Jeden ze zwolenników lub członków Państwa Islamskiego sfotografował się z flagą tej organizacji przed Bazyliką św. Piotra. To już kolejna próba napędzenia strachu katolikom i całej Europie: kilka miesięcy temu Państwo Islamskie opublikowało mapę, na której część Starego Kontynentu znajdowała się pod ich władzą.

Terroryści zapowiadali też, że gdy uporają się już z Bliskim Wschodem, ruszą na Europę, w tym Rzym, oraz na Stany Zjednoczone. Opublikowano w sieci zdjęcia, które świadczyły o ich obecności w Ameryce; w tym samym celu Państwo Islamskie organizuje pokazowe egzekucje obywateli Zachodu. 

Trzeba jednak przyznać, że pokazywanie flagi organizacji odpowiedzialnej za brutalne mordy na chrześcijanach przed Bazyliką św. Piotra to wyjątkowe już rozzuchwalenie. Najwyraźniej niektórzy ekstremiści rzeczywiście wierzą, że zdobędą kiedyś Rzym. Nawet jeżeli to całkowite mrzonki, to nie da się wykluczyć, że fanatycy kalifatu zorganizują w Wiecznym Mieście i innych miejscach Europy czy USA zamachy terrorystyczne, mordując katolików także poza Bliskim Wschodem.

Klikając TUTAJ można zobaczyć zdjęcie ekstremisty na Placu św. Piotra. 

pac/katholisches.info