'DZIĘKI'! Piękna oprawa kibiców holenderskiego klubu. Pamiętali o gen. Maczku - zdjęcie
30.10.19, 18:43Zdj. Maurice van Steen, Twitter, NAC Breda, edytowane

'DZIĘKI'! Piękna oprawa kibiców holenderskiego klubu. Pamiętali o gen. Maczku

9

Kibice holenderskiego klubu NAC Breda przygotowali piękną oprawę stadionową upamiętniającą 75. rocznicę wyzwolenia Bredy przez żołnierzy 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka. 

Podczas meczu Pucharu Holandii w piłce nożnej z FC Emmen kibice NAC Breda wywiesili flagę z husarskimi skrzydłami, napisem „DZIĘKI” i stosowną informacją. Na wywieszonym transparencie znajdował się napis w jęz. holenderskim „29 października 1944 r. – wyzwoleni przez Polaków”. Towarzyszyły mu mniejsze banery z flagami Polski i napisami w języku polskim i holenderskim (dzięki / dank).

Najbardziej jednak przykuła uwagę flaga, tzw. sektorówka, ozdobiona husarskimi skrzydłami, a także sylwetkami żołnierzy 1 Dywizji Pancernej gen. Maczka i cyfrą 75. Odsłonięciu flag towarzyszyła owacja wszystkich widzów zasiadających na obiekcie. Co ciekawe, zarząd klubu, w związku z 75. rocznicą wyzwolenia Bredy przez Polaków, na jeden dzień postanowił zmienić oficjalnie nazwę stadionu. Podczas meczu NAC Breda- FC Emmen obiekt nosił nazwę  „stadion Stanisława Maczka”.

Holendrzy mogli również przeczytać o polskim generale na stronie internetowej klubu:

„Dzięki podejściu gen. Maczka, w którym użyto nie tylko artylerii, ale i piechoty, zachowało się wiele charakterystycznych elementów miasta. Dlatego chcemy wyrazić naszą wdzięczność tym, którzy oddali życie i je ryzykowali za wyzwolenie naszego miasta”.

Klub z Bredy pokonał rywali 3:2.

 

 

 

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze (9):

violencja2019.10.30 21:25
Zacytuję słowa barda prawicy -Leszka Czajkowskiego: "w oku błyszczy łza, a duma z przodków rozpiera". W tej sytuacji powinniśmy być ponad podziałami.
soulfly2019.10.30 19:58
Jestem ujem psim
Mercedes Bęc2019.10.30 20:15
100/100, ABSOLUTELU RIGHT.
Albert2019.10.30 19:33
Holendrzy czczą gen. Maczka a lewackie szczochy z Polski ich krytykują ! Powoli - zabierzemy się za was ! Będziecie rżeć jak końska du-pa do bata.
KKK2019.10.30 19:30
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
anonim2019.10.30 19:28
A mówią księża, PiSowcy i inna prawacka hołota że w Holandii to same pedały i słudzy diabła mieszkają!
alex2019.10.30 20:38
Zacytuje klasyka -Spadaj dziadu.Przecie to twoj kolega po fachu
violencja2019.10.30 21:41
W Holandii też są piękni ludzie, piękni ludzie są wszędzie , ale tak ukryci , pozdrawiam , chociaż nie zawsze zgadzam się z Tobą. Hej, jestem często w kościele, księża nic nie mówią o Holandii, nie mówią o gomorytach , nie mówią o polityce . Przede wszystkim mówią o duchowości , o miłości bliżniego , mówią także o symbolice budowy kościoła,o wystroju świątyni , mówią , aby przygotować chorego do Sakramentu namaszczenia , mówią , aby nie zapraszać kapłana za póżno -do zwłok/tak -takie przypadki są/, kapłan ma przybyć do chorego przed śmiercią. Aby krytykować KK trzeba go poznać, nie można opierać się na cudzych przesłankach i poglądach. Nie można oceniać społeczności w całości, składamy się z różnych osób.
Unrug2019.10.31 6:57
To ty durniu miałeś nadzieję, że Holandia to tylko pedały i lewusy jak ty!