Erdogan potępia Parlament Europejski. Powiało chłodem - zdjęcie
23.11.16, 11:10Recep Tayyip Erdoğan

Erdogan potępia Parlament Europejski. Powiało chłodem

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan potępił Parlament Europejski. Oskarżył Brukselę, że ta bierze stronę terrorystów. To reakcja Recepa Erdogana na zapowiedziane na piątek głosowanie w Parlamencie w sprawie dalszych negocjacji członkowskich z Turcją. Większość deputowanych chce zamrożenia negocjacji akcesyjnych z Ankarą.

''Jutro odbędzie się posiedzenie Parlamentu Europejskiego, na którym będą głosować na temat rozmów z Turcją i niezależnie od wyniku, wydarzenie to nie będzie miało dla nas żadnego znaczenia''

- mówił Erdoğan.

Prezydent Turcji ponownie oskarżył też UE o udzielanie schronienia członkom Partii Pracujących Kurdystanu (PKK), którą Turcja oficjalnie uznaje za ugrupowanie terrorystyczne.

''Z jednej strony uznaje się PKK za organizację terrorystyczną, a z drugiej pozwala się jej bojownikom swobodnie chodzić po ulicach Brukseli''

- stwierdził Erdogan, i dodał, że stanowisko UE w tej sprawie jako "dwulicowe".

Zdecydowana większość frakcji w europarlamencie wezwała we wtorek do natychmiastowego zamrożenia negocjacji z Turcją w sprawie przystąpienia tego kraju do UE. Zdaniem większości deputowanych PE powinien w ten sposób postąpić w reakcji na wydarzenia w Turcji po próbie nieudanego puczu w Turcji, kiedy aresztowano 37 tys. osób.

ac/IAR/PAP/fronda.pl