Fusy na które nikt nie zwraca uwagi mogą zdziałać cuda nie tylko w naszej filiżance, ale nawet po skończeniu parzenia. Twoje fusy świetnie nadają się począwszy od gotowania i sprzątania po wykorzystanie w ogrodnictwie włącznie. Gdy już poznasz ich dodatkowe właściwości na pewno Twoje spojrzenie na nie nie będzie już takie samo :)

1. Nawóz
Posiada dużo składników odżywczych, azot, potas i fosfor, które stymulują wzrost roślin.

2. Walka z cellulitem
Większość środków na cellulit w przemyśle kosmetycznym zawiera kofeinę. Zamiast kupować drogie specyfiki, można stworzyć skuteczniejszy produkt z kawy i oliwki.

3. Kompost
Być może nie brzmi to dość zachęcająco, ale możesz nam zaufać, że w tej kwestii kawa sprawdzi się po prostu genialnie.

4. Ochrona przed ślimakami
Ci, którzy chcą chronić swoje klomby, powinni rozrzucić suszone fusy dookoła rośliny.

5. Ochrona przed mrówkami
Aromat kawy jest tak silny, że zaciera ślady i mrówki w związku z tym nie mają szans, aby podążać wyznaczonymi wcześniej drogami.

6. Ochrona przed osami
Owady źle znoszą intensywny zapach kawy. Jednak nie wystarczy jej rozsypać. Działa skutecznie, gdy połączy się ją z płomieniem. Świeczka + kawa = spokój.

7. Natrętne koty
Gdy nękają Cię bezpańskie koty, rozsyp dyskretnie tu i ówdzie fusy, a sam zobaczysz, że niewidzialna ręka będzie trzymać wszystkie koty z dala od miski Twojego psa.

8. Mydło
Kosmetyk z zawartością kawy będzie idealnie oczyszczał skórę.

9. Lodówka
Jeśli trzymasz w niej intensywnie pachnące produkty, wystarczy włożyć do środka filiżankę z fusami. Zobaczysz, że ten zabieg zneutralizuje brzydki zapach

10. Do czyszczenia
Naturalny detergent do czyszczenia garnków i patelni. Zdziałasz cuda bez użycia środków chemicznych.

11. Włosy
Wykonaj pobudzający masaż skóry głowy, pamiętając, że mogą go stosować tylko posiadaczki ciemnych włosów.

12. Cienie pod oczami
Kawa nie tylko pobudza organizm do działania, ale pomaga także usunąć zewnętrzne oznaki zmęczenia. Wymieszaj fusy z odrobiną oliwy z oliwek i nałóż ją na ciało. Posiadacze ekspresu podciśnieniowego mogą wykorzystać fusy do maseczki pod oczy.

13. Grill
Jeśli chcesz go wyczyścić, nałóż na gąbkę fusy i zacznij działać. Na koniec wystarczy spłukać wszystko ciepłą wodą.

14. Pchły
Masuj fusami ciało Twojego czworonoga. W sposób naturalny pomaga pozbyć się niechcianego pasażera i nie śmierdzi tak, jak chemiczne specyfiki.