Grodzki i Kidawa-Błońska awansowali. Weszli do ścisłego kierownictwa KO - zdjęcie
09.06.21, 07:49Fot. screenshot - YouTube (Radio Zet, RMF24)

Grodzki i Kidawa-Błońska awansowali. Weszli do ścisłego kierownictwa KO

10

Na wczorajszym posiedzeniu klub Koalicji Obywatelskiej przyjął zmiany w regulaminie wewnętrznym, które umożliwiły poszerzenie składu kolegium, będącego ścisłym kierownictwem klubu. W jego skład wszedł marszałek Senatu Tomasz Grodzki, dwóch innych senatorów oraz wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wczorajsze obrady klubu Koalicji Obywatelskiej poświęcono dwóm głównym tematom. Pierwszym z nich była kandydatura prof. Marcina Wiącka na Rzecznika Praw Obywatelskich. Drugim natomiast plan letniego objazdu po Polsce, w czasie którego parlamentarzyści chcą rozmawiać z wyborcami m.in. o służbie zdrowia i pracy.

Ponadto klub przyjął zmiany w regulaminie, które pozwalają poszerzyć skład kolegium. Dotychczas zasiadali w nim: przewodniczący Cezary Tomczyk, jego zastępcy (m.in. Barbara Nowacka, Katarzyna Lubnauer, Małgorzata Tracz, Paweł Poncyljusz, Sławomir Nitras, Robert Kropiwnicki), szef grupy senatorów Marcin Bosacki, sekretarz klubu Zbigniew Konwiński, skarbnik Krzysztof Gadowski oraz rzeczniczka dyscypliny klubowej Katarzyna Mrzygłocka.

- „Przyjęliśmy uchwałę, zwiększając liczbę reprezentantów Senatu we władzach klubu. W skład kolegium klubu będą wchodzić: marszałek Senatu i jeszcze dodatkowo dwóch senatorów, a także wicemarszałek Sejmu. Chodzi o to, żeby zapewnić dobry obieg informacji w kolegialnym podejmowaniu decyzji”

- przekazał Polskiej Agencji Prasowej rzecznik PO Jan Grabiec.

Dwaj senatorowie zostaną wskazani w późniejszym terminie.

W czasie obrad klub miał też uściślić zasady aktywności parlamentarzystów w mediach.

kak/PAP

Komentarze (10):

toni2021.06.11 5:19
No to PO pozamiatane
Oficer2021.06.9 14:55
2% z 1-szą łapówą Polski działa?
Jawny2021.06.9 10:47
Kidawa-Błońska w kierownictwie opozycji? No to Polacy mogą spać spokojnie. Rządy prawicy i PISu nie zagrożone. Opozycja zgnije i rozmyje się w niebyt w atmosferze narastających skandali. Do szczęścia brakuje im tylko volksdeutscha Tuska i TW Bolka-demolki. Wściekły jazgot Anonima i jego kundelków coraz głośniejszy, ale to bez znaczenia.
dobra2021.06.9 9:10
wszystko okey ,prawa natury zwyciężają ; natura chciała by najtępsze dzidy były na czele partii oszustów -łajdaków ,tępe dzidy ,i tak trzymać ...
gratulacje :)2021.06.9 8:55
najbardziej cieszy awans Kidawy :) dzięki jej bystremu umysłowi PO szybciej osiągnie poparcie poniżej 10%
zdumiony debilizmem po-paprańców2021.06.9 8:35
głupawe babsko i skorumpowana kanalia, którego ego jest większe od rozumku w ścisłym kierownictwie po-paprańców. To tylko pokazuje co ta partia prezentuje sobą
kibic2021.06.9 8:10
Inteligentni inaczej awansują !!!
Loli2021.06.9 8:05
Kopertnik megaloman i najglupsza prezydentka swiata. Pogratulowac wyboru
zdziwko2021.06.9 8:05
Nie możliwe - jak marshal mógł awansować jeszcze bardziej? Przecież ON jest najważniejszy w galaktyce, sam pisał preambułę do galaktycznej konstytucji.
Prawda2021.06.9 8:01
Niemcy kazali aby najbardziel == Polakożercy byli w Niemieckiej Parti PO-Tuska