20.07.18, 12:55screenshot Youtube

Gersdorf wspierana przez prezes niemieckiego Trybunału Federalnego

Wychodzenie na ulice i apelowanie do zagranicy najwidoczniej opłaciło się I prezes Sądu Najwyższego i sympatyzującej z nią opozycji totalnej. Poparła ją przewodnicząca niemieckiego Federalnego Trybunału Bettina Limperg.

Jak informuje portal dw.com, Limperg powiedziała w rozmowie z agencją DPA, że sytuacja w Polsce „naprawa ją głębokim niepokojem”. Dodała też:

Zwolnienie Małgorzaty Gersdorf jest dotychczas dramatycznym punktem kulminacyjnym rozwoju wypadków, który można określić jako katastrofalny”.

W piątek – informuje dw.com – Gersdorf ma przyjechać do siedziby BGH w Karslruhe, gdzie wygłosi wykład „Państwo prawa w Polsce – zaprzepaszczone szanse?”. Następnie zaplanowana jest wspólna konferencja prasowa Limperg i Gersordf.

Przewodnicząca Federalnego Trybunału stwierdza, że śledzi rozój wydarzeń w Polsce i wychodzi z założenia, że Małgorzata Gersdorf:

[...] została zwolniona z urzędu niezgodnie z prawem. Mam nadzieję, że będzie ona uczestniczyć w konferencji sieci (przewodniczących SN UE), która odbędzie się we wrześniu tego roku w Karlsruhe”.

dam/dw.com/pl,Fronda.pl