Jak podali dziennikarze RMF FM, znany polski pirat drogowy Robert N. ps. "Frog", który od pewnego czasu był poszukiwany listem gończym został zatrzymany dziś rano w Londynie.

Pod koniec ubiegłego tygodnia PAP informowała, że „Frog” został prawomocnie uniewinniony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Uniewinnienie Roberta N. dotyczy jego rajdów w Warszawie oraz pod Kielcami. Wcześniej sąd I skazał go na 2,5 roku bezwzględnego więzienia.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w lutym 2021 uniewinnił Roberta N. za przestępstwa związane z pirackim rajdem po Warszawie. Uznał go jednak za winnego spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym odnoście jego pirackiej jazdy w lutym 2014 r. pod Kielcami. W wyniku wyroku został on skazany na 2,5 roku bezwzględnego więzienia oraz 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Po wniesieniu apelacji warszawski Sąd Okręgowy w ten wtorek zniósł orzeczenie I instancji i uniewinnił Roberta N. także ws. dotyczącej pirackiej jazdy pod Kielcami.

Oznacza to, że także w tej sprawie Robert N. jest prawomocnie niewinny.

Robert N. był poszukiwany listem gończym wydanym przez warszawski sąd. Ma on bowiem do odbycia karę 1,5 roku pozbawienia wolności w związku z prawomocnym wyrokiem za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Jak podało RMF FM, mężczyzna ujęty o 6:30 w środę rano, a na terenie Wielkiej Brytanii przebywał przebywał prawdopodobnie już od pewnego czasu.

 

mp/rmf fm/pap/fronda.pl