Estonia legalizuje homozwiązki - zdjęcie
10.10.14, 08:29Tęczowa flaga (fot. Wikipedia)

Estonia legalizuje homozwiązki

38

Ustawa wejdzie w życie w styczniu 2016 r.

W 101-osobowym parlamencie Estonii za ustawą głosowało 40 posłów, przeciwko było 38. Zapewnia ona osobom, które oficjalnie usankcjonują swój związek, praktycznie te same prawa jakie mają tradycyjne małżeństwa. Wyjątkiem będzie tylko brak możliwości adoptowania dzieci - jednak nie do końca, bo jeden z partnerów będzie mógł adoptować biologiczne dziecko drugiego.

Estońskie Centrum Praw Człowieka wyraziło aplauz z decyzji parlamentu, podkreślając, że będzie to jednoznaczny sygnał dla Rosji, która w ubiegłym roku usankcjonowała przepisy uderzające w mniejszości seksualne.

ed/IAR

Komentarze (38):

anonim2014.10.10 8:43
Wszyscy oni są bowiem cudzołożnikami, gromadą buntowników. 2 Niby łuk napinają swój język; kłamstwo, a nie prawda panuje w kraju. Albowiem kroczą od przewrotności do przewrotności, a nie uznają Pana. 3 Wystrzegajcie się jeden drugiego i nie ufajcie nikomu z braci! Każdy bowiem brat oszukuje podstępnie, a każdy przyjaciel głosi oszczerstwa. 4 Jeden zwodzi drugiego, nie mówiąc prawdy; przyzwyczaili swój język do kłamstwa, postępują przewrotnie, nie chcą 5 się nawrócić. Oszustwo na oszustwie, obłuda na obłudzie; nie chcą znać Pana - <wyrocznia Pana>. 6 Dlatego to mówi Pan Zastępów: "Oto ich wypróbuję przetapiając w tyglu. Bo jak [inaczej] mogę postąpić wobec Córy mojego ludu? 7 Ich język jest śmiercionośną strzałą, słowa ich ust są oszustwem. Jeden do drugiego mówi: "Pokój", a w sercu swoim przygotowuje mu podstęp. 8 Czy mam ich za to nie karać - wyrocznia Pana - i nad narodem takim jak ten nie dokonać pomsty?" Jr 9, 2 -8
anonim2014.10.10 8:46
@krzysiek Jak Twoi "teczowi"egzegeci Pisma św.tlumacz powyzszy fragment?
anonim2014.10.10 8:49
Smutna wiadomość. Nie jest normalne, że sankcjonuje się związek dwóch zboczeńców na tych samych zasadach co ludzi zdrowych. Miejmy nadzieję, że kiedyś zostanie to wyplenione i czym prędzej tym lepiej. Po co te lewackie eksperymenty z ekstrementami?!
anonim2014.10.10 8:53
@krzysiek Iwona Slawik, Jakub Slawik, czy to o nich pisales,ze sa slynnymi biblistami ? Czekam na Twoja odpowiedz. Moze mamy inne Biblie ?
anonim2014.10.10 8:56
@krzysiek Czy Twoi teczowi biblisci ograniczaja sie tylko do fragmentow Pisma św. dot.homo ?????!!!!!!
anonim2014.10.10 9:05
@krzysiek "Nazwać tak biblistę prof. Slawika, który jest żonatym heteroseksualistą to trzeba mieć albo poczucie humoru, albo wykazywać się totalną ignorancją faktów." Nadal zostane przy okresleniu "teczowi egzegeci",gdyz to ze ktos jest zonatym heteroseksualista nie znaczy,ze nie propaguje teczowej ideologii. Ponawiam pytanie: Czy Twoi teczowi biblisci ograniczaja sie tylko do fragmentow Pisma św. dot.homo ?????!!!!!! Jakich znasz jeszcze "biblijnych egzegetow" piszacych podobnie jak Slawik ???? Czy to jedyny znany Tobie biblista?
