Gowin: Jesteśmy otwarci na propozycje opozycji - zdjęcie
12.05.20, 07:00Jarosław Gowin/YT/Rzeczpospolita TV

Gowin: Jesteśmy otwarci na propozycje opozycji

24

Zjednoczona Prawica po przeanalizowaniu sytuacji składa właśnie nowy projekt, gdzie proponowane jest rozwiązanie hybrydowe, a więc wybory mają się odbywać w lokalach oraz korespondencyjne dla tych, którzy nie będą mogli głosować w lokalach lub po prostu będą tak woleli. Mówiła o tym wczoraj wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Dzisiaj z kolei w programie „Rozmowie Piaseckiego” TVN24, lider Porozumienia Jarosław Gowin powiedział:

- Przedstawiłem marszałkowi Grodzkiemu pewien kierunek rozwiązań. Co do kierunku, mam wrażenie, że byliśmy zgodni. Zresztą parę godzin po naszym spotkaniu odbyła się konferencja prasowa liderów PO, na której przedstawili projekt bardzo zbliżony do tego, nad czym my, obóz rządowy pracowaliśmy. Natomiast oczywiście są szczegóły, które będą dyskutowane i w Sejmie i w Senacie.

Oświadczył też:

- Mogę zadeklarować, że jesteśmy tutaj otwarci na propozycje opozycji, dlatego że wydaje się rzeczą bardzo ważną, żeby po tych zawirowaniach, po pewnym impasie konstytucyjno-ustrojowym znaleźć teraz rozwiązania, które połączą klasę polityczną

 

mp/300polityla.pl/tvn24

Komentarze (24):

