Falenta nie chce ekstradycji do Polski - zdjęcie
08.04.19, 18:27zdj. screen Youtube/RMF FM

Falenta nie chce ekstradycji do Polski

5

Marek Falenta nie wyraził zgody na ekstradycję do Polski- informuje agencja Associated Press. O tym, co miało miejsce podczas wstępnego przesłuchania Falenty poinformował przedstawiciel hiszpańskiego Sądu Narodowego. 

W związku z aferą podsłuchową, która w 2014 r. spowodowała kryzys w rządzie Donalda Tuska, Falenta ma do odbycia karę 2,5 roku pozbawienia wolności. Jest jedyną osobą skazaną w związku z tą aferą na bezwzględne więzienie.

Biznesmen był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Policja namierzyła go w zeszłym tygodniu w Hiszpanii. Marek Falenta miał wówczas grozić popełnieniem samobójstwa. 

yenn/ap.org, Fronda.pl

Komentarze (5):

ceramik2019.04.9 6:55
Jeżeli włos z głowy spadnie Panu Falencie, to wina za dewastację naszej Ojczyzny, przez PO PSL i sądy, spłynie także na polski rząd. A to będzie hańba nie do wybaczenia. Ten człowiek, to bohater narodowy. To on osobiście rozje,,, dywersyjny rząd, doprowadził do upadku największą hańbę w państwie i należy mu się szcun i ścisła ohrona. Idźcie po rozum do głowy! Ci sędziowie Sanchedrynu nie darują mu i ukamienują sprawiedliwego.
PiS ci tego nie daruje2019.04.8 19:18
Baranina powiesił się w Austrii, a Falenta nie może w Hiszpanii? W niezłe gó... dałeś się chłopie wkręcić, skończysz jak Lepper.
hassan2019.04.8 19:55
tez sie obawiam ze zle sie to skonczy
anonim2019.04.8 19:16
Czyżby Falenta bał się spotkania seryjnego samobójcy grasującego w zakładach karnych?
kalikst2019.04.8 21:42
To bardzo prawdopodobne. A poza tym Falenta przekroczył prawo ale wyszło z tego jakieś dobro bo ujawnił demoralizację grupy trzymającej władzy. Dlatego uważam, ze powinno być to wzięt pod uwagę jako okoliczność łagodząca i odstąpienie od kary. Ale sorry, takie mamy sądy.