anonim2014.10.10 9:10
@krzysiek "Egzegeza Slawików pełni rolę bicza na katohomofobię ukazując wasze zakłamanie w (nad)interpretacji tzw. "Pisma Świętego". Tyle tytułem objaśnienia, co byś sobie niepotrzebnie nie robił nadziei, że mnie to prywatnie dotyka :)" Wlasnie chcialam z Toba porozmawiac o tym biczu na katohomofobie ,na ktory sie juz kilkakrotnie powolales,a nie o Twoim prywatnym zyciu,ale jakos mi sie wydaje ,ze jestes totalnym ignorantem .
anonim2014.10.10 9:13
nadszedł czas aneksji estonii
anonim2014.10.10 9:26
@krzysiek "Egzegeza Slawików pełni rolę bicza na katohomofobię ukazując wasze zakłamanie w (nad)interpretacji tzw. "Pisma Świętego". -Twoja teza: "wasze zakłamanie w (nad)interpretacji tzw. "Pisma Świętego"." -Twoj dowod na poparcie Twojej tezy: "Egzegeza Slawików pełni rolę bicza na katohomofobię ukazując wasze zakłamanie ." Mysle,ze jestes na Frondzie z wlasnej nieprzymuszonej woli i reprezentujesz homoseksualistow. Ja ne szukam czytanek homopropagandy na teczowych stronach . Czytam komentarze na portalu katolickim. Nie czuje sie tu intruzem ,bo jestem katoliczka. To,ze trafiam na takich "Krzysiow"na tym forum, to mnie troche dziwi, ale jesli juz musza tu uprawiac swoj Ekshibicjonizm – (rodzaj parafilii seksualnej; stan, w którym jedynym lub preferowanym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej jest demonstrowanie swoich narządów płciowych lub aktywności seksualnej (np. masturbacji) obcym osobom - zazwyczaj płci przeciwnej - które się tego nie spodziewają, za http://pl.wikipedia.org/wiki/Ekshibicjonizm), to chce wykorzystac te sytuacje do dyskusji.
anonim2014.10.10 9:34
@krzysiek Jeżeli chciałbyś na poważnie dyskutować, to byś się zapoznał NIE TYLKO z opracowaniem Slawików i odnosił do konkretnych wypowiedzi. Zamiast tego wolisz bić pianę i udawać, że masz rację. Nie jesteś w stanie merytorycznie podważyć niczego z egzegezy innych biblistow katolickich ,bo ich nie znasz.. Możesz tylko tupać nóżkami ze swojego zacietrzewionego niezadowolenia.
anonim2014.10.10 9:55
@krzysiek Ciebie zrownac z Slawikiem?? Nie,zapewniam Cie,nie przyszlo mi to do glowy :-)))) Do Ciebie ciagle nie dociera,ze ja chce z Toba polemizowac i z Twoimi pogladami,dlatego czytajac,ze powolujesz sie na poglady kogos, mam powod myslec,ze wiesz o czym piszesz. A tu taka niespodzianka ! Jedyna Twoja odpowiedzia jest odeslanie mnie do jakiejs homopropagandy Slawika. To,ze nie udajesz osoby religijnej ,to nawet dobrze o Tobie swiadczy,natomiast w tym kontekscie powolywanie sie na jakas homopropagande Slawika,to juz hipokryzja z Twojej strony. p.s. O Slawiku napisales:" heteroseksualnych chrześcijańskich biblistów" Swiadkowie Jehowy,protestanci wszelkiej masci,sekciarze tez nazywaja sie chrzescijanami ! Ja jestem katoliczka,nie daje wiary "protestanckim,teczowym egzegetom".
