Episkopat Węgier wspiera abp. Jędraszewskiego: ,,Niebywałe ataki'' - zdjęcie
13.08.19, 14:00(fot. Adam Bujak/Biały Kruk)

Episkopat Węgier wspiera abp. Jędraszewskiego: ,,Niebywałe ataki''

37

- Pragniemy również i my wyrazić za pomocą tego listu naszą solidarność i nasze braterskie wsparcie – napisał bp András Veres, przewodniczący Konferencji Episkopatu Węgier, w liście do abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Publikujemy treść listu:

“Czcigodna Ekscelencjo,

Wiemy z naszej historii, że wytrwanie w nauczaniu naszej wiary wielokrotnie wywoływało gniew innych. Tym niemniej obserwujemy ze zdumieniem ostatnie niesłuszne ataki, ponieważ wyraziliście jedynie nauczanie Kościoła Katolickiego w obliczu zjawiska naszych czasów. Szokujące jest to, że ci, którzy domagają się akceptacji swoich przekonań, jednocześnie odmawiają prawa do wypowiadania się Wam i tym, którzy mają odmienne zdanie w danej sprawie.

Ponieważ ataki te są niebywałe, pragniemy również i my wyrazić za pomocą tego listu naszą solidarność i nasze braterskie wsparcie.

W braterskiej jedności,

+ András Veres

Biskup Győr

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Węgier

Budapeszt, 13 sierpnia 2019 r.”

BPKEP

źródło: diecezja.pl

Komentarze (37):

