Grecki minister finansów poddał się do dymisji. Niektórzy członkowie strefy euro po prostu nie chcą go przy rozmowach - zdjęcie
06.07.15, 11:10Janis Warufakis (fot.DPA)

Grecki minister finansów poddał się do dymisji. Niektórzy członkowie strefy euro po prostu nie chcą go przy rozmowach

7

Warufakis oświadczył, że powiadomiono go, iż niektórzy członkowie strefy euro uważają go za osobę niemile widzianą na posiedzeniach ministrów finansów. "Krótko po ogłoszeniu wyników referendum poinformowano mnie, że pewni ministrowie (finansów) eurogrupy" woleliby, abym był nieobecny na jej posiedzeniach, co "premier (Aleksis Cipras) uznał za potencjalnie użyteczne w osiągnięciu (nowego) porozumienia (z wierzycielami). Dlatego dzisiaj odchodzę z ministerstwa finansów" – napisał Warufakis na swoim blogu. "Uważam, że moim obowiązkiem jest pomóc Aleksisowi Ciprasowi wykorzystać, wedle jego uznania, kapitał, którym Grecy obdarzyli nas we wczorajszym referendum" – poinformował Warufakis. Podkreślił, że "z dumą będzie znosił odrazę wierzycieli".

mm/Onet.pl/Twitter

Komentarze (7):

anonim2015.07.6 11:16
PODAŁ się do dymisji, a nie PODDAŁ! Ratunku, polszczyzna nasza!!!!
anonim2015.07.6 13:11
''Dlatego dzisiaj odchodzę z ministerstwa finansów" By uniknąć odpowiedzialności karnej, zejść z oczu?
anonim2015.07.6 13:14
Mnie nie odpowiada Szczurek Kiedy dymisja ::::))) Toż to paranoja i euro terroryzm.
anonim2015.07.6 16:55
Co z Polskimi 26 mld zł wpompowanymi przez Tuska w Grecję?
anonim2015.07.7 8:20
"Grecki minister finansów poddał się do dymisji." *** To nam pokazuje wysoką jakość polityczną obecnej ekipy rządzącej w Grecji. Janis Warufakis jest specjalistą w dziedzinie finansów, do dymisji podał się tylko dlatego, aby ułatwić ewentualne negocjacje Aleksisowi Ciprasowi. Na podobne standardy raczej nie mamy co w Polsce liczyć. A oto czym brukselskim biuralistom naraził się Warufakis: Grecki minister ostro krytykuje Brukselę: to terroryzm http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1471168,Grecki-minister-ostro-krytykuje-Bruksele-to-terroryzm Na internetowej stronie "El Mundo" zamieszczono minutową odezwę Janisa Warufakisa do Hiszpanów. Zaapelował w niej o poparcie procesu reformy Unii Europejskiej, a przede wszystkim strefy euro, która - jak to wyraził - została źle zaprojektowana. Miała być wspólnym obszarem dobrobytu, a jest "metalową klatką rządzoną przez instytucje finansowe".
anonim2015.07.7 8:25
Plus pyta: "Co z Polskimi 26 mld zł wpompowanymi przez Tuska w Grecję?" Poszły się na drzewo bujać, ale ta "pożyczka" była mocnym atutem Tuska, w staraniu się o brukselską posadę. Przypomnę bezczelnie, że Tuska i jego bandę wybrała większość głosujących, i to aż na dwie kadencje. A i teraz, liczna grupa społeczeństwa nadal popiera PO - bo przecież, "jak do władzy dojdzie PiS, to..."
anonim2015.07.7 8:30
Jeżeli tym razem nie zagłosujemy mądrze i nie wybierzemy do władzy ludzi kompetentnych, których będziemy wspierać odpowiednim działaniem - może się okazać, że Polska w krótkim czasie podzieli los Grecji, jeżeli nie będzie z nią gorzej. http://www.fronda.pl/forum/polska-zagrozona-bankructwem-podzieli-los-grecji,66129.html