05.06.19, 20:12Zdj. Twitter/Michał Dworczyk, edytowane

Dzień jak co dzień- Polska nadal 'w izolacji'

Premier Mateusz Morawiecki przebywa w Wielkiej Brytanii, gdzie wziął udział w obchodach 75. rocznicy lądowania aliantów w Normandii. Przy tej okazji spotkał się z prezydentem Stanów Zjednoczonych, Donaldem Trumpem. 

Obu politykom udało się odbyć rozmowę. 

W uroczystości, która odbyła się w angielskim Portsmouth, udział wzięła m.in. brytyjska królowa Elżbieta II oraz przedstawiciele 15 państw, w tym przebywający z wizytą państwową w tym kraju prezydent USA, francuski przywódca, Emmanuel Macron i premier Kanady Justin Trudeau.

Po uroczystościach przywódcy spotkali się z weteranami drugiej wojny światowej, a następnie wzięli udział w lunchu roboczym poświęconym przyszłości współpracy międzynarodowej w zakresie polityki bezpieczeństwa i obronności.

"Kolejny dowód izolacji PL na arenie międzynarodowej 😉 😀  Uroczystości upamiętniające 75. rocznice lądowania w Normandii"-skomentował ironicznie minister Michał Dworczyk. 

yenn/PAP, Twitter, Fronda.pl

Komentarze

Stachu2019.06.6 8:08
Za Trumpem go ustawili? Dobrze, że nie za Panią Wychowawczynią.
Beno2019.06.5 23:02
Uważam, że na tej uroczystości powinien być prezydent Duda, a nie premier. To prezydent reprezentuje państwo na takich uroczystościach, a nie premier.
Ustawa przeciw Polsce 4472019.06.5 21:46
https://www.youtube.com/watch?v=fM1iTKgtdXc&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2wXbdakZOVzNV_rp3kJ72pvzgaPvcZL22anvvwsvXWfK5NQCuDmA5rTx0
FortTrumpZamiastFabrykHutWytwórni2019.06.5 21:44
Lunch na 500 osób, więc i Matełe Morawicker się załapał. Polska jest w izolacji, bo wysługiwanie się amerykańskim żydkom i watykańskim grandziarzom jest poniżej poziomu wśród narodów Europy Zachodniej. PiSo zadłuża kraj na potęgę w tempie lepszym od Gierka, ale on przynajmniej pozostawił trwałe ślady swoich rządów - przemysł ciężki. Z rozdawnictwa PiSoidów zostaje tylko g... Jako efekt wzmożonej konsumpcji kato-ciemnoty. Jaka będzie przyszłość Polski opartej na tym g...? Można sobie łatwo wyobrazić.
ja2019.06.5 21:42
Sorry, ale chyba tu nie chodzi o "izolację" Polski, panie kretynie Dworczyk. To jest niebywale ważna data DLA WSZYSTKICH... Nie ma ważnych i ważniejszych... Naprawdę polscy politycy to dno dna...
Tylko prawda sie liczy.2019.06.6 6:55
A ty Nowak jestes lewakiem , co oznacza, ze jestes umyslowym zebrakiem.Poza tym lewactwo to totalna demora;lizacja.Naprawde wam juz nic nie pomoze--skonczycie w mysiej noze.
Mirek2019.06.5 21:32
Z tego co widzę to premier Morawiecki stoi zaraz za prezydentem Trumpem . A więc nie widzę tu żadnej izolacji Polski .
ElZBIETA 2019.06.7 21:05
Przeciez M.Dworczyk zastosował tzw.powiedzonko "z przekąsem" ,przeciez widzimy ,ze nasz Premier stoi w samym srodku składu delegacji i oddano mu głos zaraz po Prezydencie Tampie...Pan Premier opowiedział kawał historii Polski i jej udział w II wojnie swiatowej...to na nas napadli Niemcy hitlerowscy ,to my bronilismy sie przez 5 lat tracąc ponad 6 mln obywateli .....