Gazprom zwróci PGNiG 1,5 miliarda dolarów. Termin: 1 lipca 2020 roku - zdjęcie
15.06.20, 12:55Screenshot Youtube - pgnig

Gazprom zwróci PGNiG 1,5 miliarda dolarów. Termin: 1 lipca 2020 roku

2

Gazprom zwróci PGNiG 1,5 miliarda dolarów nadpłaty za gaz dostarczany po 1 listopada 2014 roku – informuje spółka.

Zwrot nakazał wyrok arbitrażu. PGNiG zawarł z Gazpromem aneks do kontraktu jamalskiego. Uzgodniono w nim, że 1 lipca 2020 roku rosyjski koncern zwróci polskiej spółce około 1,5 miliarda dolarów.

W aneksie obie strony potwierdziły zasady stosowania formuły cenowej zakupu gazu dostarczanego w ramach kontraktu jamalskiego, która wskazana została w wyroku z 30 marca 2020 roku wydanym przez Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (2):

ladychapel2020.06.15 18:41
- Na akwenie Zalewu Wiślanego nie mogłaby operować żadna jednostka Marynarki Wojennej - chyba że poduszkowce, których my nie mamy - to jeden z argumentów, które podniósł w TOK FM gen. Mirosław Różański, a które świadczyć mają o tym, że narracja władz wpisująca przekop Mierzei Wiślanej w strategię obronną jest - jak to ujął - aberracją
A mialo być tak pięknie, monopolistycznie. 2020.06.15 16:00
Kanclerz Reichu dogadał się pułkownikiem KGB, jak w starym zwyczaju, że zmonopolizują energetycznie Europę i tym samym będą nią rządzili. USA miała Murzynka Mambo prezydenta który nie odróżniał EU od RF, więc sobie głowy nie zawracał. Kanclerz Reichu, ten były i ta obecna przekonali pułkownika KGB, że Reich faktycznie rządzi w EU. Wybudowali więc NS I, gaz zaczął płynąć w jedną stronę a miliardy euros do szkatuły Kremla, ale nie tylko, bo były kancelerz Reichu też zarobił. Rozpoczęto budowę NS II pomimo ostrzeżeń. I wszystko zaczelo się pie*dolić. PIS doszedł do władzy, a w USA Trump. I to własnie dzięki nim wymuszone zostało na EU prawo już istniejące, że np. Gazprom NIE MA monopolu na rurę. Wydarzenia nabrały rozbiegu. A dzisiaj? NS II rdzewieje, Turcja już nie chce gazu, na Dalekim Wsch. rura niewiele do Mao wysyła. Pułkownik KGB zapłacił miliardy Ukrainie, zapłaci Polsce a na i przez Ukrainę gaz będzie płynął. A Polska? Ho ho ! Jak na ironię, ci co budowali NS I i II będą budowali Baltic Pipe, już prace są rozpoczęte. A ten niby "drogi" gaz skroplny jest na rynkach tańszy o 30%!