Gowin: Chore dzieci z Syrii-tak, imigranci ekonomiczni- nie - zdjęcie
29.12.17, 09:33zdj. screen Youtube/TVP2

Gowin: Chore dzieci z Syrii-tak, imigranci ekonomiczni- nie

W programie "Gość Wiadomości" w TVP Info wicepremier Jarosław Gowin był pytany o utworzenie w Polsce korytarzy humanitarnych. Minister nauki i szkolnictwa wyższego ocenił, że w tej sprawie potrzeba "wewnątrzrządowego dialogu".

"Jesteśmy wszyscy w obozie Zjednoczonej Prawicy kategorycznie przeciwni przyjmowaniu emigrantów ekonomicznych. Ale dlaczego nie podjąć dialogu z naszym Kościołem na temat korytarzy humanitarnych?"-zastanawiał się polityk. Jak powiedział, czytał ostatnio o grupie dzieci z Aleppo, które wyjechały z Syrii na leczenie w szpitalach Europy Zachodniej. Były to dzieci chore na nowotwory. 

"Ja bym chciał, aby następna taka grupa trafiła do polskich szpitali"-stwierdził wicepremier. Jak dodał, czym innym jest wpuszczenie do naszego kraju tysięcy migrantów ekonomicznych, a czym innym-pomoc syryjskim chrześcijanom. 

"Uważam, że w tej sprawie jest potrzebny wewnątrzrządowy dialog"- podkreślił. W ocenie ministra nauki, w kwestii uchodźców należy kierować się "zdrowym rozsądkiem", jak również bezpieczeństwem obywateli.

yenn/TVP Info, Fronda.pl