27.05.19, 09:51(fot. screen)

Dziennikarz ,,Wyborczej'': KE nie przegrała z PiS-em, lecz z partią polskich proboszczów katolickich'

Wojciech Maziarski, dziennikarz "Gazety Wyborczej" skomentował wyniki wyborów late poll. W jego opinii Koalicja Europejska nie przegrała z PiSem, ale... z partią "polskich proboszczów katolickich". "Ta siatka oplata Polskę" - przestrzega redaktor.

- Generalnie Koalicja Europejska wygrała w miastach, przegrała tylko na wsiach, wśród rolników. W praktyce oznacza to, że nie przegrała z PiS-em, lecz z partią polskich proboszczów katolickich. Ta siatka oplata Polskę, lecz w miastach, zwłaszcza większych, jej wpływy nie są aż tak wielkie. Jednak wsią proboszczowie trzęsą. Mówią ludziom, co mają myśleć, jak się zachowywać i na kogo głosować - a ludzie idą za tym głosem. Polskę zmieni i zmodernizuje ten, kto będzie mieć pomysł, jak skutecznie wyrugować wpływy partii proboszczów ze wsi. Parady równości, wielkomiejskie happeningi itp. nie działają. Na wsi zapewne mają wręcz działanie odwrotne. - pisze Wojciech Maziarski.

 

 

bz/FB/Tysol.pl

Komentarze

Jam2019.05.29 10:28
Kościół przez wieki trwał z narodem budując jego morale. W najtrudniejszych latach historii, pomimo braku państwa, naród nie utracił woli istnienia dzięki Kościołowi. Niezależność od Moskwy w 1989 r. jest również zasługą Kościoła. Obsceniczne parady żerujące na najniższych instynktach, antykościelne happeningi, antywartości jakie za sobą niosą, są jak rak na zdrowej tkance narodu. Promują zło, prowadzą do autodestrukcji i są wymierzone wprost w niezłomność narodu polskiego.
Ola2019.05.29 9:23
Myślałam,że Maziarski jest bardziej inteligentny....niestety coś mu przeszkadza w logicznym rozumowaniu...
Marzena2019.05.28 2:47
No i nareszcie G..Warta...Gazeta się odkryła ! TAK, WIEMY, WAM CHODZI O OŚMIESZENIE KOŚCIOŁA NASZEGO, NASZYCH KSIĘŻY, NASZYCH ŚWIĘTOŚCI! NIC Z TEGO ! HITLEROWI NIE UDAŁO SIĘ, CAROWI TEŻ NIE ! I WAM TEŻ NIE UDA SIĘ! WYBIJCIE TO SOBIE Z GŁOWY! Maziarski, proszę sprawdzić OSTATECZNE wyniki Wyborów! I głupot nie pisać ! Jest już wszystko opublikowane na : wybory.gov.pl Ja sprawdzałam. Tam człowieku masz wszystkie dane, wyniki duzych miast we wszystkich obwodach, mniejszych miast, powiatów, i gmin wiejskich ! Przekonasz się, że nie masz racji! Po pierwsze na mapie Polski w wyborach, BEZ WYJĄTKU , WIEŚ, CZY MIASTO, PÓŁ POLSKI JEST ZA PIS, A DRUGIE ZA POZOSTAŁYMI PARTIAMI! Nigdzie też nic nie ma przy głosach na temat wykształcenia wyborców. Skończ w końcu człowieku, z tym nieudolnym tłumaczeniem ! Moje miasto jest srednim powiatowym miastem, a jak wytłumaczysz, że głosowało na PIS ponad 60 % ludzi! Przecież w mieście , to nie rolnicy! A ty chłopie pisze, że tylko na wsi przegrała KE! Nie masz argumentów i mieć nie możesz ! POLSKA JEST DLA POLAKÓW I KONIEC ! Z NAMI NIE WYGRACIE !
100 % racji2019.05.27 14:29
mazu mazu, a może dość już mazania W.ielkim G. po oczach i buzi.
Grizzly2019.05.27 13:54
To jest dopiero psychiczniak!
Ryszard2019.05.27 12:49
Bełkot TROLA von z Polski
guzik2019.05.27 12:23
Niezmiennie cieszy jak bardzo obóz przeciwny niezdolny jest do głębszej refleksji i analizy. Dlaczego ci ludzie cały czas żyją w świecie jakiś pomieszanych z niemieckim resentymentem, bolszewickich mitów i urojeń na temat Polski? To już nawet nie jest nagonka na kościół, a na całą Polską kulturę, gdzie wstydem ma być wszystko co Polskie a jedyną wartość przynieśli "obcy". Nie rozumieją, że to nie działa w społeczeństwie, które od lat nie jest już izolowane przez żelazną kurtynę. Oj zapędzili się pogrobowcy kulturkampfu w swojej podszytej nienawiścią na tle rasowym walce z Polakami.
Jan Radziszewski2019.05.27 10:57
żydowski Ateisto GEY / - nadal siedzisz w Polsce - co jeszcze nie poleciałeś do IZRAELA by budować trzecią świątynię żydowską dla Nev Mesjash Tam dopiero radosne i wesołe słoneczko ci zaświeci bo będziesz wiedział że wkrótce radosny sex Sado Macho z dziewiczymi Hurysami tj. diabłami uprawiał będziesz
Jahu2019.05.27 10:57
hehehe.... te brednie to już po tej wódce co Kurski zalecał?
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.27 10:15
Oczywiście, że PiS nie wygrało, oni tylko sobie kupili głosy, ale ludzie nadal są przeciwko nim, ogromna zdecydowana większość społeczeństwa. Wynik KE, WIOSNY jest fenomenalny biorąc pod uwagę korupcję polityczną, jakiej dopuścili się PiSdzielcy, których jedynym sposobem na utrzymanie pozycji jest kupowanie głosów naiwnych Polaków z prowincji, za żywą gotówkę, ochłapy 500+ i emerytura+, za które wszyscy musimy zapłacić i będziemy spłacać pissowską hucpę przez dziesięciolecia. Na jesieni będzie to samo, mafiozo Kaczor wymyśli kolejną jałmużnę dla jakiejś grupy społecznej, bo tylko dzięki bezmyślnemu rozdawnictwu pieniędzy mogą mieć jakiekolwiek szanse na przetrwanie.
orgi2019.05.27 10:25
jestem niezwykle kontent , że musisz żyć w państwie Kaczystów , w państwie "księży pedofili " , w państwie PISdzielców .....etc , etc .....świadomość ta doprowadza ci ę do białej gorączki i innych bardziej bolesnych doznań .... a na jesień po wygraniu wyborów do sejmu przez PIS , mam nadzieję ,że szlag cie trafi ...... ty mechaniku rowerowy o specjalizacji "naprawa pedałów "
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.27 10:29
Doceniam, że pomimo prawackiego spaczenia, przynajmniej nie podważasz tego, że jedyną ofertą PiSdzielców jest przekupywanie Polaków. To jest ich jedyna i wyłączna metoda na osiągnięcie "sukcesu", czyli porażki Polski i stagnacji pod nierządem przygłupów i innych ćwierćinteligentów.
Jahu2019.05.27 11:01
Ofertą rowerów dla Polaków jest wyszydzenie i obrzucenie tęczowym gó....m ich Świętości i ich samych.
drogi geju2019.05.27 13:36
co ty piert olisz?
tadeusz2019.05.29 21:23
NIE jestem z prowincji a dumnych gejow nie musze sluchac jestescie zboczeni umyslowo i z czego tu byc dumny trzeba ubolewac .dla nas to sa pieniadze a ochlapow jak mowisz nie bierz ani twoi kolesie zostaw innym""
RYHU2019.05.27 10:09
GLUPIO PO WIEDZIANE
man woman albo gender2019.05.27 10:02
Dobrze powiedziane.
12019.05.27 21:29
Na miękko zesrane.