Eutyfron w seminarium duchownym - zapraszamy!!! - zdjęcie
26.11.17, 10:25

Eutyfron w seminarium duchownym - zapraszamy!!!

Eutyfron w seminarium duchownym

Już w najbliższy wtorek (28 listopada) czeka nas niecodzienne wydarzenie. W murach warszawskiego seminarium duchownego profesjonalni lektorzy będą czytać „Eutyfrona”. Bodźcem do zorganizowania wydarzenia jest nowe tłumaczenie dialogu, jakiego dokonał prof. Ryszard Legutko.

Czytanie „Eutyfrona” w seminarium duchownym to kolejne (po „Kritonie” w więzieniu na Rakowieckiej) wydarzenie w ramach Festiwalu Platońskiego. Zapraszają na nie: Teologia Polityczna, Ośrodek Myśli Politycznej, Państwowy Instytut Wydawniczy, Instytut Filozofii Klasycznej UW oraz Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.

Kiedy: 28 listopada (wtorek), godz. 18.00
Gdzie: Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie – ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 (wejście za księgarnią)

tłumaczenie: prof. Ryszard Legutko
Sokrates – Tomasz Marzecki
Eutyfron – Janusz Zadura
reżyseria: Dariusz Karłowicz

Wydarzenie zastanie zarejestrowane przez kamery.

UWAGA - LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA! Na teren seminarium będą mogły wejść tylko osoby, które wcześniej wpiszą się na naszą listę. Prosimy o potwierdzenie przybycia KLIKAJĄC TUTAJ

Eutyfron” to jeden z najwcześniejszych dialogów Platona i jeden z kilku najważniejszych tekstów, jakie w dziejach kultury europejskiej poświęcono zagadnieniu pobożności. W dialogu Sokrates (przeciwko któremu Meletos właśnie wniósł oskarżenie do sądu) spotyka tytułowego Eutyfrona, który także ma do czynienia z sądem, występuje przed nim jednak w zupełnie innej roli niż Sokrates – jako oskarżyciel zarzucający własnemu ojcu zabójstwo.

Nowe tłumaczenie „Eutyfrona” ukazało się w nowej serii Biblioteki Klasycznej, wydanej wspólnie przez Teologię Polityczną, Ośrodek Myśli Politycznej oraz Państwowy Instytut Wydawniczy.

Wydarzenie na Facebooku

Zapraszamy do obejrzenia poprzedniego wydarzenia organizowanego w ramach Festiwalu Platońskiego: http://www.teologiapolityczna.pl/premiera-kriton-na-rakowieckiej-obejrzyj-pelna-wersje-spektaklu