Europoseł PiS o misji PE: To ograniczanie suwerenności Polski. Wzmocni nastroje eurosceptyczne - zdjęcie
18.01.22, 09:36Fot. parlamentarny.pl

Europoseł PiS o misji PE: To ograniczanie suwerenności Polski. Wzmocni nastroje eurosceptyczne

11

„Takie ograniczanie suwerenności może przyczynić się do wzrostu eurosceptycyzmu w Polsce i Unii Europejskiej” – mówi o zbliżającej się, lutowej misji przedstawicieli Parlamentu Europejskiego pod kierownictwem Juana Fernando Lopez Aguilara, europoseł PiS Bogdan Rzońca.

„Misję europosła Aguilara powitamy oczywiście w Polsce bardzo serdecznie. Polski rząd udzieli jej wszystkich informacji, ale już dziś można być pewnym, że werdykt będzie zgodny z poglądami na praworządność unijnej komisarz Viery Jourowej, europosłów Róży Thun i Roberta Biedronia oraz znanych europejskich demokratów, europosłów Włodzimierza Cimoszewicza i Leszka Millera. Wiadomo, że protokół tej misji z góry jest już napisany, oceny są już wystawione” – komentuje Rzońca.

„Myślę, że po pobycie w Polsce ta sama misja powinna również odwiedzić zamek we Francji, w którym sędziowie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i lewicowo-liberalni politycy wspólnie obradowali, uzgadniając, które państwo jest dobre, a które złe w Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że zajmie się też sprawą niemieckich sędziów, którzy chcą wydawać wyroki przeciw Volkswagenowi, państwowemu koncernowi, który oszukał ludzi przy sprzedaży samochodów. To jest niedopuszczalne” – zauważył europoseł PiS.

„Słusznie dobrani rozmówcy wskażą na potrzebę uruchomienia mechanizmu praworządności - choć każdy aplikant prawa wie, że ten mechanizm jest pozatraktatowy - i powrotu do procedury artykułu 7, która mówi o sankcjach za naruszenie wartości europejskich. Jedynie, czego nie może ta misja zmienić, to np. rządów w Polsce, na Węgrzech i w Słowenii. Nie może też zmienić zapisów Traktatu o Unii Europejskiej, które mówią m.in., że zasada jednomyślności w Unii Europejskiej jest jedną z najwyższych wartości” – skonstatował Bogdan Rzońca.

 

ren/PAP

Komentarze (11):

POkatoliku2022.01.30 10:49
Wiadomo, że protokół tej misji z góry jest już napisany, oceny są już wystawione” – komentuje Rzońca. No i trzeba koniecznie dopisać że został stworzony na zachodzie. Tego typu teksty były na porządku dziennym za komuny w miejscu gdzie taraz nadają WIADOMOŚCI.
heniek2022.01.18 17:04
następny idiota to ty
goral2022.01.18 12:36
następny "pożyteczny idiota " PiS
Skrzypek na dachu2022.01.18 12:26
Trzeba tym gosciom z Unijnego PE zrobic sanepidowskie izolacje kwarantanne na dziesiec dni i potem natychmiastowe deportacje .
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.18 12:14
CZY czasami o to nie chodzi??, „To ograniczanie suwerenności Polski, które może przyczynić się do wzrostu nastrojów eurosceptycznych”. Tylko IDIOTA nie widzi, że to właśnie PLATFORMA OBYWATELSKA chce ZREALIZOWAĆ PLAN WYPROWADZENIA POLSKI z UNII EUROPEJSKIEJ tzw. POLEXIT. PO to właśnie te GŁUPKI atakują GRANICE UNII EUROPEJSKIEJ i "SZENGEN", chcą WPUŚCIĆ do EUROPY KOMUNISTYCZNYCH-FASZYSTÓW i BOLSZEWIĘ z CCCP-u, swoich PRZYJACIÓŁ, z KTÓRYMI z ROZKOSZĄ robił MISIA i PRZYBIJAŁ ŻÓŁWIKI. Tak jak UDAŁO się TUSKOWI WYRZUCIĆ ANGLIĘ z UNII EUROPEJSKIEJ, bo ANGLIA PRZESZKADZAŁA BERLINOWI i MOSKWIE, to teraz TUSK chce WYRZUCIĆ POLSKĘ z UNII, bo POLSKA i PRAWDZIWI POLACY PATRIOCI, dla których "POLSKOŚĆ TO JEST NORMALNOŚĆ", PRZESZKADZAJĄ UNII EUROPEJSKIEJ BERLINOWI i MOSKWIE. Cała NADZIEJA RATUNKU dla EUROPY jest w POLSCE, POLSKOŚCI i w PRAWDZIWYCH POLAKACH PATRIOTACH. Tylko IDIOTA myśli, że WNUCZEK HITLEROWSKIEGO WERMACHTOWCA, dla którego "POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ", zrobi coś dobrego dla EUROPY??
robaczek2022.01.18 10:33
CZYLI Morawiecki sie na to zgodzil zeby teraz zwalić wine na wszystkich dookola ................................... A ILE BYLO OBIECYWANIA ZE NIE BEDZIE PODWYZKI CEN ENERGI ......................... a pelikany pisowskie jak zwykle Łykają ............... zajady juz takie macie miśki ze wstyd!!!
YORK2022.01.18 10:14
Władze RP, nie powinny zgodzić się na takie wycieczki, a członków tej delegacji jako osoby niepożądane na terytorium naszego kraju. PRECZ Z EUROKOMUNĄ.
Polak2022.01.18 10:08
Boguś, zamiast bredzić przypomniałbyś sobie jak entuzjastycznie się wyrażałeś gdy Zimny Lech na polecenie bratobójcy jarka podpisywał uznania wyższości prawa unijnego nad krajowym oraz zgodę na docelową likwidację państw narodowych na rzecz sfederalizowanej Unii.
Jawny2022.01.18 9:58
"Wzmocni nastroje eurosceptyczne". Przecież o to chodzi. Szefostwo Unii jest wredne, ale to nie idioci. To wyrachowani, cyniczni gracze. W Polsce pojawią się nastroje antyunijne. Logiczne. A oni wtedy będą rozdzierać szaty. A Anonim będzie wtórował swoim głupkowatym "buhahahaha". Tyle jeszcze potrafi.
tadeusz2022.01.18 9:52
że zasada jednomyślności w Unii Europejskiej jest jedną z najwyższych wartości- obyś się nie zdziwił
ZłodziejPaliwaWyłudzaczDietOszustPiSowski2022.01.18 9:52
W sprawach samochodowych to jedynym godnym zaufania europarlamentarzystą jest Richard Henry Czarnecki, dojeżdżający zimą z Jasła do Brukseli. Fiatem Punto cabrio.