Finał WOŚP z najmniejszą widownią od lat - zdjęcie
14.01.14, 08:22Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (fot. Wikipedia)

Finał WOŚP z najmniejszą widownią od lat

19

Sześć wejść antenowych z finału WOŚP emitowane przez TVP2 obejrzało średnio 1,01 mln widzów. Takie dane, powołując się na Nielsen Audience Measurement, podaje branżowy portal Wirtualnemedia.pl.

Finał WOŚP największą widownię miał pomiędzy godziną 19:32 a 20:10. Najwięcej widzów tradycyjnie przyciągnęła transmisja ze „Światełka do nieba” (od 20:00 do 20:05), którą obejrzało 2,44 mln widzów. To i tak niewiele, bo jak podają Wirtualnemedia.pl, finał WOŚP tak niskiej widowni nie miał od lat – na przykład w 2011 roku transmisje w „Dwójce” oglądało średnio 1,40 mln widzów.

Blisko pięć godzin relacji finału WOŚP przygotowywało prawie tysiąc pracowników i współpracowników Telewizji Polskiej z Warszawy i jej 16 oddziałów terenowych. TVP na rzecz społecznej akcji przeznaczyła m.in. sto ekip reporterskich z 200 kamerami.

WOŚP zebrała także mniej pieniędzy niż w latach poprzednich. Podczas 22. finału udało się zebrać 35,4 mln złotych (dane zadeklarowane w niedzielę o północy). „GPC” zauważa, że w tym samym czasie w ubiegłym roku na kontach WOŚP było już prawie 40 mln złotych.

Beb/Wirtualnemedia.pl/Gazeta Polska Codziennie

 

Komentarze (19):

