Gasiuk-Pihowicz: Zagrożone matury to wina PiS-u!!! - zdjęcie
17.04.19, 19:49zdj. screen Youtube/Nowoczesna Warszawa-Mokotów

Gasiuk-Pihowicz: Zagrożone matury to wina PiS-u!!!

23

"Jeśli matury się nie odbędą albo zostaną przełożone, to pełną winę za to poniosą politycy PiS. Ze strony rządu widać tylko i wyłącznie złą wolę"-stwierdziła poseł PO-KO, Kamila Gasiuk-Pihowicz w rozmowie z radiową "Trójką". 

"Nie widać chęci rozmów. Jest to lekceważenie, zarówno rodziców, dzieci, jak i nauczycieli i ich słusznych oczekiwań"- ocenila polityk. Odnosząc się do kwestii "okrągłego stołu" między rządem a związkami zawodowymi pracowników oświaty, Gasiuk-Pihowicz stwierdziła, że powinien odbyć się jak najszybckiej, jednak "nie ma takiej woli". 

"Zastanawiam się, czy to nie jest jakieś lenistwo, że premierowi nie chce się pracować przed świętami. Dlaczego też tak późno do tej sytuacji włączył się prezydent. Jedyna propozycja, która wyszła z jego strony, jest rzeczywiście niepoważna - to tylko udzielenie sali w Belwederze. Złośliwi mówią, że prezydent tak późno włączył się do dyskusji, bo dopiero skończył się sezon narciarski"- powiedziała rozmówczyni "Trójki". 

"Jeżeli sięga się po władzę, to wiąże się s tym pełna odpowiedzialność. PiS sięgnął po pełnię władzy i ma pełną odpowiedzialność. Ma środki budżetowe i możliwość reagowania. Nauczyciele nie od dziś mówią o konieczności podwyżek. PiS-owski rząd nie zdał egzaminu z odpowiedzialności za przyszłość naszych dzieci"- atakowała parlamentarzystka, zarzucając rządowi "pogardę i arogancję". Przy tej okazji powtórzyła "piosenkę" o "500 zł na każdą krowę". 

"Nie godzę się na to, żeby PiS-owski rząd znajdował 500 złotych na każda krowę, a nie znajdował pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli. Nie godzę się na to, żeby PiS-owski rząd znajdował ponad miliard na propagandę, a nie miał na edukację. Nie godzę się na to, żeby osoby, które kształcą nasze dzieci zarabiały grosze. To nieprawda, że pieniędzy w budżecie nie ma. To cyniczna kalkulacja. Wiedzą, że jak dadzą pieniądze na krowy, to przekonają rolników, ale nie przekonają nauczycieli"-stwierdziła polityk. 

Posłanka PO-KO wysnuła również teorię, że politycy PiS, "łamiąc z premedytacją polską konstytucję", będą obiecywać bardzo wiele, żeby tylko utrzymać się u władzy, gdyż boją się odpowiedzialności.

"Jeśli Koalicja Europejska dojdzie do władzy po wygranych wyborach, z pewnością polityków PiS do odpowiedzialności pociągnie"-zapewniła Kamila Gasiuk-Pihowicz. Parlamentarzystka wskazała, że w przypadku prezydenta byłby to Trybunał Stanu. 

"Oczywistym faktem jest to, że nie przyjął ślubowania od trzech konstytucyjnie wybranych sędziów TK. To spowodowało wiele konsekwencji ze strony UE oraz to, że miliardy euro są zagrożone. PiS-owski rząd doprowadził do naruszenia tej praworządności"-powiedziała polityk. Konsekwencje miałaby ponieść również wicepremier Beata Szydło, a także (jakże by inaczej?) prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Gasiuk-Pihowicz stwierdziła, że w przypadku Kaczyńskiego można "rozważyć odpowiedzialność związaną z przepisami karnymi"

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze (23):

