Gender to zdeprawowana ateistyczna utopia - zdjęcie
27.03.14, 16:02Fot. Fronda Gliwice

Gender to zdeprawowana ateistyczna utopia

22

Ks. prof. Dariusz Oko wygłosił prelekcję na temat gender w Radomiu, gdzie przebywał na zaproszenie posłanki Marzeny Wróbel.

Spośród siedmiu charakterystycznych cech ideologii gender ks. Oko dwie uznał za pozytywne. Są to: sprawa równouprawnienia płci oraz studia nad rozumieniem płci. „Przecież to chrześcijaństwo od wieków jest wielkim obrońcą równości. Wystarczy zobaczyć i porównać cywilizacje i kultury wyrosłe na gruncie jueochrześcijańskim i te budowane na innych religiach czy światopoglądach” – mówił ks. Oko.

Gender ma jednak aż pięć cech negatywnych, destrukcyjnych. Te cechy w jedno łączy ateizm. „Gender najpierw to globalna rewolucja, a nie mała lokalna rzecz. Świat ma się jej bezwzględnie podporządkować, totalnie odrzucając inne modele i światopoglądy, a przede wszystkim religie” – powiedział ks. profesor. Szczególną uwagę zwrócił na deprawację i degradację dzieci i młodzieży. Zdarza się, że promowanie postulatów genderowych wśród tych grup ma po prostu znamiona przestępcze.

Kolejnym złym elementem gender jest „fanatyczna propaganda rozmaitych osobliwości seksualnych”. Dodatkowo, gender wykazuje po prostu olbrzymią pogardę dla człowieka. Ta ideologia nie żywie bowiem szacunki i nie toleruje osób, które myślą inaczej. Wreszcie chciałaby przejąć władzę absolutną.  

„Gender to kolejna utopia ateistyczna, której ideowymi ojcami i matkami byli ludzie na różne sposoby zdeprawowani, tacy jak Simone de Beauvoir, Alfred Charles Kinsey czy John Money. Genderyści nie mają skrupułów, by manipulować danymi. Tak robił to na przykład Kinsey, który wyniki badań na osadzonych w więzieniach amerykańskich prostytutek przenosił na całe społeczeństw” – mówił w Radomiu ks. Oko.

pac/gość niedzielny

Komentarze (22):

