszystko wyjaśnione. (….) Następny Papież może zostać wybrany przez członków Kościoła Katolickiego, ale będzie on fałszywym prorokiem.” „Urszula Dronowska JEŚLI CHODZI O RZYM TO NA NIEGO WYROK JEST JUŻ 2000 LAT TEMU PRZEWIDZIANY . PRZESTANIE ISTNIEĆ ,W JEDNEJ GODZINIE ,MIASTO O SIEDMIU WZGÓRZACH..” (….) Bartłomiej Wolf Wielka nierzadnica robi kolejny krok w przód.” „Jacob Parzych Upadek KK bliski....” „Igor Mor Panie Grzegorzu niech się pan nie martwi, Bóg zniszczy ten Babilon.”

Oszczerstwo nr. Papież satanista
„Waldi Sztacheta ten koles zwany bergolio to satanista. ostanio pokazal znak 666. to nie jest Katolik a cały ten kościól z watykanem na czele to jednak wielki babilon albo ta nierządnica z Biblii. sądząc po tym papieżu”

Oszczerstwo nr. Papież się nie sprawdził
„Bąbel Trąbel Papież jest nieomylny w kwestiach wiary ale jako polityk nie sprawdza się kompletnie. Nie rozumie czym są media i dlatego swoimi wypowiedziami oraz postępowaniem przynosi wizerunkowi kościoła więcej szkody niż pożytku.” „Sas Sas powonień istnieć niezależny kościół polski.”

Oszczerstwo: Papież bałwochwalca
Tomasz Paderewski jego czyny swiadcza o tym, iz choruje na modernizm, ktory trawi hierarchow Kosciola Katolickiego gdzies od 120 lat. charakterystycznym zachowaniem modernisty jest brak spojnosci - z jednej strony "tradycyjne" kazania i pouczenia o posluszenstwu Chrystusowi, z drugiej balwochwalcze akty w rodzaju modlitw z innowiercami w ich miejscach kultu czy podawanie rak sodomitom.

PONADTO
WPROST Wyciąganie ludzi z Kościoła do sedewakantystów lub prawosławnych, albo protestantów
Adam Salmonis Niestety obecny papież gra już w orkiestrze NWO, więc kościół katolicki niekoniecznie będzie Wam przyjacielem w najbliższej przyszłości. Na szczęście są jeszcze sedewakantyści. (…) Piotr Jan Kiżuk Pozostanie chyba nawiązanie kontaktów z patriarchą Konstantynopola. (...) Carl Upchurch Panie Grzegorzu czy mógłby Pan kiedyś odnieść się do tematu tradycji, doktryn, dogmatów rzymskokatolickich w konfrontacji z Biblią? (…) Nie wydaje mi się, aby ten kościół traktował Biblię poważnie”... „Marcin Bakalarski Ja na to, że powinien pan się nawrócić na wiare w Chrystusa Pana czyli w protestanckiej formie.” „Andrzej Krystyniak A ba koniec przejscie na islam” „Łukasz Kowalski Ja powiem jedno - sede vacante”

Na końcu zacytujemy GŁOS ROZSĄDKU

„Jan Hornung Grzegorz Braun, przypominam, że jako katolicy winniśmy jesteśmy bezwzględne posłuszeństwo naszemu Papieżowi. Pańska krytyka jest nie na miejscu.”
„Jakub Kudrycki Siadlo Ci na banie Panie Braun, więcej pokory.”
„Tomek Kułakowski Dostaje raka jak czytam te komentarze. Szkoda, że Pan Panie Grzegorzu takie bzdury pisze. Miałem Pana za WIERZĄCEGO katolika. Według mnie taki nie może sobie pozwolić na krytykowanie i podważanie kompetencji..... Ducha Św. o kurcze głupio wyszło. „

omawiany post jest pod adresem https://www.facebook.com/grzegorzmichalbraun/posts/394293870767662

oprac.
MP