anonim2014.10.10 10:09
@AnitaF Są różne odchyły, ale homoseksualny widoczny jest na pierwszy rzut oka i niewiele ma wspólnego z fantazją seksualną, bo to raczej dewiacja seksualna
anonim2014.10.10 10:11
@krzysiek "Wszak nie byłoby mnie tu, gdyby twój wesoły kościółek nie czynił propagandy nienawiści i steku brednie wymierzonych przeciwko niewinnym ludziom, których społeczności jestem częścią. " Krzysiu - ja tylko wierze w to ,co Moj Bog objawia ,a ze homo to gromada buntownikow i wg Mojego Boga obrzydliwosc..... Wszyscy oni są bowiem cudzołożnikami, gromadą buntowników. 2 Niby łuk napinają swój język; kłamstwo, a nie prawda panuje w kraju. Albowiem kroczą od przewrotności do przewrotności, a nie uznają Pana. 3 Wystrzegajcie się jeden drugiego i nie ufajcie nikomu z braci! Każdy bowiem brat oszukuje podstępnie, a każdy przyjaciel głosi oszczerstwa. 4 Jeden zwodzi drugiego, nie mówiąc prawdy; przyzwyczaili swój język do kłamstwa, postępują przewrotnie, nie chcą 5 się nawrócić. Oszustwo na oszustwie, obłuda na obłudzie; nie chcą znać Pana - <wyrocznia Pana>. 6 Dlatego to mówi Pan Zastępów: "Oto ich wypróbuję przetapiając w tyglu. Bo jak [inaczej] mogę postąpić wobec Córy mojego ludu? 7 Ich język jest śmiercionośną strzałą, słowa ich ust są oszustwem. Jeden do drugiego mówi: "Pokój", a w sercu swoim przygotowuje mu podstęp. 8 Czy mam ich za to nie karać - wyrocznia Pana - i nad narodem takim jak ten nie dokonać pomsty?" Jr 9, 2 -8
anonim2014.10.10 10:19
Estonia top kraj totalnie zateizowany( najbardziej w Europie), dodatkowo ,, przoduje" też w innych dziedzinach:największej ilośći osadzonych w więzieniach, największej w Europie zapadalności na HIV i najwyższego odsetka rozwodów więc nic dziwnego, że dołożyli sobie do kompletu jeszcze jedną patologię-dewiacyjne,,śluby".
anonim2014.10.10 10:24
@krzysiek napisales: "Stąd moja obecność - obrona godności LGBT" Jestes na portalu katolickim. Ty narzucasz mi ,co i kiedy moge pisac?! Ja musze tolerowac Twoj gejowski eksybicjonizm na Frondzie , a Ty bedziesz ustalac tematy ,na ktore mi wolno do Ciebie pisac?
anonim2014.10.10 10:43
@krzysiek "Nie odniosłaś się do żadnego fragmentu" Kiedys z jakims gejem na tym forum chcialam polemizowac i jedno co on mial mi do powiedzenia,to to,ze Jezus nie uzyl slowa "homo" i ze w NT nie ma slowa "homo". Powolywal sie na tych samych teczowych egzegetow co Ty . W innym miejscu, inni przewrotni "egzegeci" tlumacza,ze nie mozna brac slow Jezusa tak doslownie: "A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo". Mt19,9 Ohyda spustoszenia ! Relatywizm moralny – pogląd, że istnieje wiele systemów wartości i żaden z nich nie jest systemem absolutnie najlepszym, więc różne kultury są uprawnione do stosowania różnych systemów. Potocznie "relatywizmem moralnym" nazywamy działanie jednostek lub grup społecznych, polegające na odwoływaniu się do tych systemów wartości (prawo, humanizm, moralność świecka lub religijna, patriotyzm, i.in.), które sprzyjają realizacji chwilowych oczekiwań bądź interesów.