anonim2014.03.27 16:25
AirWolf Ty to masz tu dyżur, co?
anonim2014.03.27 16:35
Przedstawiciele świata nauki podkreślają, że księża biskupi słusznie wytknęli zagrożenia ideologii gender dla naszego życia. Zwolennicy tej ideologii próbują wprowadzać niezorientowanych w błąd tłumaczeniami, że nie ma czegoś takiego, jak ideologia gender. Według nich są tylko naukowe badania prowadzone na wyższych uczelniach.
anonim2014.03.27 18:21
Bardzo trsfna puenta ideologii gender.
anonim2014.03.27 20:04
A to się ciemna absolwentka psychologii Mniemanologia-feministka i (..genderystka?) rozochociła ... niech ucieka jej z drogi kto może, bo przy takim podnieceniu nie uszanuje i zgwałci wszystko co spotka (no! może z wyjątkiem pierza) Ale coraz bardziej widać bezwstydną i typową dla feministek wulgarność i obleśność - a fuj! muszę skończyć, bo mi kolację obrzydzi...ueee fuj!
anonim2014.03.27 20:08
Ale się lewe zboczki rozjazgotały, uuuu, widać że czują upał w okolicach ciała najczęściej przez nich używanych do wszystkiego z wyjątkiem tego do czego służą...
anonim2014.03.27 22:32
@AirWolf Czy ty masz amnezję czy jesteś zakłamany. Niejednokrotnie podawałem tobie przykłady o karaniu w RFN przez środowiska LGBT rodziców za to, ze nie wyrazili zgody na seksualizację swojego dziecka w przedszkolu. Inny przykład, oskarżenie w Szwecji Pastora i ukaranie przez Sąd za to, że powiedział że homoseksualizm jest grzechem. To są objawy totalitaryzmu w imię waszej zakłamanej równości. Ludźmi nienawistnymi to wy jesteście, my mamy prawo się bronić.
anonim2014.03.27 22:41
@Raul Za pieniądze UE nikt dobrodziejstwa nie kupi. O wolność trzeba walczyć, bo są w UE siły LGBT, które mają zapędy totalitarne. Podstawy UE zostały stworzone przez katolików, lecz zostały przejęte przez środowiska lewicowo-liberalne. Dlatego chrześcijaństwo w UE jest dyskryminowane.
anonim2014.03.27 22:43
@Mniemanologia Nie masz argumentów, to piszesz głupoty.
anonim2014.03.27 22:45
@perfectstranger Dlatego polecam na oświecenie książki, http://chomikuj.pl/nbogdanus/*23+INNE+CIEKAWE+E-BOOKI http://chomikuj.pl/nbogdanus/E-BOOKI+KATOLICKIE
anonim2014.03.27 22:49
@ zibi33 Mar 27, 2014, 4:59 po południu Następny oświecony naukami gender. Jak się okazuje. nadal się nie mylimy.
anonim2014.03.27 22:56
@Fascination Następny z demencją starczą. Jak umiesz czytać ze zrozumieniem dla przypomnienia podaję program; - Poradnik dla nauczycieli str. 24 Strona Fundacji Edukacji Przedszkolnej http://www.maleprzedszkola.pl/Pobieralnia - WHO_BZgA_Standardy_edukacji_seksualnej Podstawowe zalecenia dla decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją i zdrowiem. Faza 2. Dzieci w wieku od 4 do 6 lat str. 26 Nauka reguł, zabawa i nawiązywanie przyjaźni - Badanie własnego ciała i ciała innych osób odbywa się bardziej w kontekście zabawy („gry seksualne”): dzieci bawią się w „mamę i tatę”, a także w „lekarza„ początkowo w sposób jawny, natomiast później często w sekrecie. Dzieje się tak, ponieważ dzieci dalej uczą się, że przebywanie nago w miejscach publicznych jest niedozwolone. http://www.federa.org.pl/dokumenty_pdf/edukacja/WHO_BZgA_Standardy_edukacji_seksualnej.pdf http://chomikuj.pl/nbogdanus/*23+INNE+CIEKAWE+E-BOOKI
anonim2014.03.27 23:03
@Tomcat To że bronicie i piszecie te bzdury mają się nijak. To rodzice zdecydują o tym, ze ideologii gender nie będzie w przedszkolach i w innych środowiskach.
anonim2014.03.27 23:25
@Mniemanologia Koleżanko, przytaczam wasze genderowe dokumenty na które się powołujecie. Chyba się ich nie wypierasz, mamy prawo je czytać i oceniać. A ze oceniamy je negatywnie w obronie dzieci, rodziny to nasze obywatelskie prawa. Ważne, że jesteście odrzuceni przez większość społeczeństwa. I to społeczeństwo pozbędzie się władzy was spierającej.
anonim2014.03.28 0:38