słowiczek poznański2019.04.18 16:23
A co? Może Tuska?
ZYDOWSKIE PLEMIE2019.04.18 7:52
MEZUS UCZY SIE TABLICZKI MNOZENIA BO OBSLUGA KALKULATORA JEST DLA NIEGO ZATRUDNA.
Anna Barbara2019.04.18 5:11
Zakłamano babo, zapomniałaś powiedzieć, że krach finansów Nowoczesnej, który spowodował twój mąż, to też wina PiS. Bezczelność tej agresorki nie ma granic, podobnie jak jej ignorancja. Potrafi tylko wszczynać rozróby. To wstyd, że takie osoby zasiadają w sejmie RP; naprawdę wielki wstyd.
lucjanhenryk2019.04.18 5:04
"żeby PiS-owski rząd znajdował 500 złotych na każda krowę,"; ile ......... Gasiuk-Pihowicz ma dzieci?
Ratio2019.04.17 22:41
Za zagrożone matury odpowiadają strajkujący nauczyciele. 1) Można strajkować można nie strajkować - osobista decyzja. 2) Można strajkować a pomimo tego wystawić oceny i przeprowadzić radę zawieszając na chwilę strajk, lub robiąc to w dzień ustawowo wolny. 3) Wpisanie ocen i przeprowadzenie klasyfikacji nie jest zadaniem Kaczyńskiego, tylko konkretnego nauczyciela.
K.A.2019.04.17 22:30
Szanowni Internauci !. Popie raicie Koalicję Europejską. Tylko ta formacja polityczna może przywrócić PRL-BIS. Rozejrzyjcie się dookoła. Ile jest nowych rzeczy, które będzie można ukraść. Trzeba się spieszyć bo Pisiory wszystko rozdadzą. Czym więcej rozdadzą tym mniej zostanie dla starych towarzysz i młodych aktywistów. Pozdrawiam. Timur. Póki co bez drużyny.
rozbawiony2019.04.17 22:06
Oczywiście że to wina pisu Bo przecież spieprzona totalnie refo. rma oświaty to ich dzieło a kiełbasa wyborcza z naszych pieniędzy to czyja wina OKRASDAJĄ PRACUJĄCYCH POLAKÓW NA RYMPAŁ
MarianCh2019.04.17 22:02
Wizja ukochanej Babci Opuszczaliśmy się niżej. Opuszczaliśmy się do samego dna piekła. W jednym z kręgów zobaczyłam swoją Babcię. Tak, mamę mego Ojca. Moją dobrą, czułą, wspaniałą Babcię. Demon szczypcami wyciągał jej język. Szczypce rozżarzone. Od tych szczypiec zapala się język i całe ciało zwęgla się. I kiedy proch z ciała powinien się rozwiać i męczarnię się skończą, ona znów – demon otwierał szczypce, język wypadał i na tym miejscu proch się łączył i – ona znów stawała się tą, co poprzednio. I męczarnie trwały dalej. Ona krzyczała, ale powiedzieć nic nie mogła. Patrzyła na mnie wytrzeszczonymi oczami i wyciągała ręce.
Monia2019.04.18 21:40
Z jakiej książki to fragment ???
Cogito ergo sum2019.04.17 21:53
ZNP i opozycja w jednym stali domu. Apolityczna niby szkoła bardzo wyraźnie określiła się jako wyraźny sojusznik opozycji przed wyborami i to kosztem uczniów.
Kazio2019.04.17 21:53
Myszka agresorka w natarciu....same mądrości,jak zwykle...
Ryszard Olejniczak2019.04.17 21:37
"Nie godzę się na to, żeby PiS-owski rząd znajdował 500 złotych na każda krowę, a nie znajdował pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli. " Wyborcy nie godzą się na to, żeby utrzymywany z podatków poseł nie był intelektualnie w stanie opanować najprostszych konstytucyjnych podstaw funkcjonowania państwa i zakresu kompetencji podstawowych jego organów. Powiedzmy można "nie mieć głowy" aby zrozumieć ustawy określające kompetencje poszczególnych ministrów (zbiór ustaw o działach), ale żeby nie przeczytać nawet kilku zdań z konstytucji dotyczących uprawnień Prezydenta. No i do tego ten bazarowy język, np " Dlaczego też tak późno do tej sytuacji włączył się prezydent.". Włączyć to się można do ruchu pani Kamilo i to nie zawsze.
Prawda w oczu kole.2019.04.18 5:52
Olejniczak ci twoi nauczyciele to sa parchy spoleczne, ktore,nie wykazuja zadnej troski o uczniach i ich egzaminach.Durniu lewacki, oni moga protestowac przez 6,7,8 miesiecy jak im sie to podoba.Obowiazkiem cymbale jest przygotowanie uczniow do zdania egzaminow. Czy ty cokolwiek rozumiesz- nie sadze lewaku.
Ryszard Olejniczak2019.04.18 10:04
Pomyliło się co i komu ci kazali wysłać.To kolejny dowód działania agentury w sieci.i w manipulowaniu "strajkiem" Wysłałeś tekst otrzymany z centrali do wpisu o nauczycielach a ja o nauczycielach nie wspomniałem ani słowa. Potrącą ci tą wpadkę z "honorarium".
tryton2019.04.17 21:27
Chora opinia chorej kobiety .
rozbawiony2019.04.17 22:07
Zdrowsza od ciebie bo przynajmniej ma rozum czego ty nie posiadasz
12019.04.17 21:07
To wina prawiczkow! Z preziem na czele!
Leon Napoleon2019.04.17 20:49
Pani Pihowicz ze wzrokiem tęskniącym za rozumem! I ten jej bełkot! Histeria! Koszmar w pierwotnej postaci! Ta baba sądzi, że zna się na wszystkim. I to jest największa tragedia!
wojtek2019.04.17 20:47
kto to jest ta kobicina, piphowicz???
J-232019.04.17 20:41
co u mężusia????
Cogito ergo sum2019.04.17 20:40
No tak, inflacja przecież szaleje, państwo na lewo i prawo rozdaje hajs za darmo, a na niepełnosprawnych i nauczycieli się defekuje rząd nie dając im nic. Więc się zdenerwowali i poszli po laskę. No czyja to wina. Chyba nie napiszecie że soros ich sponsoruje. Nawet zapytam, kto wg was jest winny tego strajku?
Mateusz2019.04.17 20:52
Nie rozumiem skąd taka pogarda dla nauczycieli: Pani Gasiuk uważa, że należą im sie pieniądze z dotacji celowych na krowy, a pan Cogito, że wymagają opieki, jak niepełnosprawni. Bo co to znaczy że rząd nie daje im nic. Wypłat nie dostają? Podwyżek nie dostali? A winnym strajku i jego nikczemnej formy są w kolejności ZNP, reszta związków i bezkrytyczni nauczyciele. Ciekawe czy w przypadku np napaści na ulicy winnych też szuka Pan w zachowaniu ofiary, nieudolności Policji, złej pogodzie - czy jednak w decyzji podjętej przez sprawcę?
Anna Barbara2019.04.18 5:07
Winny jest stary komuch Broniarz zblatowany z tzw. Koalicją Europejską oraz głupota i pazerność nauczycieli. Kiedy PO rządziła, zamroziła płace nauczycielom, a teraz podżega do strajku - szczyt hipokryzji i łajdactwa, biorąc jeszcze pod uwagę sytuację uczniów.