Dzisiaj wyczekiwane przez Polaków otwarcie restauracji i siłowni - zdjęcie
28.05.21, 08:37Fot. via Pixabay - tama66

Dzisiaj wyczekiwane przez Polaków otwarcie restauracji i siłowni

4

Dzisiaj po raz pierwszy od wielu miesięcy Polacy będą mogli wybrać się na siłownię lub do restauracji. Miejsca te były objęte bardzo surowymi restrykcjami, które zostały dzisiaj poluzowane.

Już wcześniej otwarte zostały ogródki gastronomiczne, nadal jednak restauracje nie mogły przyjmować gości w środku lokali. Od dzisiaj stan ten ulega zmianie, co oznacza, że restauracje będą mogły pracować w pełnym zakresie.

Funkcjonowanie restauracji może mieć miejsce w reżimie sanitarnym. Zajęte może być maksymalnie 50 proc. stolików, a dystans między nimi ma wynosić minimum 1,5 metra. Do restauracj należy wchodzić w maseczkach, które zdjąć można przy stoliku.

Ponadto, mogą odbywać się od piątku imprezy okolicznościowe w lokalu (m.in. wesela i komunie), ale maks. 50 osób; do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19.

Otwarto również dla wszystkich baseny, ale z limitem 50 proc. obłożenia obiektu, a także siłownie, kluby fitness, solaria, tu obowiązuje limit - jedna osoba na 15 m kw. w reżimie sanitarnym.

jkg/pap

Komentarze (4):

zabojcze koperty2021.05.28 9:57
Zdaniem decyzyjnych najwazniejsze sa OIOMy lub respiratory. Szwecja miala w szczycie 550 osob na intensywnej terapii. To najlepsze podsumowanie hucpy jaka zgotowal PIS. Wyplaszczanie czyli pietrowanie fal i sabotaz sluzby zdrowia w Polsce doprowadzily do uzycia w szczycie po 11 miesiecach co Szwecja 3500 respiratorow. Wbrew propagandzie brak dowodow na liczne reinfekcje. Po roku w Europie nie ma ogolnie duzych roznic w statystykach sumarycznych covidu jak przeciwciala, hospitalizacje czy zgony. Za wyjatki jak Wlochy odpowiada demografia. Roznica jest glownie w GUSie. Polska ma 5 razy wiecej zgonow od Szwecji i 3 razy od Francji. Szwecja ma to samo w latach 90tych przy grypie. 7000 tamten rok, w tym roku niedosmiertelnosc............ Jako tako trzeba tez pochwalic Holandie - 1400 to szczyt intensywnej terapii (nie respiratory, tutaj brak danych),,,,,,,,,,,,,, holocaust Polakow w imie walki z grypa stal sie faktem. Za 2 lata poslowie z PO wyrzekna sie ze wspierali oszolomow z PISu ale ja tej zdrady nie zapomne.
zabojcze lasy2021.05.28 10:09
PSL udawal ze holocaustu nie ma, SLD holocaust popieral a PO ganila PIS ze umrze za malo ludzi i ze trzeba ostrzej walczyc z Polakami , poprawka -Holandia miala 1400 i takze rok temu gdy u nas zamykano lasy https://opendata.ecdc.europa.eu/covid19/hospitalicuadmissionrates/xlsx/
mr.on2021.05.28 9:07
Nadchodzi sezon . Pisowskie skurw-syny nie mają tyle policji by zamknąć Polaków w domach. Więc wirus musiał odpuścić. A na armię nie ma co liczyć - bo składa się głównie z generałów.
Po 11 ...2021.05.28 9:07
Najbardziej cieszą się wyborcy PiS. Ich normalny tryb życia powraca. Rano lekkie bezglutonowe śniadanko. Potem trening z trenerem fitnes na siłowni. Następnie wegański lunch w drogiej restauracji. Wypad z koleżankami do galerii. Obiat na mieście i małe szaleństwo w nocnym klubie.