Gorąco w Sejmie. Poseł PiS do opozycji: To straszenie Polaków i zamach na praworządność. Nie macie wstydu! - zdjęcie
20.12.19, 13:30Fot. ilustracyjne, Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland via Flickr, CC BY-ND 2.0

Gorąco w Sejmie. Poseł PiS do opozycji: To straszenie Polaków i zamach na praworządność. Nie macie wstydu!

9

W Sejmie zaczęło się drugie czytanie projektu Prawa i Sprawiedliwości przewidującego wprowadzenie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów za działania o charakterze politycznym, który został złożony w ubiegłym tygodniu. Ubiegłej nocy komisja zaakceptowała 22 poprawki PiS do projektu.

Głos zabrał między innymi poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek. Zwracając się do opozycji mówił:

Nie macie wstydu, żeby na kilka dni przed Bożym Narodzeniem straszyć Polaków jakimś urojonym systemem, w którym będziecie podważać kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy prawomocnie wydanych wyroków przez legalnie orzekających sędziów. To straszenie Polaków i zamach na praworządność. Klub PiS doprowadzi do tego, że dzisiaj ta ustawa będzie uchwalona. Ratujemy praworządność w Polsce”.

Mówił także o różnych rodzajach mutacji tego, co nazywamy państwem prawa i państwem praworządnym, z których każda jest zła i praworządność w gruncie rzeczy osłabia. Jak dodał:

Jednak najbardziej osłabia ją mutacja, którą nazywamy państwem sędziów. Państwo sędziów to dokładnie ten model, do którego dążycie i chcecie wprowadzać przy pomocy posłusznych sobie sędziów. Państwo sędziów ignoruje zasadę suwerenności narodu, jego zwierzchnictwo. To sędziowie decydują o tym, co jest prawem, a co nie. Od trzech tygodni sędziowie uzurpują sobie prawo przekonując, że nie istnieje Izba Dyscyplinarna, żeby stwierdzać, kto jest sędzią, a kto nie”.

Zwracając się do opozycji mówił też:

To wy zainicjowaliście ten szybki proces legislacyjny, podcięliście żyły polskiemu porządkowi prawnemu i ładowi konstytucyjnemu. Ta rana krwawi. My my musimy przykleić na tę ranę plaster, bo nie możemy pozwolić, żeby polski porządek prawny się wykrwawił. Wy chcecie wysadzić polski ład konstytucyjny powołując się na konstytucję. Wstyd i hańba!”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (9):

MaxFiend2019.12.20 17:25
To wasza wina, że łamiemy konstytucję i musimy sobie skonstruować kontrolowanego wyłącznie przez nas "dupochrona"! :-D
Anonim2019.12.20 15:28
Przecie jest to fakt, że wstydu nie mają i każdy o tym wie - po co powtarzać oczywistą oczywistość. Proponuję działanie i to konsekwentne działanie.
amen2019.12.20 14:02
to sa komuchy dzieci komochów i prawnuczki komóchów trzeba aby te generacje wymarly aby w koncu lad nastapil w Polsce
Tomek. 2019.12.20 13:59
Już raz próbowano nam narzucać system totalitarny i na długie lata im się to, lepiej lub gorzej udawało, teraz pisiory, chcą zrobić to samo, ale Polacy nie dadzą się oszukać, tak jak nie dali się komunistycznym kurvom !!!!!!!!!!!!
jjj2019.12.20 14:08
Tomek co ty piszesz !!!,??? czlowieku ogarnij sie !! to nie jest zadny system totalitarny !!! w koncu wychodzimy z panstwa gdzie nas okradywano i bylismy posmiewiskiem na calym swiecie w koncu mamy wolnosc nie daj sie im oszukiwac !!! nie ogladaj Tvn!! zobacz nawet zagraniczne tv co o nas mowia ...a mowia w pozytywach dowiesz w koncu prawdy !!!
Dam2019.12.20 19:58
Pomyliło ci się trochę. PIS nas okrada znacznie bardziej, niż to robiło PO. Przez PIS jesteśmy coraz większym pośmiewiskiem na świecie, wręcz nie wiem, z jakiego powodu mielibyśmy nim być za PO. Wolnością nazywasz wprowadzenie systemu inwigilacji, rejestrację kart na telefon, zakaz handlu, ogrodzenie sejmu barierkami itd?
Marian2019.12.20 13:55
To nie jest opozycja to "Zielone Ludziki" .
obs.2019.12.20 13:47
To prawda, tzw." opozycja" to nic innego jak zaborcy państwa Polskiego, większość z nich niestety ale powinna znaleźć się za kratkami a są zarówno w Sejmie i Senacie, to wrogowie Polski, najgorsi z możliwych bo wewnętrzni udający polaków.
szatanek2019.12.20 13:43
Zmiana systemu z demokratycznego na autorytarny po prostu nie przejdzie i to tak długo jak jesteśmy członkiem UE!