@AirWolf To jednak u ciebie występuje zakłamanie a nie amnezja. Dziwnym trafem jest więcej takich dokumentów wywodzących się ze środowiska LGBT o których wspominasz. Chcesz mi powiedzieć ze oni wszyscy po kolei pobielają te same błędy, jak próbujesz to tłumaczyć. Mleko się wylało, już nie skryjecie swoich podstępnych i podłych planów wobec dzieci. Jak wiesz glosowanie w sprawie Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej w UE zostało przez was przegrane. Nie chcemy was z waszą durną i patologiczną ideologią.
anonim2014.03.28 0:45
@Fascination Patrzysz w ograniczony sposób. Sam fakt chęci ukarania kogoś, za to ze powiedział "homoseksualizm to grzech" świadczy o totalitaryzmie. Nic nie wspomniałeś o ideologicznej tyrani w Niemczech.
anonim2014.03.28 0:49
@Fascination To już nie moja wina ze nie możesz tego ogarnąć. Dalej jest bardziej zagmatwane, tym bardziej tego nie ogarniesz. Dobranoc wypoczywaj.
anonim2014.03.28 10:21
Przyłącz się do Kampanii Społecznej STOP CLUBBINGOWI NIELETNICH W WAKACJE! Tak wygląda rzeczywistość w klubach nocnych zwanych dyskotekami w Bułgarii, do których zaciągana jest młodzież w czasie wakacji: https://www.facebook.com/Stop.clubbingowi.nieletnich Uwaga! Zdjęcia dla osób powyżej 18 lat. Oceń, przemyśl, zareaguj! Nie pozwól przemysłowi erotycznemu i pornograficznemu zarabiać na młodzieży. Rodzice nie zdają sobie sprawy, jak ich dzieci spędzają wakacje, ostrzeż ich! Dwoje nastolatków już zginęło na wakacjach w Bułgarii. Prześlij tę wiadomość dalej i polub stronę na Facebooku. ------------------ Sprawą zajął się już Rzecznik praw dziecka, nr sprawy ZEW/435/11-2/2014/JK
anonim2014.03.28 12:57
@Mniemanologia Wskazanie waszych dokumentów i to co tam piszecie jest najbardziej uczciwe i konkretne. Nie będziesz mogla mi się wywinąć, bo to wy napisaliście. Chyba interesuje nas prawda czyż nie? Nie dam ci się ustawić i po przez pokrętne wypowiedzi wyjść na swoje. Trzy dokumenty powinny starczyć. --------------- Poradnik dla nauczycieli str. 24 Strona Fundacji Edukacji Przedszkolnej http://www.maleprzedszkola.pl/Pobieralnia Po pół roku w przedszkolu czterolatek dostaje płeć. Odgórnie, bez możliwości zmiany, nagięcia, bez szans na rys indywidualny. Wpływ domu jest bez znaczenia. Posyłasz do przedszkola miłą androginiczną istotę nieświadomą wartości metek; której obojętne jest, czy wkłada majteczki w wyścigówki, czy z kokardkami, o ile tylko nie spadają ani nie wbijają się w pupę. Ciekawą świata bestyjkę, która wspina się na siatkę okalającą plac zabaw, by dać się z niej ściągnąć jedynie obietnicą zabawy liliowym wózkiem z lalką Chińczykiem. A kogo odbierasz? Dziewczynkę w różowej baletowej spódnicy (zdejmowanej wyłącznie do snu i kąpieli), w białych skarpetkach z falbanką (mogą być brudne), świadomą swoich umiejętności i możliwości („Judo? Dziewczynki nie uprawiają judo. Dziewczynki chodzą na balet!”). Jeśli posłałaś do placówki chłopca, odbierasz chłopca. Zapomnij o chwilach, gdy z jego pozlepianych kaszką kołtunków z rozczuleniem wyplątywałaś podkradzioną siostrze spinkę z kokardą. To se ne vrati. Dziś chłopiec prosi o T-shirt ze Spidermanem i transformersa, choć Bóg ci świadkiem, nawet nie pomyślałaś, by dziecko o istnieniu Spidermana poinformować. Twój pięciolatek rechocze grubym głosem i informuje cię, że chłopaki nie bawią się z dziewczynami. Dlaczego? Nie, bo nie. Proste? ---------------- WHO_BZgA_Standardy_edukacji_seksualnej Biuro Regionalne WHO dla Europy i BZgA Standardy edukacji seksualnej w Europie str. 26 Małe dzieci w wieku od 2 do 3 lat (ciekawość/badanie własnego ciała) - Małe dzieci stają się świadome samych siebie i swoich ciał. Uczą się także, że różnią się od innych dzieci i od osób dorosłych (rozwijają swoją tożsamość). - Małe dzieci uczą się, że istnieją chłopcy i dziewczynki (dochodzi u nich do rozwoju tożsamości płciowej). - Małe dzieci stają się bardzo ciekawe własnego ciała, a także osób z ich otoczenia. Często badają w dokładny sposób swoje ciała i narządy płciowe, a także pokazują je innym dzieciom