Emilewicz: Konsekwencje wprowadzenia stanu nadzwyczajnego to … - zdjęcie
07.04.20, 12:58Jadwiga Emilewicz/YT/Impact TV

Emilewicz: Konsekwencje wprowadzenia stanu nadzwyczajnego to …

27

Gościem w programie Radia ZET była Jadwiga Emilewicz, która w rozmowie z Beatą Lubecką mówiła między innymi o konsekwencjach, jakie niosłoby za sobą wprowadzenie stany nadzwyczajnego w naszym kraju.

Powiedziała:

- Czy wiemy jakie są konsekwencje wprowadzenia stanu nadzwyczajnego? I nie mówię o tych finansowych. Mówię o tym, że będziemy mieć wojsko na ulicach, pozamykane portale internetowe…

Dodała też:

- Mamy epidemię i adekwatny do epidemii stan, który został wprowadzony 

Gdyby taki stan został wprowadzony w Polsce, prezes PiS Jarosław Kaczyński okrzyknięty zostałby zapewne drugim Jaruzelskim i z pewnością gorszym od niego tyranem i zdrajcą Polski. Pojawiłyby się też z pewnością repliki Kiszczaka i innych aktorów tamtego spektaklu nienawiści do Polski i Polaków,

Ciekawe czy pojawiłby się w tych komentarzach gen. Mazguła, który twierdził jakiś czas temu, że w trakcie wprowadzania stanu wojennego w Polsce w latach 1981 – 1983 podobno „generalnie jednak dochowano jakiejś kultury"…

 

mp/300polityka.pl/fronda.pl

Komentarze (27):

