Głosowali przeciwko Polsce, nie zostaną ukarani - zdjęcie
29.11.17, 14:06Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr

Głosowali przeciwko Polsce, nie zostaną ukarani

Oto uczciwość Platformy Obywatelskiej! Partia nie wyciągnie konsekwencji dyscyplinarnych wobec europosłów głosujących w Parlamencie Europejskim za przyjęciem rezolucji przeciwko Polsce.

Poinformował o tym na antenie Radia Plus rzecznik PO, Jan Grabiec. Polityk był pytany o wypowiedź wiceszefa Platformy, Tomasza Siemoniaka, który prawie dwa tygodnie temu zapowiedział, że zarząd partii będzie rozmawiał o konsekwencjach wobec eurodeputowanych głosujących w PE za przyjęciem rezolucji dotyczącej praworządności w Polsce. 

"Nie ma mowy o dyscyplinarnych konsekwencjach. Nie będzie takiej dyskusji (na zarządzie), to była deklaracja pana Siemoniaka, zarząd o tym nie dyskutował"- stwierdził Grabiec. Rzecznik PO podkreślił również, że ugrupowanie będzie bronić polityków głosujących za rezolucją, ze względu na demonstrację narodowców z Katowic. W sobotę demonstranci powiesili na symbolicznych szubienicach zdjęcia europosłów Platformy Obywatelskiej, którzy poparli rezolucję Parlamentu Europejskiego. 

"Nie może być tak, że grozi się komuś śmiercią za to, że głosował jako polski poseł w Parlamencie Europejskim"- stwierdził Jan Grabiec. Polityk ocenia zarzuty wobec europosłów głosujących za rezolucją jako "absurdalne". 

yenn/PAP, Fronda.pl