i osobom dorosłym. - Małe dzieci rozmyślnie dotykają swoje narządy płciowe, ponieważ sprawia im to przyjemność. - U małych dzieci istnieje duża potrzeba kontaktu fi - zycznego. Lubią siadać innym osobom na kolanach i być przytulane. - Małe dzieci zaczynają się także uczyć, co im wolno, a czego nie (normy społeczne). Faza 2. Dzieci w wieku od 4 do 6 lat Nauka reguł, zabawa i nawiązywanie przyjaźni - Dzieci mają większy kontakt z dużymi grupami osób (w przedszkolu i szkole). Coraz więcej uczą się o tym, jak należy postępować (zasady społeczne). - Uczą się, iż osoby dorosłe nie pochwalają eksponowania publicznie swojego ciała i dotykania siebie lub innych. W związku z tym mniej chętnie chodzą nago i nie dotykają swoich narządów płciowych w miejscach publicznych. - Badanie własnego ciała i ciała innych osób odbywa się bardziej w kontekście zabawy („gry seksualne”): dzieci bawią się w „mamę i tatę”, a także w „lekarza„ początkowo w sposób jawny, natomiast później często w sekrecie. Dzieje się tak, ponieważ dzieci dalej uczą się, że przebywanie nago w miejscach publicznych jest niedozwolone. - „Faza brzydkich wyrazów” – dzieci odkrywają, że istnieją granice. Zauważają one, iż mówienie pewnych wyrazów wywołuje reakcję innych osób z ich otoczenia. Jest to dla nich ekscytujące i zabawne, a zatem ciągle powtarzają te słowa. - W tym wieku dzieci interesują się sprawami prokreacji i często zadają pytania typu: „Skąd się biorą dzieci?”. - Większość dzieci zaczyna doświadczać uczucia wstydu w odniesieniu do własnego ciała i zaczyna wyznaczać granice w stosunku do siebie. --------- Raport ONZ nawołuje o nauczaniu masturbacji 5-latków. Opublikowany przez UNESCO http://www.foxnews.com/projects/pdf/082509_unesco.pdf str. 54 dla dzieci od 5-8 lat
anonim2014.03.28 13:19
@AirWolf Jak zwykle zakłamujesz fakty. Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej nie przeszła. Podane poniżej dwa artykuły wystarczają aby całą Konwencję wywalić do kosza. W gąszczu pozytywnych artykułów wsadziliście te dwa muchomory dającą wam wielką władzę nad naszymi dziećmi deprawując je. http://amnesty.org.pl/uploads/media/konwencja_przemoc_wobec_kobiet.pdf str. 5 Artykuł 3 Definicje c. „płeć społeczno-kulturowa” oznacza społecznie skonstruowane role, zachowania, działania i atrybuty, które dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla kobiet lub mężczyzn; Artykuł 4 Podstawowe prawa, równouprawnienie i niedyskryminacja 3. Wdrożenie przepisów niniejszej konwencji przez Strony, w szczególności środków chroniących prawa ofiar, zostanie zagwarantowane bez dyskryminacji ze względu na: płeć biologiczną, płeć kulturowo-społeczną, rasę, kolor skóry, język, religię, poglądy polityczne i inne, pochodzenie narodowe lub społeczne, przynależność do mniejszości narodowej, własność, urodzenie, orientację seksualną, tożsamość płciową, wiek, stan zdrowia, niepełnosprawność, stan cywilny, status uchodźcy lub migranta lub inny.
anonim2014.03.28 17:19
@AirWolf Wy chyba faktycznie nie dostrzegacie nic złego w tym co robicie. Jaka jest wasza ślepota duchowa. Próba wytłumaczenia genderowej doktryny nic tu nie zmienia. Wprowadzanie jej w życie niesie za sobą niszczenie dzieci i to wszystko. Nawet nie próbuj już jej nigdy tłumaczyć, bo stajesz się groteskowy.
anonim2014.03.28 18:42
@Mniemanologia Raport ONZ nawołuje o nauczaniu masturbacji 5-latków Świadome pobudzanie i ukierunkowanie dzieci na masturbację to powinno tobie wystarczyć.
anonim2014.03.29 13:45
@Danilo, Mniemanologia, Latający Wilk Jesteście tak ograniczeni że aż mi was żal, pisze czarne na białym a wy sieroty dalej swoje. Argumentem są wasze instrukcje jak trzeba pobudzać u dzieci przez dotykanie miejsc erogennych. Co w następstwie wywołuje u dzieci podniecenie i przyjemne skojarzenia do dalszego dotykania. Dając dzieciom prawa zakazujecie rodzicom ingerencji w sprawy intymne dzieci, obejmujecie kontrolę nad dziećmi.