Doktor Kupelwaisser2020.04.7 19:04
Emilewicz sfiksowała, bo dawno chłopa w łóżku nie miała ( Seksmisja )
Polak2020.04.7 17:35
Pytanie dla tytanów intelektu i wyznawców sekty totalnej targowicy? Czy wybory korespondencyjne stanowią zagrożenie zdrowia i życia wyborców takie samo jak wybory klasyczne? Czy totalna targowica chce zmiany terminu wyborów w trosce o zdrowie Polaków, czy aby uniknąć totalnej kompromitacji ? Czy wybory są przymusowe? Jakie są skutki finansowe dla państwa wprowadzenia stanu wyjątkowego? Dalczego nikt z polityków totalnej targowicy o tym nie mowi, tylko wściekle wrzeszczy jak idiota o mordercach i zbrodniarzach organizujących wybory.. Narrację mają jednakową na każdą okazję. Szczekają wściekle tymi samy,mi słowami i ta wykidana i ten co uciekł z budki dla psa!!!!
Niejestemrobotem2020.04.7 19:22
Dlaczego nikt z rządu nie podał chociaż szacunków kosztów wprowadzenia stanu klęski żywiołowej? Bo nie potrafią policzyć, czy policzyli i wyszło im, że ta kwota jest tak niska, że społeczeństwo uzna ją za więcej niż akceptowalną? Nie znam takiej partii jak totalna targowica, wiec nie wiem co oni mówią, a co nie. Natomiast opozycji ewidentnie chodzi o dobro wyborców. A nawet jeśli też o swoje, to akurat w tej sytuacji decyzja korzystna dla nich jest też korzystna dla wyborców. Przeciwnie w przypadku PiS, bo tu odłożenie wyborów jest niekorzystne dla partii. Jak wynika z doświadczeń Francji i Niemiec wybory korespondencyjne również stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia chociaż mniejsze niż klasyczne.
enK2020.04.7 19:56
Czy wybory korespondencyjne stanowią zagrożenie zdrowia i życia wyborców takie samo jak wybory klasyczne? Nie Ale nie spełniają warunków powszechności, tajności i innych. Z głosowania wyłączeni będą Polacy mieszkający za granicą. Głosy zanim trafią do urn przechodzić będą przez ręce specjalnie powołanego na ten czas nowego prezesa Poczty, wiernego sługi jedynej słusznej partii, bezpośredniego współpracownika ministra ON, jednej z "pozytywnych" twarzy "dobrej zmiany". W powietrzu wisi pomysł, by poczta mogła otwierać przesyłki. Jak tepym trzeba być, by nie widzieć, że coś tu mocno śmierdzi?
Nina2020.04.7 15:59
Antypolski pro-USraelski rząd ustami Emilewicz pluje mówiąc, że "trzeba było się przygotować"... ciekawe z czego, skoro ten rząd potrafi tylko demolować i kraśc, tylko koryto i nepotyzm ich interesuje.
Polak2020.04.7 17:40
Co ci inteligentna inaczej sekciaro koderastko a może nawet pederastko ukradł ten rząd? Z tego co pamiętam to uwielbiany przez ciebie rzĄD RYŻEGO ZDRAJCY UKRADŁ 160 MLD zł, oraz patronował w kradziezy 500 mld róznych podatków bądź zwolniem dla zaprzyjaźnionych przestępców oligarchów!!!!
anonim2020.04.7 15:57
Komuchy z PiS mają gdzieś prawo oraz zdrowie i dobrobyt obywateli... udowodnili to wielokrotnie.
Fergal2020.04.7 15:55
Ale głupie babsko! Cóż, typowy poziom rządu i wyborców PiSu...
Tom2020.04.7 13:58
Manipulują Nami po raz kolejny! "Kluczowe jest to, że p. Minister była pytana o stan klęski żywiołowej, a ten nie przewiduje żadnego wyprowadzania żołnierzy na ulice, nie daje nawet uprawnień do cenzury mediów (stan wyjątkowy już tak). W przypadku stanu klęski żywiołowej nadawcy (media) mogą być jedynie zobowiązywani do zamieszczania komunikatów władzy. Nie ma tam mowy o zamykaniu portali informacyjnych czy radia, zresztą stan klęski żywiołowej jest "najlżejszym" ze stanów nadzwyczajnych, zawiera najmniej możliwych obostrzeń."
Roman2020.04.7 13:52
Pani Jadwiga Emilewicz jest człowiekiem niesamowicie inteligentnym. I można Jej ufać w przeciwieństwie od Gowina.
Michał Jan2020.04.7 14:36
Tu się zgodzę - zdaje sobie sprawę, kto na nią głosuje i co ma im powiedzieć. Tylko malkontenci mogliby zarzucać, że nie potrafi przewidzieć skutków swoich propozycji typu 6-miesięczny urlop na własną firmę.
Ja2020.04.7 13:52
Kaczyński nie wie, co to internowanie. Ale powoli wie, jak to być Jaruzelskim.
Michał Jan2020.04.7 13:45
