03.02.20, 12:15

Fundacja marszałka Grodzkiego na cenzurowanym w PO!

Zaczęło się od brawurowego oświadczenia marszałka senatu Tomasza Grodzkiego, że jest trzecią sobą w Polsce i będzie to widoczne w jego urzędowaniu. Szybko jednak się okazało, że przeszłość marszałka może pozostawiać wiele, a nawet bardzo wiele do życzenia jeśli chodzi o standardy etyczne, jakimi powinny się cechować przedstawiciele życia publicznego, a zwłaszcza najwyższe osoby w państwie.

Zaczęło się od jednego oświadczenia, że obecny marszałek Senatu Tomasz Grodzki przyjąć korzyść majątkową podczas gdy pracował jako lekarz. Szybko takich oświadczeń posypała się lawina, a o samym marszałku w wielu kręgach mówi się „koperta”, albo że nawet parkuje samochód na kopercie.

Początkowo Grodzki wszystkiemu zaprzeczał, ale doszło już nawet do tego, że jest sprawą możliwego przyjmowania korzyści majątkowych przez Grodzkiego zajmują się i prokuratura i nawet CBA.

Jak można przeczytać na portalu niezalezna.pl:

- Jest całkowita blokada ze strony marszałka Olgierda Geblewicza na informacje dotyczące Fundacji Pomocy Transplantologii – uważa Małgorzata Jacyna-Witt, radna PiS w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. Chodzi o fundację, na którą marszałek Senatu, prof. Tomasz Grodzki miał brać pieniądze za operacje w szpitalu Szczecin-Zdunowo. Interpelacja radnej Jacyny w sprawie fundacji nie doczekała się odpowiedzi, bo nie została uznana za… interpelację.

Sama fundacja została założona przez Grodzkiego w 1994 roku. Z tego też powodu radni PIS chcieli uzyskać informacje na temat ilości wpłat na jej działalność, jakie pobrał Tomasz Grodzki. Sprawa dotyczy także celów, na jakie otrzymane przez Grodzkiego wpłaty miałby zostać przeznaczone.

Radna PIS Małgorzata Jacyna-Witt, która złożyła w tej sprawie interpelacje w sejmiku województwa, powiedziała:

– Domagamy się pełnej transparentności – mówi radna PiS. – Ale jest całkowity szlaban na informacje w sprawie fundacji. Moja interpelacja nie została uznana za interpelację przez prawnika i nikt mi nie odpowiedział na pytanie. Co jest ciekawe, prawnik doradzający sejmikowi, który odrzucił moją interpelację, jest mężem pani wiceprzewodniczącej sejmiku z Platformy Obywatelskiej. Interpelację ocenzurował więc prawnik, który rodzinnie jest powiązany z działaczką PO, a interpelacja dotyczyła działacza Platformy, czyli pana profesora Tomasza Grodzkiego. Taki „przypadkowy zbieg okoliczności”

 