Adam W2019.08.14 11:16
Mądrość Jędraszewskiego, rzeka szeroka, w ciężkich turbinach przetacza wody, płynąc wysiewa pszenicę w tundrach, zalesia stepy, stawia ogrody. W gmachu imperium strop się ugina: pękła kolumna. Wstępuje z głębin mądrość Jędraszewskiego, rzeka podskórna. Góry wysokie w kraju poety Jędraszewskiego - zgryzła opokę, panów zwaliła i nawodniła biedniackie grunta. Ludzie zbudzeni na ziemi swojej, łamią się chlebem, dzielą pokojem. Ty ich opływasz, rzeko rozumna, ty wiejesz zdrowiem, wiatrem urody; przebijasz góry rzeko podskórna, łączysz narody.
Beno2019.08.13 18:20
Czas na zjednoczenie i jednomyślność biskupów Polski. Murem za arcybiskupem Jędraszewskim. W jedności siła. Czas na zjednoczenie prawdziwych Polaków i katolików. Czas na odnowę Kościoła poprzez jednoznaczne, klarowne i mocne stanowisko Kościoła i słowa.
Kuba2019.08.14 11:19
Z odnową w Kościele jest jak z radykalną dietą. Zawsze wygrywa efekt yoyo.
Foster2019.08.13 17:46
A episkopat Niemiec, Włoch, Francji, USA - milczą ?. Dlaczego ?
krzysztof2019.08.13 23:49
NIE MOGĄ BO MAJĄ ZAKAZ CZERWONO-TĘCZOWEJ JEWROPEJSKIEJ BOLSZEWICKIEJ PARTII.NIECH ŻYJE POLSKA .
Brexit2019.08.14 11:22
Jakoś katolicy z Niemiec, Włoch, Francji USA nie proszą o azyl w Polsce. Jest im całkiem dobrze.
Cogito ergo sum2019.08.13 17:38
Międzynarodowa burżuazja finansująca tęczowy bolszewizm spotkała się z solidarną odpowiedzią
dymek2019.08.13 16:13
Cala v4 przeciw tęczowej zarazie
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 15:44
Okręgowa Inspekcja Pracy: w zwolnieniu pracownika IKEA nie ma nieprawidłowości Nowa informacja w sprawie mężczyzny grożącego gejom śmiercią Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie wydała za pośrednictwem rzecznika praw obywatelskim Adama Bodnara oświadczenie w sprawie homofobicznego byłego pracownika sklepu IKEA, zwolnionego za cytowanie fragmentów Biblii mówiących o karaniu gejów śmiercią. Stwierdzono, że w decyzji firmy nie doszukano się żadnych nieprawidłowości. Pojawiła się nowa informacja w sprawie byłego pracownika sklepu IKEA, który został zwolniony po tym, jak w odpowiedzi na artykuł antydyskryminacyjny zamieszczony w wewnętrznym intranecie firmy, napisał na Facebooku: "Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia. Pismo Święte mówi: 'Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich'. A także: 'Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich'". W sprawie zwolnienia interweniował rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie nie wykryła nieprawidłowości, dlatego kolejnym krokiem będzie zbadanie zdarzenia przez sąd. Bodnar zajął się sprawą z urzędu, zwracając się do firmy IKEA o zajęcie oficjalnego stanowiska oraz przekazanie odpowiedniej dokumentacji. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie sprawdziła m.in. wewnętrzne regulacje firmy, takie jak Regulamin Pracy i Kodeks Postępowania Grupy IKEA, a także sprawdzono legalność zatrudnienia i zakres prawnej ochrony, bezpieczeństwa i higieny pracy. Kluczowe informacje w regulaminach firmy dotyczą m.in. wsparcia dla fundamentalnych praw wszystkich ludzi i braku akceptacji dla dyskryminacji. RPO wydał komunikat, w którym czytamy: "W odniesieniu do wypowiedzenia umowy z pracownikiem, którego dotyczy sprawa, stwierdzono, że 'podano w sposób szczegółowy przyczynę wypowiedzenia ze wskazaniem naruszonych przez pracownika przepisów prawa pracy, w tym regulaminów wewnętrznych'". https://queer.pl/news/203214/decyzja-okregowej-inspekcji-pracy-w-krakowie-w-sprawie-homofobicznego-pracownika-ikea
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 15:46
Nuuuudziarz jak stara pedrylska ciota.
Hak Ci w smark2019.08.13 16:07
Oj ktoś tu będzie pisał jedno i to samo na fałszywym niku Jakież to oryginalne i błyskotliwe musi być dla Ciebie XDdd
Jestem z Białegostoku2019.08.13 15:32
Przeczytajcie psalm 14 i psalm 2. Mówią one o tych co chcą Boga wyrzucić z ludzkiej pamięci, i o tych co nie chcą uznać Chrystusa.
meanwhile in Poland2019.08.13 15:25
– Tzw. parada równości w Twoim mieście? Nie wychodź na ulice. Niech objazdowe trupy LGBT idą przez puste miasto. Niech nie udają, że są stąd – przekonuje Jacek Karnowski w tytule na wpolityce.pl.
Jestem z Białegostoku2019.08.13 15:15
Mówi głupi w swoim sercu nie ma Boga, oni są zepsuci ohydne rzeczy popełniają... Śmieje się ten który mieszka w niebie, Pan się z nich naigrawa.... Ps 14. Jeżeli wierzysz w Boga to już jesteś zwycięzca, a szatańskie psy niech sobie ujadają. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu.
meanwhile in Poland2019.08.13 14:53
Pełnomocnicy rodziny Dawida Kosteckiego Roman Giertych i Jacek Dubois wydali oświadczenie. Domagają się w nim wyjaśnienia okoliczności śmierci pięściarza. Krytykują też decyzję prokuratury, która - mimo doniesień mówiących o nowych okolicznościach w sprawie - odmówiła wykonania ponownej sekcji zwłok.
Soulfly2019.08.13 14:55
Pełnomocnicy i wszystko na temat dwa uje
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 15:44
Lubię lody :)
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 14:49
Mam syfylis!
Hak Ci w smark2019.08.13 14:44
Dlaczego tak łatwo wypiera się to, że Jędraszewski krył abp Juliusza Paetza który miał skłonności homoseksualne A nawet opublikował list który to wybierał. Teraz walnął głupotę o "tęczowej zarazie" i nagle turbo-katole sikaja po majtkach, że się obrońca znalazł. Serio jak byście chcieli to doszli byście do prawdy.
