Gowin o Macierewiczu: To człowiek z piękną biografią! - zdjęcie
05.11.15, 10:23

Gowin o Macierewiczu: To człowiek z piękną biografią!

3

Jarosław Gowin był pytany o skład nowego rządu PiS, który poznamy najprawdopodobniej jutro. – Skład rządu wykluwa się w toku rozmów z kandydatami – mówił na początku rozmowy z Bogdanem Rymanowskim Jarosław Gowin. Komentując udział koalicjantów PiS w rządzie, polityk podkreślił też "że nie jest rządu PiS, to rząd Zjednoczonej Prawicy". – Zdziwiłbym się, gdyby miejsc w rządzie nie otrzymał nikt z Solidarnej Polski – dodał polityk. – Dostałem propozycje (zostania szefem MON - red.) i nigdy nie została ona cofnięta, ale dostałem też inne propozycje – mówił Gowin. 

Lider Polski Razem skomentował też ewentualną kandydaturę polityka PiS Antoniego Macierewicza na to stanowisko. – Mogę się z nim w wielu sprawach różnić, i różnię się, ale to człowiek z piękną biografią, szalenie odważny (...) likwidował WSI z pełną świadomością, że ryzykuje życie – mówił o Macierewiczu Gowin. – Z całą pewnością wojsko wymaga wyrazistego szefa, czy to będzie Jarosław Gowin czy Antoni Macierewicz, to będą to na różne sposoby szefowie wyraziści – dodał.

mm/TVN24.pl

Komentarze (3):

anonim2015.11.5 15:09
@ Joenam a ciebie wyślą do psychuszki za pisanie bzdur;)
anonim2015.11.5 16:07
W jednym rzędzie niejako postawiony został Gowin i Macierewicz. Macierewicz jest mężem stanu, Gowin zaś jeśli zrozumie, że nie powinien mieszać w obrębie materii obronności państwa, to byłby to niewątpliwie jego sukces życiowy. Dla ludzi jako tako obeznanych z psychologią społeczną, wiadome było, że tussizm powołano dla celów osłabienia ekonomicznego i militarnego Polski. Co dobrego dla pokrzyżowania planów tussistowskich zrobił Gowin, jeśli już kreował się na Konrada Wallenroda?
anonim2015.11.5 23:36
"jak Antoni "Policmajster " osadzi ich w areszcie wydobywczym," Jak dotąd, to raczej ekipa PO wykazała się stosowaniem aresztów wydobywczych i nie trzymała w nich groźnych przestępców, a bogu ducha winnych "szaraczków". Przykłady: 1. Maciej Dobrowolski, kibic Legii Warszawa, przesiedział ponad 3,5 roku w areszcie; nakaz aresztowania został wydany na podstawie zeznań świadka koronnego Marka ("Hanior") H. "Hanior" jest oskarżony o udział w bandzie, która prowadziła rozboje i handlowała narkotykami. W jaki sposób został aresztowany Maciej Dobrowolski? " To było 28 maja 2012 roku. Kiedy Maciek z narzeczoną spali w swoim mieszkaniu na Mokotowie, nagle, o godz. 6.00 rano, wpadli do niego policyjni antyterroryści. Wyciągnęli go z łóżka i skuli kajdankami. Przetrząsnęli cały dom, ale nic nie znaleźli. Maciek zdążył się tylko ubrać, po czym został wsadzony do policyjnego auta i zabrany na "dołek". " http://m.onet.pl/wiadomosci/warszawa/sport,r1g0ne 2. Brunon Kwiecień, doktor chemii z krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego, siedzi w areszcie od listopada 2012 roku. Początkowo był w jednoosobowej celi dla szczególnie niebezpiecznych, każdy jego ruch przez 24 godziny śledziły kamery. Według aktu oskarżenia "Doktor" miał 35 sztuk broni - karabiny, pistolety maszynowe i broń krótką. Niczego takiego jednak nie znaleziono, choć policja przy użyciu najbardziej zaawansowanych technik przeszukała kilkadziesiąt posesji. Nie ma też koronnego dowodu - materiałów wybuchowych na bazie saletry (miały być dopiero zamówione), nie było również skota. Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,76842,15992919,_Sejmowy_terrorysta__wycofal_sie_z_zamachu__Zatrzymano.html#ixzz3qfBKPW00 3. Łukasz M. - spędził prawie dwa lata w areszcie, będąc podejrzanym o zabójstwo, mimo że kompan, który obciążył go w wyjaśnieniach, już na początku procesu okazał się niewiarygodny. Cały tekst: http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,13323819,Uniewinniony_po_dwoch_latach_pobytu_w_areszcie.html#ixzz3qfC6HDJx