23.04.19, 09:45

Gmyz: Dla mnie Kramek i Kozłowska to zwykła ruska agentura

Szokujące doniesienia brytyjskiego tygodnika The Sunday Times. Opisuje on proceder prania brudnych pieniędzy, w który zaangażowana miała być… Fundacja Otwarty Dialog prowadzona przez Ludmiłę Kozłowską oraz Bartosza Kramka.

 

W procederze miały też brać udział szkockie firmy. Jak czytamy na stronie „The Sunday Times” - zgromadzone przez mołdawski parlament dowody sugerują, że na kontach firm zarejestrowanych w Glasgow oraz Edynburgu wypranych zostało około 1,5 mln funtów i trafiło…. Na rachunek bankowy Fundacji Otwarty Dialog właśnie.

Autorzy tekstu przywołują ustalenia mołdawskiej komisji parlamentarnej, wedle której pieniądze miały być przeznaczone na kampanię lobbingową oligarchów Ablyazowa oraz Platona. Kozłowska oraz FOD mieli być zaangażowani w działanie przeciw Republice Mołdawii – wynika z raportu mołdawskiej komisji. Finansowały ją między innymi objęte sankcjami rosyjskie firmy zbrojeniowe, które mają brać udział w wojnie hybrydowej skierowanej przeciw państwom Europy Wschodniej.

Jak podaje komisja:

„Otwarty Dialog i Lyudmyla Kozlowska są narzędziem lobbowania i wpływania na różne instytucje międzynarodowe oraz ochrony i wspierania interesów niektórych osób o wątpliwej przeszłości, których majątek często pochodził z oszustw prania pieniędzy”.

Dziennikarz Gary Cartwright przypomniał też o fakcie powiązania Kozlowskiej z Guyem Verhofstadtem, który bronił jej w momencie, gdy Polska wpisała ją do Systemu Informacji Schengen, przez co została wydalona z UE.

Po opublikowaniu przez zachodnią prasę informacji dotyczących finansowego skandalu związanego z Fundacją Otwarty Dialog, do sprawy odniósł się korespondent TVP w Berlinie.
bsw

Komentarze

Karol - człowiek, który podtarł się jeżem2019.04.23 21:18
A ty, Gmyz, jesteś w moich oczach niczym więcej niż watykańskim gównem.
tatak2019.04.23 15:59
Gmyz to zwykły gnom o wyglądzie gnoma.
anonim2019.04.23 19:41
tatkak może dasz zdjęcie swojego ryja?
Maria Błaszczyk2019.04.23 15:39
A dla mnie pan redaktor Gmyz jest skompromitowany jako dziennikarz. A to napisze coś o trotylu na wraku Tupolewa (za co został dyscyplinarnie zwolniony), a to po pijaku zrobi telewizyjną relację na żywo (w tym medium coś takiego nie stanowi problemu, więc tym razem nikt go nie zwolnił), a to napisze o świecącym pustkami Oktoberfest, na którym odnotowano rekordową liczbę gości, a to chce opozycji spuścić "lekki wpier**l". Rzeczywiście, autorytet się znalazł...
anonim2019.04.23 19:39
No gdzie tam Gmyz i autorytetem, Maria to dopiero jest otrzaskana, jak świński ryj o koryto.
Max Fiend2019.04.23 14:17
Fajnie, ale jak dotąd nie ma na to żadnych dowodów. Ciekawe dlaczego?
adam2019.04.23 11:41
A dla mnie Gmyz w poprzednim wcieleniu był Goebelsem..Na tym forum pełno jest idiotów wierzących w "poprzednie" wcielenia..W następne też..!
anonim2019.04.23 19:40
dla mnie w obecnym i poprzednim wcieleniu, jesteś i byłeś idiotą
dyzio752019.04.23 11:20
A czy agentura amerykanska bylaby lepsza?
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 9:56
Z ostatniej chwili !! Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Bolek2019.04.23 12:52
Gościu obejrzałem filmik i ewidentnie ksiądz nie wygania nikogo z kościoła mówi tylko że zboczenia są grzechem , a o wyrzucaniu to mówi autor nagrania . Moje prywatne zdanie pedofil , zoofil , gej, lejba to są zboczenia . Pedofilia jako groźna społecznie jest karana , pozostałe zboczenia to prywatna sprawa dotkniętego nieszczęściem pod warunkiem że tych zboczeń nie propagują . A pro po kościół jest dla grzeszników , bo każdy z nas ludzi ma na sumieniu jakiś grzech.A z liścia to możesz dopiero dostać za tą ustawkę.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 9:55
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️10950zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Jr2019.04.23 10:47
Debil.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.23 11:50
homofobie wpłacaj albo wypiierdalaj