Flota Rosji zmierza ku granicom NATO! - zdjęcie
20.11.14, 16:51Rosyjski okręt wojenny (fot. Wikipedia)

Flota Rosji zmierza ku granicom NATO!

3

Flotylla rosyjskich okrętów wojennych zmierza w kierunku granic Sojuszu – informuje Ria Novosti. Rosyjskie jednostki kierują się na Atlantyk: mają gwarantować Rosji bezpieczeństwo gospodarczych interesów.

Dowództwo Floty Północnej podało, że okręty wyruszyły w Siewieromorsku na Morze Barentsa. W skład flotylli wchodzą okręty przeznaczone do zwalczania jednostek podwodnych, a także desantowiec i tankowiec.

Rosyjska flota obecna w rejonie północnego i wschodniego Atlantyku ma objąć swoim zasięgiem szereg obszarów – w tym Morze Bałtyckie. Dochodzą do tego: Morze Norweskie, Morze Barentsa, Morze Północne oraz Kanał La Manche.  

bjad/iar

Komentarze (3):

anonim2014.11.20 17:55
Dobrze, że PKW nie liczyło okrętów. Pewnie podaliby ilość nowej formacji marynsrki: "piechocińskiej morskiej".
anonim2014.11.20 19:05
Jak wskazuje historia: rosyjska, sowiecka i znowu rosyjska ich marynarka wojenna jest g.... warta. Ze dobrym skutkiem może powalczyć chyba tylko z kadłubem (wrakiem) naszej budowanej od 10 -u lat fregaty.
anonim2014.11.22 10:51
niezmiernie bym się cieszył gdyby ONZ obudziło się z letargu i zaczęło działać we współpracy z wojskami Rosyjskimi, Chińskimi, Indyjskimi, bez problemu można by wtedy było wprowadzić pokój w Syrii, krajach afrykańskich.