Mecenas Jacek Dubois, pełnomocnik marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego, wydał oświadczenie, które zostało opublikowane na stronie internetowej "Rzeczpospolitej". Jego treść jest kuriozalna. 

Jak czytamy w oświadczeniu, marszałek Senatu "dostrzega podobieństwo w atakach mediów rządowych na jego osobę do sytuacji zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza". Dubois w imieniu prof. Tomasza Grodzkiego odnosi się do medialnych doniesień, według których marszałek miał przyjmować łapówki.

"Pan Marszałek Tomasz Grodzki jeszcze raz stanowczo zaprzecza tym twierdzeniom i wskazuje, że nigdy od nikogo nie żądał korzyści majątkowej za przeprowadzenie operacji i nie uzależniał przeprowadzania jakiejkolwiek operacji od otrzymania takiej korzyści. Nigdy także tego rodzaju korzyści nie przyjmował"-pisze Dubois. 

Nie obyło się bez politycznego wykorzystania tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła ADAMOWICZA. 

"Pan Marszałek dostrzega podobieństwo zaistniałej sytuacji do sytuacji tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, gdy media rządowe rozprzestrzeniały w przestrzeni publicznej zniesławiające go treści dając niejako przyzwolenie do dalszych takich zachowań"-czytamy w oświadczeniu. Mecenas zwraca uwagę, że pierwsze oskarżenia pod adresem polityka pojawiły się dopiero wówczas, gdy Tomasz Grodzki został marszałkiem Senatu. Jacek Dubois wskazuje, że mowa o zdarzeniach sprzed 20 lat. 

Pełnomocnik marszałka podkreśla przy tym, że Grodzki nie zamierza "przyjąć roli ofiary mediów i zdecydował się podjąć zdecydowane działania przeciwko osobom rozpowszechniającym zniesławiające go treści i zlecił swojemu pełnomocnikowi skierowanie w tej sprawie szeregu prywatnych aktów oskarżenia".

yenn/Rp.pl, Fronda.pl