anonim2014.10.10 10:50
@Krzysiu "Jestes na portalu katolickim." Nie jestem na portalu katolickim. Jestem na portalu ośmieszającym katolicyzm. - Jak do tej pory,czytajac komentarze z Twoim udzialem,to wlasnie Ty sie osmieszasz swoim gejowskim ekshibicjonizmem. "Ty narzucasz mi ,co i kiedy moge pisac?!" Kolejna twoja fantazja. Nie ograniczam cię w dyskusji, a jedynie obnażam twoje homofobiczne brednie. - Ja sie homo nie boje.Nie dodawaj sobie powagi :-)))))) "Ja musze tolerowac Twoj gejowski eksybicjonizm na Frondzie" Musisz to tak samo tolerować jak ja twój ekshibicjonizm kato-heterycko-homofobiczny. Żyjemy w tym samym kraju i jako obywatele musimy się wzajemnie tolerować (znosić nasza obecność). - tak ,tu masz racje ,musze znosic Twoja obecnosc.Dam rade. Jednak nie musze Twojej choroby tolerowac. "a Ty bedziesz ustalac tematy ,na ktore mi wolno do Ciebie pisac?" To nie ja ustalam, tylko Fronda. Temat brzmi "estonia legalizuje homozwiązki", a nie "ujęcie religijne wobec homozwiązków".
anonim2014.10.10 11:15
@Prezez1206 A może zamiast tego popatrzmy na Czechy. Kraj tak samo, jeśli nie bardziej, zateizowany. Druga najniższa w Europie zachorowalność na AIDS(Polska 8), W ilości osadzonych są 16(Polska 10). I związki partnerskie uznane
anonim2014.10.10 12:16
Poza tym czy to fajnie, czy nie, może być pretekstem dla Putina do wjazdu, jak zwykle z powodu ochrony prawosławnej uciśnionej mniejszości rosyjskiej...Rosja nigdy agresywnie nie napadała na inne państwa ale zawsze interweniowała żeby coś chronić. Nawet rozbiory Polski były tak argumentowane.
anonim2014.10.10 12:16
@krzysiek "Widze tylko ducha nienawiści, agresję, chamskie manipulacje i podpinanie katooszołomskich ideologii pod cały katolicyzm. " " Nie jesteś dla mnie groźna, jakbyś mi chciała w realu podskoczyć ze swoimi wypocinami to byś dostała wiąchę komplementów byś sobie poszła ze podkulonym ogonem i na tym by się skończyły twoje głupie farmazony." Czy ja Tobie , geju kiedys grozilam ? Dlaczego z taka nienawiscia mi odpisujesz geju? Dlaczego nie jestes geju tolerancyjny dla moich pogladow ,ktore nazywasz farmazonami? Dlaczego geju wywyzszasz sie ,a jednoczesnie domagasz sie rownosci? Dlaczego geju jestes wobec mnie agresywny i grozisz mi ? Dlaczego geju domagasz sie,zebym siedziala cicho ze swoimi przekonaniami,a ty w realu chcesz mi dac " wiąchę komplementów bym sobie poszła z podkulonym ogonem "? Dlaczego geju porownujesz mnie do zwierzecia,bo tylko zwierzeta maja ogon? Dlaczego geju jestes pdobny do chama ?
anonim2014.10.10 12:34
@Tepi Też kiedyś myślałem, że kulturalnie można z Krzysiem wymieniać poglądy...Ale do tanga trzeba dwojga, jak śpiewał mój sąsiad, też zresztą Krzysiek.
anonim2014.10.10 12:55
@sabat Sabat – w nowożytnych wierzeniach ludowych legendarny nocny zlot czarownic i demonów na narady, ucztę i zabawy (często orgiastyczne). Odbywał się przeważnie na łysych szczytach trudno dostępnych gór podczas pełni księżyca. O udział w nim oskarżano najczęściej kobiety podczas procesów o czary. ...i wszystko jasne!