Walter2020.05.12 15:31
Politycy z PiS-u chcą jak najszybciej przeprowadzić wybory, gdyż czas pracuje na niekorzyść Andrzeja Dudy. Za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza i jego szanse na reelekcję znacząco spadną. Ponadto Jarosław Kaczyński nie chce dać czasu Koalicji Obywatelskiej na zmianę kandydatki. Znając projekt ustawy dotyczący wyboru Prezydenta RP, można wyciągnąć wniosek, że nowy kandydat nie miałby czasu na zebranie 100 tys podpisów. Politycy z PiS-u bez uzgodnienia z opozycją wymuszają w Sejmie wprowadzenie ustawy dla siebie korzystnej. Jarosław Kaczyński wydał polecenie, że pierwsza tura wyborów prezydenckich ma się odbyć 28 czerwca lub 5 lipca 2020 r. We wrześniu Andrzej Duda miałby większe prawdopodobieństwo na przegrane wybory. Ponadto jeśli dojdzie do drugiej tury, to będą debaty telewizyjne z dwoma kandydatami. Jeśli drugiem kandydatem byłby Władysław Kosiniak-Kamysz, to mógłby nagłośnić np. wielokrotnie łamanie konstytucji i posłuszeństwo w stosunku do Prezesa PiS-u Andrzejowi Dudzie. Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190, co zawsze można publicznie nagłośnić przed wyborami, a szczególnie w czasie debaty telewizyjnej. Władysław Kosiniak-Kamysz jest najbardziej groźnym rywalem dla Andrzeja Dudy, gdyż może odbić znaczną część jego elektoratu. Nawet jeśli Senat znowu będzie długo debatował i odrzuci tę ustawę, to Sejm ją znowu przegłosuje. W celu lepszego przygotowania się do wyborów lepszą datą byłby 5 lipiec 2020 r. Przegrana Andrzeja Dudy oznaczałoby katastrofę dla rządów Zjednoczonej Prawy i zerwanie koalicji z "Porozumieniem". Wygrana Andrzeja Dudy będzie oznaczała dalsze przejmowanie kontroli politycznej PiS-u nad Sądem Najwyższym i budowę państwa autokratycznego. Ponadto dalsze łamanie konstytucji i bezprawie rządzących.
kibic2020.05.12 14:12
Gowin powiedział że wierzy w dobrą wolę Grodzkiego. Czy jeszcze jest ktoś kto ma jakiekolwiek obiekcje co do skrajnej głupoty Gowina ???
kibic2020.05.12 14:07
Gowin Ty się otwórz na wieczną hańbe, a nie na opozycję !!!
matis892020.05.12 10:06
PIS czeka na dalsze instrukcje od PO i Wiosny. Już na ich polecenie odwołali wybory, teraz czekają na dalsze instrukcje.
czytar2020.05.12 9:47
Pewne ścierwo , ale zorientowane w scenie politycznej , na swoim Twitterze o Gowinie i Hołowni napisał : Obaj są w jakimś sensie wychowankami Macieja Ziemby, przeora dominikanów z zacięciem społeczno-politycznym. Zdaje się, że dziś, w tych dniach, odgrywają kluczową rolę w polskiej polityce. Kto by pomyślał? Sam Maciej Ziemba chyba się tego nie spodziewał! Jest w nich obu jakaś giętkość, która się teraz okazuje siłą! To napisał wydawca kiedyś katolickiego pisma OZON - Janusz Palikot .
ABBA2020.05.12 10:20
Giętkość węży, czyli szatańskich zdrajców, kłamców i manipulatorów. Dobrze palikot zauważył. Wszyscy trzej pozbawieni zasad i moralnego kręgosłupa, a dwaj rzucili się zdobywać łupy w czasie wielkiego kryzysu. Siła zła, która - mam nadzieję - zostanie rychło pokonana i wychowankowie niesławnej pamięci przeora odejdą w polityczny niebyt. Oby jak najszybciej!!!!!!
anonim2020.05.12 9:39
Opozycja jak wygra wybory to będzie składać propozycje, teraz niech rządzący rządzą a nie opozycja.
ABBA2020.05.12 10:09
Pełna zgoda!!!
ABBA2020.05.12 9:38
Kaczyński musi znaleźć sposób, żeby pozbyć się tego szkodnika-szantażysty. Dość już jego gęby w mediach!!! Przecież on dalej robi to samo, czyli lezie dogadać się z diabelską opozycją. Ogon rządzi psem w tej chwili, czyli paru łajdackich kumpli z Porozumienia rządzi PiSem i Zjednoczoną Prawicą. Już nie mogę patrzeć na te nikczemne podchody! Zaraz gówin znowu wymyśli usunięcie z urzędu PAD lub coś podobnego i PiS będzie musiał to poprzeć pod groźbą utraty większości. Kaczyński jest po prostu szantażowany; charakterystyczne, że nie wystąpił w mediach po zawarciu porozumienia z gówinem. Trzeba przejąc kilkunastu posłów z Porozumienia do PiS, może i z innych partii, a gówina z kilkoma kumplami wielkim kopem wysłac w polityczną nicość. Oby to sie udało, bo inaczej przez cała drugą kadencję gówin będzie dyktował Zjednoczonej prawicy swoje warunki. Trudno będzie to wytrzymać, bardzo możliwe, że czeka nas rząd mniejszościowy. Rzeczywiście, trzeba modlić się za Polskę, jak mówiła prof. Pawłowicz.
