Gadowski: W Axel Springer zasiadało co najmniej 3 oficerów SS - zdjęcie
21.12.18, 18:14zdj. screen Youtube

Gadowski: W Axel Springer zasiadało co najmniej 3 oficerów SS

"Potraktuję mediacje jako okazje do uczynienia wykładów z prawdziwej historii drugiej wojny światowej i tego co nastąpiło również po drugiej wojnie światowej"- stwierdził dziennikarz śledczy i publicysta, Witold Gadowski na antenie radia WNET. 

W ten sposób redaktor odniósł się do swojego procesu z niemieckim koncernem medialnym Ringier Axel Springer, wydawcą polskiej edycji "Newsweeka", a także m.in. "Faktu" oraz portalu Onet.pl. W procesie między dziennikarzem a Ringier Axel Springer mają rozpocząć się mediacje. Gadowski stwierdził w Radiu WNET, że zamierza potraktować je jako "okazję do uczynienia wykładów z prawdziwej historii II wojny światowej", ale również tego, co nastąpiło już po niej. 

"Naliczyłem, że po drugiej wojnie światowej, w koncernie Axel Springer zasiadało co najmniej trzech byłych, wysokich oficerów SS. Trzecią żoną Axela Springera była pani Lorenz, córka generała SS skazanego w procesie norymberskim na 20 lat. Pan Axel Springer do 1938 roku miał pierwszą żonę ale w 1938 rozwiódł się z nią. Przypadkowo okazało się, że ta żona ma korzenie żydowskie, więc pan Axel stracił do niej afekt"- stwierdził publicysta. 

Witold Gadowski zapowiedział, że w przyszłości będzie przytaczał więcej takich historii o niemieckim koncernie i jego pracownikach. Gadowski poinformował również, że żąda, aby każdy proces był publiczny. 

yenn/Radio WNET, Fronda.pl