Gawłowski z celi... na listę PO!!! - zdjęcie
30.07.19, 10:31Zdj. screen Polsat News, Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr (edytowane)

Gawłowski z celi... na listę PO!!!

9

Pomimo ciążących na nim poważnych zarzutów korupcyjnych, poseł Stanisław Gawłowski dostanie od Platformy Obywatelskiej szansę znalezienia się w parlamencie kolejnej kadencji-informuje portal wPolityce.pl. Aby tak się stało, PO miałaby zastosować pewien trik. 

Według rozmówców wPolityce.pl, Gawłowski może wystartować do Senatu z koszalińskiego okręgu wyborczego. Piotr Zientarski, obecny senator PO z tego okręgu ustąpiłby miejsca byłemu wiceministrowi środowiska. Zientarski wystartuje z pierwszego miejsca na lokalnej liście KO do Sejmu. Według rozmówców portalu, obaj politycy PO są bardzo bliskimi znajomymi. 

"Decyzję o przeprowadzeniu takiej operacji podjął osobiście Grzegorz Schetyna. Uznał, że to cwany sposób na pewne zdystansowanie się od Gawłowskiego, mogącego kompromitować w kampanii całą partię, a jednocześnie pokazanie iż ludzi sobie wiernych i bliskich (powszechnie postrzega się ich jako kolegów) będzie chronił bez względu na to, co zrobią"-pisze portal wPolityce.pl, powołując się na "dobrze poinformowane źródło".

W kwietniu 2018 roku zachodniopomorska delegatura Prokuratury Krajowej w Szczecinie postawiła politykowi pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym.

Poseł spędził trzy miesiące w areszcie, który opuścił po wpłaceniu pół miliona złotych kaucji. W grudniu 2018 r. prokurator uzupełnił zarzuty o przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie co najmniej 300 tysięcy złotych. Gawłowski w czasie rządów PO-PSL i swojej pracy w resorcie środowiska, miał wykorzystywać swoją pozycję wiceministra, oferując przedsiębiorcy przychylność, poparcie i pomoc w zakresie przetargów organizowanych przez Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Polityk utrzymuje, że jest niewinny.

yenn/wPolityce.pl, Fronda.pl

Komentarze (9):

Max Fiend2019.07.30 14:02
Przez rok nieudolna prokuratura niczego mu nie udowodniła i nie skierowała aktu oskarżenia do sądu. Dlaczego miałby nie startować? Z powodu celowego przewlekania śledztwa przez prokuratorów PiS?
Leon2019.07.30 13:18
Gawłowska musi mieć coś na Schetynescu.
RYTAN2019.07.30 12:38
CZY NIE NIEKTORZY ZYDZI WIEDZA CO TO JEST HONOR I CZY WIEDZAJAK MAJA SIE ZACHOWAC W POLSCE JAKO NIEPROSZENI GOSCIE.POPATRZMY NA KAZIRODKA Z WROCLAWIA CZY TEGO ZYDA PAPLAJACEGO SIE W BLOCIE ZE SWINMI.A JAK ROZLICZYMY SYNOW ZYDOWSKICH UBEKOW KTORZY DZIEKI ZBRODNICZEJ DZIALNOSCI DOCHRAPALI SIE KASY I STANOWISK .NAPEWNO TRZEBA WSZYSTKICH UPUBLICZNIC
DZIELNICOWY2019.07.30 12:31
PRZEZ 8 LAT ZYLISMY W POLSCE JAK NA DZIKIM ZACHODZI PRZY WSPARCIU NAZEJ ZYDOWSKIEJ KASTY KRADLISMY DO WOLI UDZIELALISMY LICHWIARSKICH KREDYTOW WYRZUCALISMY STARYCH SCHOROWANYCH POLAKOW NA BRUK.OPORNYCH.POLAKOW OBLEWALISMY BENZYNA I PODPALALISMY NIEKTORYCH TAK JAK MOJ DZIADEK ZYD UBOWIEC CZESTOWALISMY KULKA W TYL GLOWY NASZ NACZELNY OSZUST BRUKSELSKI BYLZADOWOLONY Z NASZEJ ROBOTY
ROBMY WSZYSTKO ZYDZI ZEBY W POLSCE BYLO JAK BYLO2019.07.30 12:22
KIEDYS ZA KOMUNY BYLO HASLO PROLETARIUSZE LACZCIE SIE TERAZ ZYDOKOMUNA MA NOWE HASLO ZLODZIEJE I OSZUSCI Z PATOLOGI LACZMY SIE BO NAS PIS WYKONCZY.GAWLOWKIEGO UMOCZONEGO OGLOSIMY NASZYM MECZENNIKIEM ZA SREBRNIKI.
polak2019.07.30 14:12
kilka dni temu złodzieje z PełO mówili,,że w normalnym kraju na zachodzie żadne nlewe obrywy nie byłyby tolerowane(chodzilo o marszałka sejmu) teraz ci sami dają na swe listy "złodzieja ,łapówkarza ,komunistów --to jest ten standard,,kraść i przyczyniać się do ludzkich nieszczęść może tylko ten co jest lub popiera PełO"
Ryszard2019.07.30 11:48
i to pokazuje że PO będzie chronić swoich zł --dziei do upadłego mając w nosie uczciwie pracujących Polaków i tu pytanie czy powinno i można głosować na tak nieuczciwą partię .Oby jak najmniej Polaków i tego im życzę z całego serca.Zastanawiam czy paragraf ZORGANIZOWANA GRUPA PRZESTEPCZA nie miał by tu zastosowania.Może wypowie sie tu na forum Prawnik z dużej litery
Alojzy Cedzidło2019.07.30 11:22
Jak to jest w tej PO . Sędzia coś nawali albo podwali , machną ręką, Gawłowski ma sprawę za pól miliona kaucji , na posła ,. Amber Goldy i podobne historie cisza.. Ale jak jaki Misiewicz jakieś jaja , jakie nie piszą , pewno nie strusie., zmajstruje ...Oooooooooo ... To już cały świat o tym powinien a nawet musi wiedzieć . A Bruksela w szczególności. Her Timmermans natychmiast interweniuje w Wiośnie. O Smoleńsku nie wspomnę .... Eeee , co tam , niech se Ruski wyjaśniają ........
Cogito ergo sum2019.07.30 11:15
Schetyna boi się aby Gawłowski nie zaczął sypać kumpli z PO