anonim2014.10.10 14:05
@krzysiek napisales: "Toleruję twą obecność, ale nie twoje zamordystyczne poglądy." I to jest najlepsze swiadectwo, ktore sobie geju wystawiles . Nie tolerujesz pogladow innych ludzi, a domagasz sie tolerancji dla swoich. "Homoseksualiści mają skłonności do zachowań patologicznych: prowokują ataki na siebie by kreować się na ofiary, są złośliwi, nieodpowiedzialni, maja częściej depresje, są narcystyczni, okazują innym pogardę, przypisują sobie prawo do przywilejów i łamania norm moralnych" powiedzial Dr Paul Cameron. Cameron urodził się w Pittsburghu, w Pensylwanii, 9 listopada 1939.W 1961 otrzymał tytuł licencjata na Los Angeles Pacific College, rok później magisterium na California State University in Los Angeles, a w 1966 obronił doktorat na University of Colorado. Pracował na kilku uczelniach jako pracownik naukowy. W tym czasie prowadził rozmaite badania, Według Camerona, homoseksualizm powinien być prawnie zakazany, a osoby homoseksualne poddane leczeniu. Dr Paul Cameron - Wiem, że w głębi serc myślicie sobie, że to nie może być prawdą, ale takie są fakty - mówił. - Jeśli ludzie używają części ciała odpowiedzialnej za wydalanie do stosunków seksualnych, to prowadzą naprawdę niebezpieczną grę . Psycholog stwierdził też, że homoseksualizm to choroba psychiczna, którą można porównać z narkomanią czy uzależnieniem od nikotyny. - W dodatku bardzo trudno uleczalna, ale jest szansa takiej osobie pomóc Sam naukowiec dodał: - Moi oponenci nie chcą usiąść do rzeczowej dyskusji. Ich problem polega na tym, że nie mogą wytknąć luk w żadnym z moich badań. Skoro są one tak nierzetelne, jak niektórzy twierdzą, to powinni łatwo je obalić, a do tej pory nikt tego nie zrobił. Będąc w Polsce, chciałem spotkać się i merytorycznie porozmawiać z prof. Środą, jednak odmówiła mi spotkania. Czy to co mowi dr Cameron ma mniejsza wartosc naukowa niz teczowa egzegeza Slawika ?
anonim2014.10.10 14:24
1:0 dla Tepi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Krzysiu zostal pokonany!
anonim2014.10.10 14:31
@krzysiek Chcialabym Tobie pokazac jakim jestes IGNORANTEM !!!! wczesniej napisalam: "O Slawiku napisales:" heteroseksualnych chrześcijańskich biblistów" Swiadkowie Jehowy,protestanci wszelkiej masci,sekciarze tez nazywaja sie chrzescijanami ! Ja jestem katoliczka,nie daje wiary "protestanckim,teczowym egzegetom". odpisales: "Slawikowie nie są żadnym z nich, więc to kolejny twój nietrafiony zarzut pod ich adresem ..." CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM !!! Jakub Slawik (ur. 25 listopada 1966) – polski teolog ewangelicki, Ewangelik, to osoba wyznająca religię chrześcijańską według zasad określonych w Księgach Wyznaniowych poszczególnych Kościołów Reformacji. EWANGELIK TO PROTESTANT,a ja napisalam,ze nie wierze protestanckim egzegetom.
anonim2014.10.10 14:43
@krzysiek Jakub Slawik (ur. 25 listopada 1966) – polski teolog ewangelicki... Studiował teologię ewangelicką na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w latach 1985-1991, a także ukończył studia uzupełniające na Wydziale Teologii Ewangelickiej w Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität Bonn w latach 1992-1993. http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Slawik
anonim2014.10.10 15:42
@krzysiek Jeszcze raz napisze ,co powiedzial Cameron,bo trudno sie z tym nie zgodzic i tym samym podsumowuje nasza dzisiejsza dyskusje. "Homoseksualiści mają skłonności do zachowań patologicznych: prowokują ataki na siebie by kreować się na ofiary, są złośliwi, nieodpowiedzialni, maja częściej depresje, są narcystyczni, okazują innym pogardę, przypisują sobie prawo do przywilejów i łamania norm moralnych". p.s. Jesli chcesz powolywac sie na Slawika,to poczytaj ,kto to jest ewangelik,Luter,Reformacja itd..
