Górale nie chcą przyjazdu Komorowskiego - zdjęcie
23.04.15, 14:22Bronisław Komorowski (fot. prezydent.pl)

Górale nie chcą przyjazdu Komorowskiego

7

Bronisław Komorowski ma wziąć udział w spotkaniu miłośników Kasprowego Wierchu i I Zlocie Karpackim. Nie wiadomo, czy przybywa jako głowa państwa, czy w ramach kampanii prezydenckiej. Jego obecność nie jest na razie potwierdzona.

Część działaczy Związku Podhalan zarzuca obecnym władzom, że "górale są traktowani jako tło w kampanii prezydenckiej".
Działacze wydali oświadczenie, w którym protestują przeciwko obecności na I Zjeździe Karpackim prezydenta Komorowskiego. Ma się on odbyć w Ludźmierzu i Łopusznej. Jak podkreślają górale, obecność na ich święcie prezydenta, który wyraża zgodę na ratyfikację ustawy antyprzemocowej i zezwolił na sprzedaż Polskich Kolei Linowych, jest niestosowna.

Duże kontrowersje wzbudził także fakt, że prezes Andrzej Skupień nie skonsultował z Zarządem Głównym decyzji o wystąpieniu o patronat prezydenta.

- Nie jest przemyślane, aby patronat nad Zjazdem Karpackim obejmował prezydent, który ma inne spojrzenie na niektóre sprawy niż górale. Jako Związek Podhalan wystosowaliśmy do prezydenta apel o nieratyfikowanie konwencji antyprzemocowej. Poprzez tę konwencję wystawiamy na pośmiewisko nasze wartości, nauczanie Kościoła świętego i naszego patrona św. Jana Pawła II. Konwencja narusza porządek moralny i wartości wyznawane przez górali - podkreśla jeden z członków ZP.

Członkowie Związku Podhalan wypominają też prezydentowi RP, że nie sprzeciwił się sprzedaży Państwowych Kolei Linowych, które jako dobro narodowe powinny zostać przekazane samorządom.

Niektórzy związkowcy zwracają też uwagę na termin organizowania zjazdu - uważają, że nie powinien odbywać się w kampanii wyborczej. Nazywają to "wmontowaniem" górali w kampanię.

All/Gosc.pl

Komentarze (7):

anonim2015.04.23 14:30
Ko morowski, na Mazury macać kury!!!
anonim2015.04.23 14:31
Górale nie chcą pedofilizmu i syfilizmu. Niech postępowy pojedzie gdzie indziej.
anonim2015.04.23 14:33
Na Mazury z rozpiętym rozporkiem macać ptaka domowego.
anonim2015.04.23 15:35
Patrioci z Gorallenvolku
anonim2015.04.23 19:02
Ilu tych górali właściwie? Bo o Biedroniu pisaliście jakby się całe miasto zbuntowało, a chodziło o chyba 19 osób.
anonim2015.04.23 19:46
Moja kochana Frondo-kocham Cię i nienawidzę-dobór tytułów w Twoich newsach jest obłędny.Mieszkam wśród górali- i proszę uwierzcie mi-to nie górale jako całość tylko część działaczy związku nie chce ,, coby Komorowski do nos przyjechoł,,i nie dlatego żeby totaslnie się nie zgadzała na jego politykę ,tylko,, nie boi nie,, to tak jest modnie i ,,tak ca,, .ZdaNIEM JEDNAK WIELU GÓRALI ,, A NIECH TAM SE PRZYJEZDZO,BO INO JOK TU BYNDZIE TO MOŻEMY SE Z NIM PO LUDZKU POGADOĆ I POPACYĆ CO ŁON JEST WORT,,-jakby nie było jest wybranym przez znaczną część obywateli na to stanowisko.Jak byndzie gadoł jak bejdok to kożdy se w swoim rozumie łoceni co On jest wort. Frono-Twój kandydat też nie jest ,,toki cołkiem cyściutki,, HEJ !!! jontec.
anonim2015.04.23 19:53
Jakby dudków sypnęli to i by przyjęli. Gorallenvolk. Paradne