mp/niezalezna.pl

Komentarze

zet2020.02.3 21:32
Pewnie nic nie dostało mu się z OFE, to musiał inaczej dorabiać. Mógł też udzielać się w ProCivili, ale pewnie to przegapił, lub jeszcze był nikim i go do tej fundacji nie dopuścili , a teraz jest "trzeci.ą osobą w Państwie" i może wszystko zamiatać pod dywan z poparciem opozycji
Pacjent2020.02.3 21:12
Tylko moralne bydlę i POdła świnia może żądać w publicznym szpitalu łapówek od ciężko chorych ubezpieczonych pacjentów za należne im tam bezpłatne leczenie !
Urszula2020.02.3 23:26
Masz prawo wyboru lekarza i szpitala więc omijaj takie szpitale gdzie każą ci płacić. Proste jak budowa cepa.
Toni 2020.02.3 18:14
PO to Przestępcza Organizacja była jest i będzie. Tam nie ma nikogo uczciwego jak nie są powiązani z korupcją to są i tak oszustami, zdrajcami i targowicą.
Urszula2020.02.3 17:55
Afera GetBacku. Opozycja składa wniosek o komisję śledczą Opozycja złożyła wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie afery spółki GetBack, która ma zbadać, czy zaniechania w nadzorze nad spółką wynikały z jej dobrych relacji z PiS. Udziałowcy stracili 2,5 mld zł - trzy razy więcej niż w aferze Amber Gold Afera goni aferę. PiS to mafia.
Glaudiusman2020.02.3 16:54
Trzecia osoba w państwie i taka mętna woda. To hańba!!!!!! Precz na aut !!!!!
Michał Jan2020.02.3 16:23
Nie wiem, na jakiej podstawie nazywa się p. marszałka Grodzkiego lapówkarzem. Czy został skazany za przyjmowanie łapówek? Nie do końca też jestem pewien, czy oskarżanie (sic!) go o łapówkarstwo jest słuszne. Za co niby miał wziąć te pieniądze, o których wzięcie jest obwiniany: a) Za zoperowanie kogoś wcześniej niż innych, czyli w terminie, kiedy to ma jeszcze jakiś sens, a nie razem z innymi, zgodnie z grafikiem, kiedy to już żadna operacja nie pomoże? To byłoby łapownictwo, ale bardziej bym winił "służbę zdrowia", a nie człowieka, który chociaż komuś pomógł. b) Za zoperowanie w ogóle? Wtedy byłby szantażystą. c) Za zoperowanie osobiście, a nie zlecenie, mocą ordynatora, mniej doświadczonemu chirurgowi, poza obowiązkami ordynatorskimi? Wtedy wziąłby tylko wynagrodzenie za ekstra pracę - tu tylko US i ZUS mogłyby się skarżyć.
Urszula2020.02.3 13:38
-Od wielu miesięcy trwa wymierzona we mnie nagonka opozycyjnych do PiS mediów i polityków - tak b. marszałek Senatu z PiS Stanisław Karczewski zareagował na kontrolę inspektora pracy w szpitalu, w którym zarabiał na dyżurach, będąc na bezpłatnym urlopie. No i czego się pan skarży? Teraz już pan wie jak się czuje marszałek Grodzki. Smakuje?
Albert2020.02.3 14:21
Nie wie, nie przesadzajmy. Grodzki jest w͏k͏u͏r͏w͏i͏o͏n͏y bezczelnym wrabianiem na przemian z byciem rozbawionym pisiorską nieudolnością. Karczewski jest zwyczajnie ͏z͏e͏s͏r͏a͏n͏y ze strachu. To zupełnie inne odczucia są.
Urszula2020.02.3 15:02
Chodzi o to jak się czuje człowiek tak atakowany jak Grodzki. Może być wściekły, ale nie spodziewał się aż takich ataków na siebie. To na pewno nie jest przyjemne. Teraz Karczewski poznaje smak tych ataków. On rzeczywiście musi się bać. Przecież tłumaczył się, że bardzo ciężko pracował za tę kasę. Wg niego nie jest ważne, że nie miał prawa brać pensji senatorskiej i zarabiać jednocześnie w szpitalu będąc na urlopie.
Albert2020.02.3 15:06
"Wg niego nie jest ważne, że nie miał prawa brać pensji senatorskiej i zarabiać jednocześnie w szpitalu będąc na urlopie. " Oczywiście, że to nie jest ważne. Karczewski jest z PIS, a więc to mu się należało. Grodzki jest z PO, więc to stuprocentowy oszust i łapówkarz - a to, że nic mu się nie da udowodnić, to przecież bez żadnego znaczenia. Dowodem jest przynależność do PO.
Urszula2020.02.3 17:22
Fronda coś napisze na temat pana Karczewskiego i wyłudzonej kasy? Ale nie, on nie wyłudził. Jemusiępoprostunależało.
uczciwy obywatel2020.02.3 15:47
Ty pasujesz do tego określenia :głupi,głupszy i szmaciarz!
jula2020.02.3 13:31
Redakcjo w tym znaczeniu co użyty w tytule " na cenzurowanym " byłoby synonimem szczególnej dociekliwości ,badania,poddaniu cenzurze czyli ocenie a PO raczej w ogóle nie zamierza nic oceniać , badać , czy poddać ocenie .
jula2020.02.3 13:20
Co to za bajzel , nikt nie kontroluje fundacji ? Pocioty wydają opinie niedopuszczające do kontroli? Jest państwo czy go nie ma ? Ta fundacja działa eksterytorialnie , czy to jakiś PO/KO -wski land .Kosmos .
Albert2020.02.3 13:31
Kontroluje. Tyle tylko, że fundacja nie ma żadnego obowiązku ujawiania swoich dokumentów na żądanie jakiejś tam szeregowej radnej. Równie dobrze ty możesz wysłać identyczne żądanie do tej fundacji i tak samo cię zleją ciepłym moczem.
jula2020.02.3 13:34
Taki defekacyjny ten komentarz w przywoływanych metaforach .
K.A.2020.02.3 21:01
Albercik to totalny fekalista.
jula2020.02.4 10:46
To ma poważne problemy .
Albert2020.02.3 13:06
Ależ PIS się miota szukając haków na Grodzkiego. I co? Nic. Zero. Im bardziej szukają, tym bardziej wyłażą na wierzch identyczne afery w samym PIS-ie. Kogut, Karczewski i kolejne 300 innych.
Leon zawodowiec2020.02.3 13:11
Trolu niech wam juz podrzuca co innego bo te "afery" PIS juz wszyskim przejadły
Albert2020.02.3 13:30
Przejadły się, bo to codzienność. PIS prawie codziennie się albo kompromituje, albo pokazuje, jakim jest siedliskiem złodzi, oszustów i zwyczajnych katoprawackich idiotów.
Marx2020.02.3 15:01
właśnie nie bardzo, gość wszystko daje im na tacy, niezła porażka...
Albert2020.02.3 15:04
Nic im nie daje, a pisiory niczego znaleźć nie potrafią. Świetna sprawa, pisiorska kompromitacja na całej linii.
Urszula2020.02.3 12:49
Wszelkie wpłaty i wypłaty na jakąkolwiek działalność muszą być znane opinii publicznej. Jeśli ktoś pobrał nienależną kasę czyli wyłudził powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej bez względu na to kim jest i do jakiej partii należy. Czekamy na reakcję rządu i odpowiednich organów w związku z wyłudzeniem przez byłego marszałka senatu 400 000 złotych.
zet2020.02.3 21:38
Jesteś naiwny. Tu rządzi mafia sędziowska. Nie widzisz tego? Prze3stępcy zawsze będą bronić przestępców, bo inaczej sami pójdą do pierdla. I wystarczy zmanipulować motłoch, a będą takich popierać; będą ginęli na barykadach nie wiedząc o co walczą. Niech żyje fanatyzm
Urszula2020.02.3 23:23
Ja o wozie, a ty o kozie. Wczorajszy jeszcze jesteś?
STANISLAW2020.02.3 12:36
Potrzebna mu jest forsa i tyle! Jeśli dziś przejmuje prerogatywy ministra spraw zagranicznych, jutro ministra obrony, a następnie ...prezydenta. Planowanie i dokonanie zamachu stanu wymaga forsy!