anonim2014.10.10 16:55
@krzysiek Krzysiu i to ma byc dowod na potwierdzenie Twojej tezy :-))))) Dobre sobie. 2000 lat temu faryzeusze wydali Jezusa na smierc krzyzowa podobnie motywujac swoje postepowanie. . ----Jednocześnie Towarzystwo Faryzeuszy stwierdziło, że wystarczy pobieżna analiza działalności Jezusa, aby dojść do wniosku, że nie ma ona nic wspólnego z nauką Faryzeuszy .------ Brzmi bardzo podobnie.Prawda??? Jezus w pokorze i posluszenstwu Ojcu szedl na smierc niosac krzyz. I to ma byc dowod,ze nauka Jezusa jest nieprawdziwa ?! I ten Twoj cytacik ma cos pozamiatac??? Smiechu warte ! Koncz wasc i wstydu sobie oszczedz.
anonim2014.10.10 17:19
Tak to już jest z gejostwem, że udają, nie zauważają swojej choroby, coś jak dr. Malcolma Crowe (Bruce Willis) w "Szóstym zmyśle" nie chciał wiedzieć, nie mógł się z tym pogodzić, że nie żyje. Gejostwo - straszna przypadłość.
anonim2014.10.10 17:40
@Krzysiu zacytuje Tobie "Mojego Idola" Wszyscy oni są bowiem cudzołożnikami, gromadą buntowników. 2 Niby łuk napinają swój język; kłamstwo, a nie prawda panuje w kraju. Albowiem kroczą od przewrotności do przewrotności, a nie uznają Pana. 3 Wystrzegajcie się jeden drugiego i nie ufajcie nikomu z braci! Każdy bowiem brat oszukuje podstępnie, a każdy przyjaciel głosi oszczerstwa. 4 Jeden zwodzi drugiego, nie mówiąc prawdy; przyzwyczaili swój język do kłamstwa, postępują przewrotnie, nie chcą 5 się nawrócić. Oszustwo na oszustwie, obłuda na obłudzie; nie chcą znać Pana - . 6 Dlatego to mówi Pan Zastępów: "Oto ich wypróbuję przetapiając w tyglu. Bo jak [inaczej] mogę postąpić wobec Córy mojego ludu? 7 Ich język jest śmiercionośną strzałą, słowa ich ust są oszustwem. Jeden do drugiego mówi: "Pokój", a w sercu swoim przygotowuje mu podstęp. 8 Czy mam ich za to nie karać - wyrocznia Pana - i nad narodem takim jak ten nie dokonać pomsty?" Jr 9, 2 -8
anonim2014.10.10 18:05
@Krzysiu ...bo nie ma w tekscie slowa "homo" ?? Strasznie ograniczony jestes ! W calej Biblii nie ma slowa 'homo". Jest o mezczyznach wspolzyjacych ze soba,ze to obrzydliwosc. Jest o buntownikach. Czy geje,to nie sa mezczyzni wspolzyjacy ze soba ?
anonim2014.10.10 18:27
@krzysiu "Już to tepiś cytowałaś, a ja ci już tłumaczyłem, że to nie jest nt. homo." Przypomne Tobie jak mi tlumaczyles: @Tepi Powyższy fragment zdaje się nie dotyczy homo, więc nie wiem co tu tłumaczyć. IGNORANCJA Gosciu skad Ty tu "spadles"?
anonim2014.10.10 19:02
@Krzysiu Juz pisalam,ze malo mnie obchodza protestanci i ich kolorowe egzegezy. Ja jestem katoliczka. Czy to do Ciebie dociera? A ten portal nie jest protestancki tylko katolicki. Pan Slawik jest protestantem,a ja nie przechodze na nauczanie Lutra i jemu podobnych. Czy to do Ciebie geju nie dociera ??? Zamiast zarzucac mi manipulacje,troche poczytaj zanim sie odezwiesz. Jak chcesz osmieszac katolikow ,to musisz byc mocny w argumentach,a jak na razie to cienko wypadasz ze swoja ignorancja.
