08.01.19, 16:18zdj. screen Youtube

Grodzka powraca! Zandberg buduje nową koalicję

Partia Razem zapowiedziała dziś nową lewicową koalicję na wybory do Parlamentu Europejskiego. Najciekawsze jest to, kto będzie jej patronował. "Wyciągamy rękę do każdego, kto jest na lewo od PO-PiS-u"-zapowiedział lider Razem, Adrian Zandberg. 

W skład nowej koalicji mają wejść- oprócz Razem- Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, Polska Partia Socjalistyczna, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej oraz Wolność i Równość. Zandberg podkreślił, że Polacy stoją w obliczu wyboru: głosowanie na "lewicowy, prosocjalny blok" lub bycie skazanym na "wasali" Grzegorza Schetyny. 

"Budujemy otwarty, lewicowy blok, wyciągamy rękę do wszystkich, którzy są na lewo od PO, ale też mówimy jasno: już powoli nadchodzi czas decyzji; bo taki jest wybór, przed którym stoimy: można budować albo prospołeczną, propracowniczą lewicę, która stoi po stronie pracowników, która stoi po stronie lokatorów, która walczy o Europę socjalną, albo można zostać wasalem liberałów, wasalem Grzegorza Schetyny"- powiedział lider partii Razem. 

W ocenie polityka, wybór między Grzegorzem Schetyną i Romanem Giertychem z jednej strony, a z drugiej Jarosławem Kaczyńskim i Adamem Andruszkiewiczem jest dla Polaków obraźliwy. 

Co ciekawe, patronem całego projektu ma być Anna Grodzka. 

yenn/Facebook, Fronda.pl