Grodzki umywa ręce: To Sejm wydłużył prace - zdjęcie
22.10.20, 09:59

Grodzki umywa ręce: To Sejm wydłużył prace

11

W Senacie nie będzie przyspieszenia prac nad tzw. „ustawą covidową”. Posiedzenie odbędzie się dopiero w poniedziałek. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki umywa ręce i przekonuje, że winne temu jest przedłużenie prac w Sejmie.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki był pytany przez TVN24, czy Senat powinien przyspieszyć zaplanowane na poniedziałek obrady, aby zając się sprawą ustawy ws. walki z pandemią koronawirusa. W odpowiedzi marszałek stwierdził, że niezależnie od tego, czy posiedzenie odbyłoby się w piątek czy w poniedziałek, potrzebne będzie posiedzenie Sejmu na rozpatrzenie poprawek, które zaplanowano na wtorek i środę. Zapowiedział, że najpewniej w poniedziałek wieczorem ustawy zostaną przyjęte przez Senat z poprawkami:

- „Obawiam się, że zostaną przyjęte z poprawkami, a Sejm zbiera się we wtorek i środę, więc nie ma tu żadnego opóźnienia” – stwierdził.

Marszałek przekonuje, że nie będzie można przyjąć projektu bez poprawek, jak było to w przypadku pierwszych ustaw związanych z COVID-19:

- „Przychodzą zapisy tak nieracjonalne, tak niemądre, że gdybyśmy tego nie poprawili, mielibyśmy wyrzuty sumienia do końca swoich dni” – mówił.

- „Senat jest od tego, żeby poprawiać prawo, żeby było ono lepsze dla ludzi i tej roli się nie pozbędziemy, będziemy tego stanowiska bronić” – dodał.

W nowej „ustawie covidowej” Tomasz Grodzki krytykuje m.in. zapis dot. możliwości usunięcia dyrektora szpitala i wprowadzenia zamiast niego pełnomocnika. Krytykuje również działania rządu w walce z pandemią, określając je jako chaotyczne.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (11):

ala2020.10.22 13:15
Ciekawe kiedy Grodzki odda 70 mln za nieodbyte wybory 10 maja? Dawno POwinien siedzieć zarozumialec!
Dam2020.10.22 13:23
Z ciebie płatny troll czy po prostu debil? Bo każdy z IQ wyższym od temperatury pokojowej wie, że za wydanie 70mln bez żadnej podstawy prawnej odpowiada Sasin.
salamandra2020.10.22 13:57
Już tak ci zlasowali we WSI24 i koszernej ten twój pusty dzban, że naprawdę wierzysz w to co ci wdrukowali towarzysze.
Dam2020.10.22 14:34
Więc podaj podstawę prawną, która podpierała wydanie tych pieniędzy przez Sasina. Jeżeli nie potrafisz, to zamilknij.
lewacka tęczowa lewatywa2020.10.22 13:01
on jest bardzo zajęty rozsyłaniem zabójczych kopert i na nic innego nie ma czasu
Ja, Szatan2020.10.22 10:44
ANEKS nr 2 do INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, wrogów Kościoła i Polski, czcicieli trupa Lenina, wyznawców poglądów masonów i brukselskich neomarksistów, marionetek Sorosa, które w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „ladychapel”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki, choć pod innymi nickami ***** No dobra, widzę, że nie pojęliście moich ostatnich instrukcji. Myślicie, że się wykpicie jakimiś prymitywnymi złośliwościami w tych waszych komentarzach? Może was to cieszy, ale mnie nie. Pora więc wyłożyć karty na stół. Przypominam: Moim celem jest złapanie jak największej ilości dusz do piekła na całą wieczność. I nie zauważyłem żadnych efektów w tym kierunku od tej waszej durnej pisaniny. Katolicki motłoch śmieje się z tego i tylko umacnia w przekonaniu, że jesteście bandą przygłupów! Oni, że zacytuję mojego ulubieńca, Jurka Urbana, mają to wszystko w ᵭůᵱįě! ***** Powtarzam: Jesteście jak polska opozycja: totalnie skompromitowani i nieskuteczni! Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
ruisdael2020.10.22 10:42
Jak jest ,do cholery , z zapowiadanym od dawna przejęciem Senatu- wciąż się nie da? Bezsilność?
ala2020.10.22 13:16
Senat POwinin być zlikwidowany! To parodia, co oni tam wyprawiają, z Grodzkim na czele!
Anonim2020.10.22 10:18
Opozycja blokuje , udaje , że poprawia , a Polacy umierają .
Anonim2020.10.22 12:17
Wy byście woleli dostać lukrowane g.wno od PISu, niż usłyszeć, że jest to g.wno i zamiast tego dostać ciastko.
wojtek_f2020.10.22 14:03
Jakie i kiedy dostałeś ciastko od opozycji?