anonim2014.10.10 20:12
Krzysztofie! Ja (my) jestesmy katolikami i pozwol nam wybrac " która egzegeza jest wg. mnie (nas) bardziej wiarygodna" "Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego" (1 Kor 6,9; por. Rz 1,26-27; 1 Tym 1,9-11). W Księdze Kapłańskiej czytamy: "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli" (20,13 por. 18,22). "Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie ... ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci" – grzmi św. Paweł (List do Rzymian 1,26-27 i 32). Amen
anonim2014.10.10 20:38
Krzysztofie! Ja (my) jestesmy katolikami i pozwol nam wybrac " która egzegeza jest wg. mnie (nas) bardziej wiarygodna" Amen
anonim2014.10.11 5:14
Smieszny jestes w tym potoku slow!!!! "Ja pozwalam, a wy ignorujecie mój ateizm zarzucając mnie religijnymi tekścikami w dodatku sfałszowanymi na homofobiczną mańkę udając, że nie ma innych egzegez i licząc na to, że jako ateista się tym przejmę." Ty ignorujesz nasza prawde o Chrystusie zarzucajac nas ohyda upadku mezczyzny "Krzysiek" na portalu o tematyce katolickiej. Wciskasz kazdego dnia propagande klamstw i ohydy !!!!!! Ja jako katolik, martwie sie o Ciebie. "Temat jest o formalnych związkach homo w świeckim prawie stanowionym w Estonii, a tutaj przychodzi tepiś i usa pitolić ateiście nt. religijnego ujęcia w dodatku wybranego spośród wielu innych. Jak to wytłumaczysz?" Tak,tematem jest Estonia legalizujaca homozwiazki. Rzadko odnosze sie do propagandy i terroru lgbt................... itp, ale dzisiaj wyjatkowo zgubiles sie w swoim "smrodzie" Cytuje: "że jako ateista sobie sam wybiorę, która egzegeza jest wg. mnie bardziej wiarygodna" Ja jako katolik wybiore, ktora egzegeza jest wg.mnie bardziej wiarygodna!!!!!!!! "Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżyjący ze sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego" (1 Kor 6,9; por. Rz 1,26-27; 1 Tym 1,9-11). "Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli" (20,13 por. 18,22). W Księdze Kapłańskiej czytamy: "Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie ... ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci" – grzmi św. Paweł (List do Rzymian 1,26-27 i 32). Wytlumacze Ci to w sposob najprostszy z mozliwych jak "usa " "pitoli ateiscie": NEVERLAND ISN'T A PLACE IT'S A STATE OF MIND!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na marginesie: Tak, jak Ty jestes wierny ateizmowi, tak MY jestesmy wierni Chrystusowi! Ps. Zycze Ci spokoju ducha i kochajacych ramion rodzicow.
anonim2014.10.11 11:05
@usa napisales: "Na marginesie: Tak, jak Ty jestes wierny ateizmowi, tak MY jestesmy wierni Chrystusowi!" Moim zdaniem to te pajace nie sa wierni niczemu i nikomu, a ateizm jest prosty w obsludze. Wystarczy negowac wszystko, co dotyczy duchowosci, bo wg nich Boga nie ma! Pisze psalmista (Ps.14) Mówi głupi w swoim sercu: "Nie ma Boga". Oni są zepsuci, ohydne rzeczy popełniają, nikt nie czyni dobrze. 2 Pan spogląda z nieba na synów ludzkich, badając, czy jest wśród nich rozumny, który szukałby Boga. 3 Wszyscy razem zbłądzili, stali się nikczemni: nie ma takiego, co dobrze czyni, nie ma ani jednego. 4 Czyż się nie opamiętają wszyscy, którzy czynią nieprawość, którzy lud mój pożerają, jak gdyby chleb jedli, którzy nie wzywają Pana? 5 Tam zadrżeli ze strachu, gdyż Bóg jest z pokoleniem sprawiedliwym. 6 Chcecie udaremnić zamiar biedaka: lecz Pan jest jego ucieczką. "usa"-pozdrawiam serdecznie
anonim2014.10.11 23:00
Kolejny kraj w Europie przyjął spedalenie. A w Polsce wystarczy wycofać adopcję dzieci przez single i wtedy będzie OK