Dziennikarka molestowana na Woodstocku?!  - zdjęcie
06.08.18, 16:51facebook.com

Dziennikarka molestowana na Woodstocku?!

"Ustalmy jedno. Sytuacja, w której obca osoba całuje Cię bez Twojej zgody, nie jest normalna. To molestowanie seksualne" - napisała na twitterze dr Sylwia Spurek zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich. Wypowiedź dotyczy zachowania jednego z mężczyzn w trakcie "wejścia na żywo" na antenie TVN24.

W trakcie, gdy dziennikarka relacjonowała widzom przebieg tegorocznego festiwalu Pol'and'Rock podbiegł do niej mężczyzna. Nie zastanawiając się długo pocałował kobietę w policzek i uciekł.

Mimo, że sytuacja nie wywołała oburzenia redakcji TVN24 to do całej sprawy postanowiła się odnieść dr Sylwia Spurek. Zastępca RPO zdecydowanie potępiła zachowanie mężczyzny, zarzucając mu molestowanie seksualne.

"Ustalmy jedno. Sytuacja, w której obca osoba całuje Cię bez Twojej zgody, nie jest normalna. To molestowanie seksualne. Aha, uprzedzając pytania - nie, nie mam poczucia humoru. Molestowanie seksualne to forma przemocy ze względu na płeć. Molestowanie seksualne nie jest śmieszne" – napisała na Twitterze.

"Ignorowanie i bagatelizowanie problemu, umniejszanie sprawy, wyśmiewanie doświadczenia ofiar obserwuję od dawna" – dodała.

mor/[email protected]/Fronda.pl