Zaciekawiony2019.08.13 14:50
Jak to po majtkach sikają nie rozumiem zlać się w majtki to owszem ,ale po majtkach to nie mogę sobie tego wyobrazić ,ściągają gacie i leją na nie czy jak to ?
Hak Ci w smark2019.08.13 14:53
Nie udawaj, że nie rozumiesz :P
Zaciekawiony2019.08.13 14:56
Nie udaję nie rozumiem jak to się sika po majtkach ,w majtki to tak ,ale po majtkach nie .
Hak Ci w smark2019.08.13 15:10
Skoro Cię to tak ciekawi to wypij dużo płynów i lej se po majtach/ w majty. Każdy ma takie problemy życiowe na jakie zasługuje. Możesz w międzyczasie rozmyślać nad moralnością abp Jędraszewskiego. :P
Zaciekawiony2019.08.13 16:53
Dziękuję za radę ,ale uważam ,że i tak raczej zlał bym się w gacie po tym nie po gaciach ;) Hm, może porozmyślam,bo to może być ciekawe miał skłonności seksualne ,a może ich po prostu już nie ma ,może się leczył z pozytywnym skutkiem ,słyszałem o takich przypadkach i nie żartuję teraz. A tak na koniec to zdradzę Ci tajemnicę ,bo pewnie myślisz ,że ja ten wredny katol ,a ja nie jestem turbo katolem . ,,Nie turbo katolicy'' czasami też mają inne od Ciebie poglądy :) .
Hak Ci w smark2019.08.13 19:02
Autokorekta to taki wredny twór co zamiast pomagać zrobi czasem psikusa. Inteligentni podobno wiedzą o istnieniu tego potwora i nie robią z tego problemu :P Masz rację, Jędraszewski napewno się wyleczył z homoseksualizmu, a Petz to super normalny był ja się tylko czepiam. Nazywanie ludzi homoseksualnych zarazą to takie bardzo spoko jest. Są nawet takie tabletki gejex. Delikwent bierze i mu przechodzi True story Zamiast zająć się sednem sprawy przyczepiłeś się do majtek. To mówi samo za siebie. : P
Zaciekawiony2019.08.14 0:04
Jakbyś posłuchał dobrze to byś usłyszał ,że Jędrzejewski nie powiedział ,że homoseksualista to zaraza tylko nazwał tak ideologię LGBT. Chciałeś ,żebym sobie rozważył o Petzu to sobie rozważyłem ,że tak mogło być ,bo znam przypadek wyleczenia ,nie było łatwe ,trwało długo ,ale się udało.Człowiek ten jest teraz mężem i ojcem i jest szczęśliwy. możesz sobie nie wierzyć twoja sprawa,próbuję to rozgryźć i tak mi przyszło do głowy ,że może i Petz się leczył ,tego nie wiem,nie bronię ,bo nigdy zła nie popieram . Z tymi majtami to wyskoczyłeś to mnie rozbawiło po prostu ,no i w sumie to się podobnie zachowujecie jak obserwuję .. Jak pojawi się artykuł niekorzystny dla katoli to od razu atak i też z uciechy lejecie w majtochy ,nie prawda? Nie jestem zainteresowany żeby badać sedno spawy ,tak sobie tylko obserwuję ludzkie zachowania .Ciebie ten temat bardzo gryzie jak widzę to może lepiej do żródła dotrzeć i się dowiedzieć np napisać jakiś list do Jędrzejewskiego czy kogoś innego z prośbą o wyjaśnienia ,albo umówić się na rozmowę ,bo takie pisanie tu nic nie pomoże raczej tak myślę ,chyba ,że Twoim celem jest zniechęcić ludzi do Kościoła ,ale to raczej nie przejdzie tu ,jak to obserwuję .
Hak Ci w smark2019.08.14 0:56
Może być szczęśliwy, a może po kryjomu oglądać gejowskie porno i zdradzać żonę - nie takie rzeczy się już zdarzały, niejednokrotnie najbardziej konserwatywni mężczyźni prowadzili podwójne życie. Tak, bo Jędraszewski odpisze cokolwiek i jeszcze na herbatę zaprosi. Tak samo jak siostry Bromeuszki wynagrodzą to co się działo w sierocińcu swoim podopiecznym. To jest fronda, to jest portal którego poziom spada z roku na rok. 80% rzeczy które tu napisałam są nie na serio, są tylko wyłącznie by sobie potrollować. Nie wierzę, że zmuszę tutaj kogokolwiek do myślenia. Co z tego, że obserwujesz sobie ludzi jak nie docierasz do sedna sprawy, tylko wybierasz takie rozwiązanie które Ci pasuje? Jędraszewski przypisał całej grupie ludzi intencje z którymi nie mają nic wspólnego. To gadanie o ideologii czy sekcie to taki trochę tani "damage control".
DANIEL2019.08.14 9:37
Takie coś jak "Bromeuszki" w przyrodzie nie występuje, no ale może ja się czepiam. Tęczowa zraza występuje i nie dotyczy to osób homoseksualnych, a pewnej rozwydrzonej grupy prowokatorów, co to z homoseksualizmem niekoniecznie po drodze.
Hak Ci w smark2019.08.14 13:03
O widzę, że daniel nigdy na telefonie szybko nic nie napisał. Ważne żeby udawać, że nie wie się o co chodzi? Kiedy kibole będą bili geja będziesz się zastanawiał dlaczego ofiara ma koszulkę na lewą stronę
Wiesław Kaloryfer2019.08.13 18:15
Idziesz pod sznurek, gdzie się suszy po praniu bielizna, bierzesz drabinkę (zazwyczaj wisi dość wysoko), wspinasz się na taką wysokość, by mieć biodra na wysokości sznurka, wyciągasz siusiaka i sruuu :P Ciężko powiedzieć czemu miałoby to służyć, ale się da xD
Zaciekawiony2019.08.14 0:09
Haha ciekawe to ,może spróbuję ;)
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 15:43
Nudny jesteś. To już na nikim nie robi wrażenia. Nudziarz.
Hak Ci w smark2019.08.13 15:52
Zazdrościsz :P
Wojtek Polak 2019.08.13 14:44
Polscy Katolicy dziękują Węgierskim Braciom w wierze za wsparcie w naszej wspólnej walce przeciw nowej homo-rewolucji niszczącej tradycję,ład i porządek moralny a przede wszystkim atakującą naszą Świętą Wiarę Katolicką. Panie Boże błogosław Węgrom.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 14:36
Tak, frondziarze, muszę się do czegoś przyznać. Trochę much się koło mnie kręci, szczególnie jak jest upał. Ale trudno, musiałem się do tego przyzwyczaić.
Stop tęczowej zarazie! Polak Węgier dwa bratanki!2019.08.13 14:24
Köszönöm!
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 14:06
Polak Ateista Dumny Gej czekam na twe slowa