Fogiel: Z Konfederacją łączy nas twarda postawa w stosunkach międzynarodowych - zdjęcie
29.06.20, 20:54Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Fogiel: Z Konfederacją łączy nas twarda postawa w stosunkach międzynarodowych

9

- „Jeśli chodzi o sferę wartości, o patriotyzm podkreślany przez wyborców Konfederacji, i o stawianie polskich spraw na pierwszym miejscu. O twardą, suwerenną postawę w stosunkach międzynarodowych. To jest coś, co prezydenta i nas łączy z wyborcami Krzysztofa Bosaka” – powiedział w rozmowie z portalem Gazeta.pl poseł Radosław Fogiel.

Jak podkreśla poseł Radosław Fogiel, prezydenta Andrzeja Dudę i Krzysztofa Bosaka łączy nie tylko sfera wartości i patriotyzm, ale również wizja stosunków międzynarodowych:

- „Jeśli chodzi o sferę wartości, o patriotyzm podkreślany przez wyborców Konfederacji, i o stawianie polskich spraw na pierwszym miejscu. O twardą, suwerenną postawę w stosunkach międzynarodowych. To jest coś, co prezydenta i nas łączy z wyborcami Krzysztofa Bosaka” – przekonuje polityk.

- „Dla wielu popierających Bosaka osób bardzo ważna jest gospodarka i niskie podatki, a przecież to decyzjami rządu Prawa i Sprawiedliwości i Andrzeja Dudy obniżono CIT, obniżono PIT o jeden punkt procentowy dla wszystkich i zniesiono PIT dla młodych do 26. roku życia” – dodaje.

W rozmowie z portalem Gazeta.pl polityk podkreśla też, że w przeciwieństwie do Rafała Trzaskowskiego, ubiegający się o reelekcję prezydent będzie mniej zależny od swojego środowiska politycznego w czasie drugiej kadencji:

- „Prezydent w drugiej kadencji ma większą swobodę działania, bo o trzecią nie może się już ubiegać. Tymczasem Rafał Trzaskowski byłby wyłącznie partyjnym prezydentem Platformy Obywatelskiej”.

Odnosząc się do kwestii zdobycia elektoratu Szymona Hołowni, Fogiel zwraca uwagę, że niezależny kandydat w swojej kampanii, podobnie do prezydenta Andrzeja Dudy, mówił o tym, że razem można wiele zdziałać:

- „Głos samego Szymona Hołowni jest być może - przynajmniej tak wynika z jego słów - dla nas niedostępny, ale jednak jego elektorat nie jest jego własnością. W kampanii mówił wiele o energii Polaków i o tym, że razem można wiele zdziałać. To przecież to podejście, o którym mówiłem przed chwilą - zerwanie z kompleksami, z mówieniem, że się nie da. Nawiązując żartobliwie do Baracka Obamy, to prezydent Andrzej Duda mówi dziś Yes, we can. Prezydent Duda może spełnić marzenie Hołowni i jego wyborców” – zauważa.

Polityk podkreślił, że w wyborach zadecydujemy o tym, czy będziemy mieli ambitną Polskę:

- „To są wybory, jaka będzie Polska. Czy będzie ambitna i taka, która nie boi się wyzwań i chce się rozwijać, inwestująca zarówno w wielkie projekty, jak i realizująca mniejsze inwestycje na poziomie samorządów, czy nie. My - inaczej niż obóz Trzaskowskiego - nie mówimy, że piniędzy nie ma i nie będzie, a lotnisko jest w Berlinie, więc wystarczy” – mówi Radosław Fogiel.

kak/Gazeta.pl

Komentarze (9):

Daria2020.06.30 11:41
A to łajdak ! Z konfederacją łączy was antysemityzm i homofobia !
BiegunkaProrocza2020.06.30 1:26
Łączy was z Konferederacją gruba zaczerniona rura, która prowadzi do Szamboo. Reszta to nieistotne szczegóły, taki pic na wode, żeby się nazywało, że się czymś różnicie. Różnica polega na tym, że jedna kupa jest bardziej brunatna, a druga bardziej w kolorze khaki. Ale śmierdzą tak samo, ruską obsrakaną onucą. Pozostaje tylko spuścić wode... EPILOG: Szum Wodogrzmotów Mickiewicza.
Agnieszka2020.06.29 22:05
Twarda postawa PiS w stosunkach międzynarodowych??? Pan Fogiel raczy mieć Konfederację i jej elektorat mieć za durniów.
Janeczek2020.06.29 22:01
PiS jest twardy w stosunkach międzynarodowych XD Zwlaszcza w relacjach z USA i Izraelem :) Fogiel rzucił dowcip tygodnia.
Anonim2020.06.29 21:58
Nie rozumiem tylko jak to się stało, że Konfederacji udało się przekonać swoich stronników, że tych stronników Pan Targalski nazywa ruskimi onucami. Z tego co wiem, mówi on tak, nie bez dozy słuszności, konkretnie o Panu Braunie i Korwinie- Mikke, w żaden sposób nie odnosi się to do elektoratu tych Panów. Oczywiście to oni są głowami ugrupowania.
Seks kamerki2020.06.29 21:18
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
Aga Dziedzic ❤️2020.06.29 21:10
Czyli teraz to są patrioci,których wiele łączy z PiSem, a nie "ruskie onuce"??? Jak to się szybko zmieniło, ciekawe czemu ;)
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.06.29 21:08
Bezczelność PiSuarowskich oszustów nie ma granic, rozliczy was Trybunał Stanu i Wolne sądy!!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.06.29 21:09
Ja, "Lesiu" Keller-Krawczyk mam lepszą oferte. Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna.