HIT! Dziennikarka TVN o hat trickach Ronaldo - zdjęcie
17.06.18, 09:35Fot. Ruben Ortega via Wikipedia, CC 4.0

HIT! Dziennikarka TVN o hat trickach Ronaldo

Ogromną wpadkę na antenie TVN24 popełniła dziennikarka mówiąca o meczu Hiszpanii z Portugalią na mundialu w Rosji. Wszystko dlatego, że chciała widzom opowiedzieć o niezwykłym wyczynie gwiazdy reprezentacji, Cristiano Ronaldo. Problem w tym, że chyba nie bardzo wiedziała, o czym mówi.

Przypomnijmy - w niezwykle emocjonującym meczu I rundy fazy grupowej mundialu Hiszpania zremisowała z aktualnym mistrzem Europy - Portugalią. Obie drużyny strzeliły po trzy bramki. W przypadku Portugalii wszystkie wbił do siatki przeciwników właśnie Ronaldo. Tak relacjonowała to dziennikarka TVN:

Warto też powiedzieć, że dwa z goli w tym meczu - dwa, które należały oczywiście do Cristiano Ronaldo, to tzw. hat tricki” - zabłysnęła dziennikarka.

Okazuje się więc, że „hat trick” to swego rodzaju nietypowe zagranie, które niewielu piłkarzom się udaje:

[...] Dzięki temu Cristiano przeszedł właśnie do historii mistrzostw świata, ponieważ okazuje się, że jest najstarszym zawodnikiem w historii, który właśnie wykonał takie zagranie”.

Cóż, nie wszyscy muszą się znać na piłce nożnej, ale nie pozostaje nam nic innego, jak tylko pogratulować TVN24 doboru kompetentnych dziennikarzy. Ot rzetelność...

dam/twitter,Fronda.pl