anonim2014.01.14 8:50
Jurek już szuka słoików..bo wie że przyjdzie czas je oddać :)
anonim2014.01.14 8:53
arbiter _ ..wow.. sadziłem że te czasy komunistyczne mineły ..ale jak slysze' dlatego ze plujecie na nich..nie macie moralnego prawa korzystac.. ' to widze ze dla niektorych nadal komunizm jest ideą wiecznie żywą. Tym samym wskazujesz ze jakakolwiek krytyka jest ZAKAZANA !
anonim2014.01.14 9:07
Wielka radość, sąsiadowi zdechła krowa. Jakie to polskie....
anonim2014.01.14 9:15
To bez znaczenia.
anonim2014.01.14 9:36
arbiter _ nie wmawiaj nikomu co jest jego honorem a co nie.. tanią propagande prowadzsz. kazdy na rozum i wie co jest sprawą honoru a co nie.. co jest durnotą i manipulacją a co nie.. i zadne pitolenie Twoje tego nie zmieni. masz nadzieję że tu sie udzielając coś zmienisz.. ale nie zmienisz. Bóg tak stworzył człowieka że zło w dobro potrafi obrócić czego tez i Tobie zycze!
anonim2014.01.14 9:38
Domejko ) jesli w mojej krytyce komunizmu ( z którym europa walczy ) dopatrujesz się satanizmu no to przykro mi to mówić, ale moze zbadaj się u psyhologa.. taka moja dobra rada..ojcowska.
anonim2014.01.14 10:12
Ostatni błazeński filmik, na którym widać 60-letniego podstarzałego hipisa chodzącego na czworakach po stole dowodzi, iż wobec niewygodnych pytań Jurek jest po prostu bezradny i zachowuje się jak dziecko odstawiające scenę płaczu, by zmiękczyć serce rodzica, który nie chce mu kupić zabawki. Uważa zapewne, że to wystarczy, a silne "plecy", które niewątpliwie posiada załatwią resztę. Ale to nie każdemu wystarczy. Niektórzy widzą bowiem, iż Owsiak buduje swoje prywatne imperium wykorzystując do tego chore dzieci jako zakładników, które to dzieci w moim przekonaniu tak naprawdę g...o by go obchodziły gdyby nie szmalec, który na nich czesze. Ta cyniczna hiena ustawiła się w komfortowej sytuacji, w której każde kwękanie wycelowane w "dzieło" spotka się z psychicznym terroryzowaniem zarzutem o brak serca, prawicowe oszołomstwo, nietolerancję, mowę nienawiści i takie tam - a te zarzuty spotkają się z pozytywnym oddźwiękiem nie tylko nad Wisłą, ale w całej Unii Europejskiej. Najgorsze w tym wszystkim jest chyba jednak to, że hałas jaki WOŚP ze sobą po merdiach niesie jest taki, iż większość ludzi dochodzi do wniosku, iż skoro miliony Polaków+dziennikarzy+intelektualistów stoją murem za Jurkiem, to coś w tym pewnie jest, a poza tym głupio tak samemu wyłamać się ze stada.
anonim2014.01.14 10:28
Żenada cieszycie się że zebrał mniej pieniędzy na sprzęt do ratowania ludzi. Co za kraj co za ludzie. Dawajcie wiecej ksiedzom na tace to Wam pomogą w potrzebie.
anonim2014.01.14 10:38
@arbiter - to tylko moja refleksja. Możesz się z nią zgadzać, a jak się nie zgodzisz, też się nie obrażę. @pablo81 - no i tym wpisem potwierdzasz moją tezę o terroryzowaniu społeczeństwa chorymi dziećmi przez sektę WOŚP. Desperacko szukasz jakiejś głośnej pały, którą można by walnąć nas, "jurkosceptyków", a gdy nie możesz zdybać, zjeżdżasz na księży, czyli na tych, na których zawsze przyjemnie jest się wyżyć, a którzy przecież nie mają tu nic do rzeczy. To taka inna wersja argumentum ad Hitlerum:-)
anonim2014.01.14 10:45
@CARTBLANC - chciałbym, aby w ostatnich chwilach towarzyszył mi ksiądz. Masz jeszcze jakieś problemy?
anonim2014.01.14 10:47
Nie jestem katolikiem, ale akcji pana Owsiaka też nie wspieram. Nie znaczy to, że jej nie popieram - jeśli widać czegoś dobre efekty i widzę, że angażuje się w to bezinteresownie wielu wspaniałych ludzi - niech tak robią. Ale żyjemy w wolnym kraju i mam prawo rozsądzić co wspieram finansowo a co nie. Po prostu - bawcie się dobrze, ale beze mnie. W telewizji też akcji nie oglądam bo mnie po prostu nudzi. W tym roku powiem szczerze, że gdyby nie przypadkowo włączone wiadomości (mało TV oglądam) i skarbonka w pobliskiej żabce to całkowicie umknąłby mi fakt orkiestry. Coś chyba im rozmach słabnie, bo jeszcze parę lat wstecz to uniknąć medialnej i miejskiej wrzawy z okazji orkiestry graniczyło z takim cudem jak znalezienie w listopadzie supermarketu nie obstrojonego już na święta.
anonim2014.01.14 11:27
@pablo81- To, że nie daję Owsikowi, nie znaczy, że muszę dawać więcej księdzu na tacę! Żenujący komentarz!
anonim2014.01.14 12:01
Domejko.._ dobrze ze dodajesz do wypowiedzi 'jeżeli' ..dajesz czytelnikom do zrozumienia że jedynie chcesz tu troszkę pobluzgac i namieszać. Więc jeżeli chcesz porozmawiać konkretnie to nie buduj tezy uzywając słowa 'jeżeli' tylko konketnie wyprowadz jakis sensowny argument..ok ? Albo sie naucz uzywac słowa 'jeżeli' albo przestań swiadomie go uzywać. Ja chetnie podejmę rozmowe ale coż mam odpowiedziec człowiekowi ktory wsadza mi usta tezy ktorych nie wypowiedziałem i na takiej podstawie potem buduje odpowiedz.. chcesz mi udowodnić że jesli ktoś tu z komentujących pisze, że ten kto krytykuje owsiaka nie powinien kozystac w szpitalu ze sprzętu z serduszkiem,nie posluguje sie komunistyczna forma represji to znaczy że najwyraźniej nie rozumiesz i nie pamiętasz jakimi argumentami poslugiwali sie POWSZECHNIE w naszym kraju komunisci i potem ich 'bracia' Pablo81_ cieszymy się ze tyle zebrał.. martwimy się ze 40% z tych zebranych pieniędzy idzie NIE na sprzęt ratujący zycie i są coraz wyraźniejsze sygnały że jest to fakt. Owsiak robi szopke na stole szukając słoika i jego odpowiedzią na pytanie jest śmiech i glupie zarty i sam pokazuje że tak naprawde ma nas wszystkich w trąbie i nie bedzie pokazywał publicznie faktur. tyle lat ten temat sie męczy, przez tyle lat owsiak nie potrafił tematu definitywnie zamknąć i powiedzieć tym rzekomym prawicowym mocherom ze nie mają racji. Kto jak nie on potrafi to po prostu udowodnić ? Kto ? Tylko on ! To on posiada wszystkie faktury i wiedze co z tymi naszymi pieniędzmi robi.. Nie zrobił tego przez 20 lat..ludzie zaczęli cos podejżewac..Tyle !
anonim2014.01.14 12:45
@Aplegra7 - Owsiak pokazał, że nie jest przygotowany na niewygodne pytania. Tak długi fartowny czas uśpił w nim jak widać potrzebę wypracowania jakiegoś modus operandi w stosunku do tychże.
anonim2014.01.14 12:58
arbiter _ ..kiedy wczoraj, gdzie.. pokaż, zalinkuj..oświec mnie. konkretnie, a nie piszesz 'ze cos gdzies zostało zrobione' owsiak z kilkunastu milionów ktore mu niby zostaje się jakos nie chce rozliczyć, ..ma taki skumulowany kapitał i nie dziwi mnei to jesli widze dom za kilka milionów, samochód za cwierc miliona i kto wie co jeszcze w tym domu uwsiak trzyma w regale
anonim2014.01.14 13:01
Jack_Holborn.. mysle ze pod ochrona władz i dzis prezydenta, nie spodziewał się ze ta ochrona akurat w tym roku zaczyna sie kończyć. tuski i bronki juz powoli pakują manatki ale jureczkowi wciąż się wydaje że spać może wygodnie na cieplutkiej podusi ktora uszyła mu mama i tata. Ktos kto moje pisanie uwaza za 'jad' niech się zastanowi , dlaczego moge i chce , wymagam, by faktury i rozliczenia zostały odtajnione, dlaczego na tak zadane pytanie przez TV rep szanowny pan owsiak odpowiada pytaniem ' jakie faktury? ' i na koniec.. co robi taki trol jak 'arbiter' na tym forum i ile ich jeszcze musi sie przewinąć przez ten kraj byśmy w końcu zaczęli żyć uczciwie i godnie.
anonim2014.01.14 13:18
Owsiakowi radzę nosić pampersy żeby nic się nie uroniło.
anonim2014.01.14 18:06
Ile WOSP zapłaciło za wynajęcie ekip TV. Ludzi , sprzęt, czas ekranowy, to chyba nie za darmo ?
anonim2014.01.14 18:28
i bardzo dobrze. to skandal by tvp emitowało cały dzień te dziadostwo.