Trudno będzie nazwać p. Kaczyńskiego "drugim Jaruzelskim", gdyż siepacze tego drugiego, wprawdzie mordowali po kryjomu księży, ale żaden nie odważył się przerwać któremuś z nich Mszy Świętej, jak to miało miejsce w zeszłym tygodniu.
Roman2020.04.7 13:55
czy ty jesteś tak głupi jak to widać po twoim pisaniu? Albo jesteś trollem.
Michał Jan2020.04.7 13:59
Wybieram trola, bo głupi jesteś Ty, a nie chcę, żeby nas ze sobą kojarzono. Ewentualnie możesz jakiś kontrargument zamieścić, to się zastanowię nad zmianą stanowiska.
Trójoka wrona2020.04.7 13:40
Po pierwsze, to i tak już po Kaczyńskim jeżdżą na równi z Tuskiem i innymi politykami, więc argument o tym, że mówiono by o Kaczyńskim "tyran" i "drugi Jaruzelski" jest zupełnie nietrafiony. Po drugie, nikt nie chce wprowadzać stanu wojennego, tylko stan klęski żywiołowej.
Toni 2020.04.7 13:31
Gdizn byście zwolennicy internetu się wypowiadali gdyby był stan klęski,lub nadzwyczjny internet by przestał działać. Polska by musiała płacić ogromne odszkodowania firmom i zakładom parcy obcych narodowości posiadaczom. Polska by stała się bankrutem, a Polacy nędzarzami do kilku pokoleń. Opozycja do tego dążyła.
Michał Jan2020.04.7 13:40
Pisowcy nie potrzebują czytać, wystarczy im objawienie jakiegoś ich ministra. Art. 228 oddaje prawo do określenia zakresu ograniczeń tworzącemu ustawę. Podobnie ze sposobem odszkodowań. Oczywiście, jak trzeba będzie jakiś stan ogłosić, to jestem przekonany, że dla pomsty pojadą na maksa.
Michał Jan2020.04.7 13:31
Pisowcy i tak będą ją chwalić, nawet jak zaczną chodzić z obrożami na nogach, więc wprowadzenie stanu wojennego z dowolnymi obostrzeniami będzie strzałem w dziesiątkę w punktu widzenia pozyskiwania elektoratu.
Jarek2020.04.7 13:31
W USA potwierdzono tego wirusa u tygrysów i lwów w ZOO. Może gdy teraz pierwszy kot RP jest zagrożony - to może pojawią się jakieś inne zmiany. "Gdyby taki stan został wprowadzony w Polsce, prezes PiS Jarosław Kaczyński okrzyknięty zostałby zapewne drugim Jaruzelskim i z pewnością gorszym od niego tyranem i zdrajcą Polski. " prezes PiS Jarosław Kaczyński: - nie ma rodziny; - nie ma dzieci; - żyje chęcią zemsty na Tusku - empatia jest mu zupełnie obca. - stracił wszystko, co go to obchodzi, że inni też stracą. Dlaczego ktoś miałby mieć lepiej od niego?
Stani2020.04.7 13:15
Pani bibliotekarka wie najlepiej. Słuchajcie bibliotekarki!
ladychapel2020.04.7 13:10
Ograniczenie swobód obywatelskich bez wprowadzenia stanu wyjątkowego jest bezprawne. Nie oznacza to, że mamy łamać zalecenia państwa, możemy jednak odmówić zapłacenia mandatu
ateusz2020.04.7 13:05
Ale bzdury. Po pierwsze nikt nie chce stanu wyjątkowego tylko stan klęski żywiołowej. Po drugie stan klęski żywiołowej daje możliwość użycia wojska czy zakazania pewnej działalności, ale nie zmusza rządu do wykorzystania tej możliwości. Zresztą już teraz Żandarmeria Wojskowa pomaga Policji, i jakoś nikt nie płacze. Naprawdę ta niedouczona dziunia jest ministrem?
jogo2020.04.7 13:01
Nikt nie ma prawa pozbawiać ludzi wolności bez wyroku sądowego a kwarantanna to jest pozbawienie wolności, konstytucja jest wyżej od rozporządzenia Kaczyńskiego.
Roman2020.04.7 13:54
Ciekawy jestem co mówiłbyś gdybyś miał tego koronawirusa. Wtedy wszystko widziałbyś inaczej !!! Dlatego trzeba rozwagi co się mówi.
Michał Jan2020.04.7 14:06
Tu nie masz racji, gdyż możliwość nałożenia kwarantanny na konkretne osoby lub środowiska (zarażonych lub podejrzanych o zarażanie) jest jak najbardziej zgodna z ustawą z 2008 roku. Jest ogłoszony stan epidemii i niestety tu trzeba dać służbom podjąć odpowiednie działania. Ale, jeżeli masz na myśli tę kwarantannę en masse, to tu uważam, że ustawa z 2008 została tak naciągnięta, że gumka od majtek już dawno strzeliła.
ladychapel2020.04.7 13:00
Jadwiga Emilewicz powiedziała, że gdyby Sejm nie przyjął projektu umożliwiającego głosowanie korespondencyjne, wówczas konieczne byłoby przeprowadzenie wyborów przy urnach. Stwierdziła jednocześnie, że wybory 10 maja prawdopodobnie się nie odbędą.