Bogo2020.05.12 9:35
No i co osiągnąłeś złamasie, tylko odciągnięcie w czasie wyborów na korzyść POpaprańców Covin-20.
Leonardo2020.05.12 9:23
Gowin łajdaku!!!juz cie nie ma!!!zdrajco o megalomanskich ciagotach.
abbe2020.05.12 8:57
To jest zaproszenie "lisa" do kurnika. Nie wolno wierzyc klamcom bo klamca zawsze klamie.
kibic2020.05.12 8:29
Wyjątkowa szuja. Jest tylko nadzieja, że członkowie Porozumienia szybko przejdą do PIS a Gowin zostanie jak Himilsbach z angielskim !!!
Pat2020.05.12 8:02
W języku Gowina oznacza to,że "czekam na dalsze instrukcje z Berlina".
katolicka kretynizacja polski2020.05.12 7:46
Niedługo wymyślą, że prezydent zostanie wybrany przy pomocy postawienia Tarota! Mianujcie Dudę dożywotnim prezydentem, jednocześnie kończąc obecną farsę! Przecież i tak nie pozwolicie, by wygrał ktoś inny.
oficer LWP2020.05.12 7:26
był w PO, jest w PO i będzie w PO, POPIS istnieje
Leonardo2020.05.12 9:25
istnieja tylko debile takie jak ty
Czarek2020.05.12 7:20
Niestety opozycja jest zamknięta na wszelkie propozycje. Czy nie widzicie że PO i lewica nie są zdolni do niczego i to nie z wyboru ale z natury? Te dwie kategorie polityczne czyli liberałowie i komuno-socjaliści od początku swego istnienia są napędzani źle ukierunkowanymi podstawowymi instynktami: głodu (władzy i pieniędzy i nieskrępowanej konsumpcji) i seksu. To dlatego te dwie frakcje są odpowiedzialne na świecie i w Polsce za szerzenie zboczeń i bezkarności fiskalnej. To dlatego złodzieje za czasów PO mieli się tak dobrze i jeśli wygrają wybory to złodzieje znów wrócą na salony. Ci sami ludzie niszczą zasady moralne, religie, wiarę, systemy podatkowe i prawne. Ten naturalny sojusz partii programowo nastawionych na chaos z masonerią trwa od pierwszych rewolucji, których te same grupy społeczne były autorami. Rewolucja francuska, bolszewicka, wojny światowe - wszystkie te akty masowego ludobójstwa w celu zniszczenia i zagrabienia opierają się nie na konkretnych osobach ale na konkretnej myśli i na konkretnym duchu, duchu zła, duchu chaosu, śmierci i zniszczenia.
Leonardo2020.05.12 9:30
Opozycja to są cwani gangsterzy a z gangsterami sie nie rozmawia.Niestety PIS ma w opozycji duzo gangsterów w senacie samorzadach i jeszcze doszedł Gowin.Wierze że Kaczynski ich wszystkich ogra.
Kalla2020.05.12 10:52
W Polsce nie istnieje żadna klasa polityczna (od prawa do lewa) i to jest początek i koniec wszystkiego. Pozostałe co piszesz, to jakiś bełkot. Widziałeś kiedy na oczy masona? A co do "myśli i ducha", to przypomnę, że faszyści byli zagorzałymi katolikami.
katolik2020.05.12 7:17
Gowin nie ma w sobie prawdy i niszczy PIS, na dwie strony płaszcz nosi
katolik2020.05.12 7:15
Rządzi w tej Polsce PIS czy dno popslsldwiosnanowoczesnahołow? Jeżeli PIS dalej będzie taki nijaki , to nie ma sensu głosować na PIS , skoro niszczy nasze głosy za Polską dla zdrajców i społeczno -politycznych debili,masonów, których nazywa się opozycją, ale do czego w opozycji oni są, do normalnej Polski! O czym chcą rozmawiać ze zdrajcami?
Michał Jan2020.05.12 7:04
Panu Gowinu marzy się chyba powrót do sprzed 15 lat i próba stworzenia POPiS-u. Może i jest otwarty na propozycje "opozycji" (wg niego zredukowanej do PO), ale też otwarty na nie jest kosz na śmieci "Nauczyciela". Stary cwaniak wie, że wszystko zawdzięcza konfliktowi, a nie współpracy.
Leonardo2020.05.12 9:27
wyjatkowo oblesny typ.A Kaczynski takich rzeczy nie zapomina.Gdzie jest teraz samoobrona i Lepper?tak skończy Gowin.